У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Захищаючи Джейкоба (Марк Бомбек). Коментар психолога.

психолог
Коментує психолог
теми твору: депресія магичесское мышление


➡ Матеріал містить спойлери.

Фільм, з заявленого в афіші кримінальної драми, в ході перегляду перетворюється на детектив, а пізніше сімейну драму.

До серіалу є маса питань з боку криміналістики і юриспруденції. Ніби банальна халатність роботи  лабораторії, як то неточності у виді зброї, глибині смертельних ран.

Такий сюжет збиває з пантелику. Але далі стає зрозуміло. Що не на жанр треба звертати увагу, а на відносини.

Режисер приділяє увагу не законодавчій механіці, а супутньому психологічному пеклі. Не екосистемі окремої ячейки суспільства, а індивідуальним екзистенційним дебрям кожного з родини.

Тягучий сценарій, події крутяться ввесь фільм навколо розслідування, постійні кадри в суді чи в будинку Барберів, мало ефектів, відкритий фінал.

Все обертається навколо відносин однієї сімї, на фоні раптової  трагедії. Їхнього сина- підлітка звинувачують у вбивстві однокласника. Все чим жила сімя перевертається з ніг на голову.

Зовнішній лоск і показна близкість. Успішний прокурор і творча галеристка. Я тебе люблю при кожному прощанні. Сімейні вечори і обізнаність у справах іншого.

А що всередині тих відносин.

Чи можуть батьки, сліпо закохані в свого сина, бачити реальність?

Не фізично бачити, а дійсно побачити не видуману дитину, а ту, якою вона є насправді?

Ненавязливе нагадування, що будучи елементом сімейної системи, неможливо бачити всю систему вцілому. Ти не можеш бути сам собі психологом. Бо в сімі ти в іншій ідентичності. Ти не психолог. Ти мама, тато, син.

Захищаючи Джейкоба

Як завжди буває в нарцисичних сім’ях, в шафі величезний старий скелет. Його старанно ховають за ідеальними відносинами, значимими професійними досягненнями. Скільки зусиль потрібно, щоб вберегти таємницю. І якою ціною обслуговується цей психічний процес. Важка, постидна, огидна таємниця. Людина вірить, що якщо мою історію не знає ніхто її не існує. В процесі сама починає бути тією видуманою особистістю.

Гарно висвітлений механізм заперечення. Якщо я цього не бачу, то його не існує.

Вважаю, що такі стрічки допомагають людям справлятися зі своїми проблема. Не в стилі слава богу що таке не в мене. Коли бачиш людей з доволі важкими, об’ємними проблемами і бачиш їхній шлях, не завжди повний віри. А шлях з різними переживаннями і труднощами.

Така собі причетність до своїх. Ти не один, твої труднощі не унікальні. Додає сили і впевненості. Досвід інших допомагає, дає надію, зменшує страх.

Питання психічних захворювань, тянучою патокою, визирає ввесь фільм. Як і саме психічне захворювання- неоднозначне і вязке.

Бридке, постидне, небезпечне, непередбачуване? Чи генетично- передбачуване, науково пояснюване і цілком контрольоване в сучасній медицині?

Так герой фільму шукав « ген вбивці», який йому передався від батька- вбивці.

Викликає співчуття і ненависть.

Страх і лють.

І оте невимовне питання чому? За що? Як з цим жити?

Як на мене, амбівалентність норми і патології, діагнозу і здоровя. Дивлячись, що рахувати за норму, до чого міряти норму, на що орієнтуватись в виборі правди.

Даність прийняти складний психічний світ людини і обмеження щодо точної психіатричної діагностики. Не на всі питання є однозначна відповідь. Таке життя.

Він корисний батькам, які зі своїм магічним мисленням, помилково вважають, що добре знають своїх дітей. Керуючись тим же механізмом, закривають очі на явні дзвіночки. В надії мати ідеальних дітей. Бо якщо в мене ідеальна дитина, то я ідеальний батько.

Так і підліткам. Ще недосвідчені, не розуміють, де грань між невинними приколами і розладами. Слідують суспільним тенденціям і правилам тусовки, хочуть бути крутими. Вибирають бути такими в неті. В процесі забувають, чи не знають- все що потрапляє в мережу не зникає безслідно. І в самий непідходящий момент вилазить. Те, що ти сприймаєш як невинний жарт, може обернутись трагедією.

Раджу до перегляду.


Опубліковано на
відгук психолога рецензія розбір сенс пояснення

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Огляди книг та фільмів -- коментарі до художніх творів, додані на сайт нашими психологами.

Ще психологічні рецензії
Грань будущего / Edge of Tomorrow фільманаліз
Грань будущего / Edge of Tomorrow (Doug Liman) кінокартина alt2тема: психіка безпорадність отчаяние

Коментарі відвідувачів

ще немає коментарів...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr