У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Перфекціонізм

У Психолога » Самопізнання » Перфекціонізм

Бездоганність, досконалість, прагнення ідеалу, критична самооцінка, високі вимоги, завищені стандарти - все це синоніми перфекціонізму.

Перфекціоністи – наполегливі й організовані люди. На них завжди можна покластися і очікувати бездоганних результатів.

Та якою ціною дістається цей перфекціонізм? Чи справді він так важливий? І що за ним стоїть? →

Перфекціонізм — це не ваша суперсила. Перфекціонізм – це руйнуюча, негативна поведінка, яка приховує незахищеність, невизначеність, невпевненість.

perfectionism

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Перфекціоністи мають високі стандарти не тільки до себе, а й до оточуючих. Вони не радіють своїм досягненням, лише бездоганний результат задовольнить їх.

Перфекціоністи живуть ілюзіями: “Я роблю все ідеально → тому контролюю ситуацію → а отже контролюю своє життя → таким чином захищаюсь від інших → мене не побачать справжнім → я буду подобатись людям, тому що ідеальний ”
Запитайте себе “Навіщо мені все доводити до ідеалу насправді?”
Перфекціонізм забирає час, сили, підвищує тривожність. Досконалість заради визнання, похвали, любові, ілюзії ідеальної людини → все це не про розвиток особистості, це не вдосконалення себе → все це через страх невдачі, несхвалення, помилок або критики.

Скільки разів ви стримували себе, тому що розуміли, що неідеальні або гірші за інших?
Перфекціонізм веде вас одним шляхом: порівняння, зволікання та перевантаження. Це не допоможе вам досягти ваших цілей. Насправді це стримує вас і заважає зростанню та досягненням.

Ідея досконалості насправді стоїть на вашому шляху. Перфекціоністи ставлять недосяжні цілі, але й мають дуже суворі стандарти. Це виснажує та обмежує. Ілюзія досконалості тримає вас у придушенні та не в змозі рухатися вперед.

Перфекціонізм призводить до тривоги та депресії. Прагнення до досконалості перетворює життєві недосконалості на докучливі, лякаючі та нездоланні перешкоди.
Перфекціонізм змушує вас втрачати з поля зору те, ким ви є і що для вас важливо, тому що ви постійно зосереджені на тому, щоб догодити іншим і отримати схвалення. Це з’їдає вашу самооцінку.

Перфекціоністами не народжуються. Безліч факторів можуть сприяти формуванню перфекціонізму:

  • Страх засудження або несхвалення з боку інших
  • Досвід раннього дитинства, наприклад наявність батьків з нереально високими очікуваннями
  • Розлади психічного здоров’я, пов’язані з перфекціоністськими тенденціями, такі як обсесивно-компульсивний розлад (ОКР)
  • Низька самооцінка
  • Почуття неадекватності
  • Потреба в контролі
  • Пов’язування власної гідності з досягненнями
  • Суспільні та культурні очікування також можуть відігравати певну роль у перфекціонізмі.
читайте також:

Самоидентификация  В детстве моим любимым  мультфильмом был мульт про Гену и Чебурашку. Гена - спокойный , поддерживающий и очень мудрый крокодил  и Чебурашка- очень любопытный и наивный его друг. Если Гена точно знал кто он такой ,  то Чебурашка ...

Сияй своим внутренним светом! Сияй, повторяю я себе, сияй! Но почему же так сложно увидеть свет сквозь эти серые тучи реальности, сквозь эту пелену забвения наших желаний, сквозь занавес в театре нашей мечты.

запитати психолога онлайн

Люди, які досягають успіху, можуть отримувати задоволення від процесу досягнення мети не менше або навіть більше, ніж від фактичного досягнення. Перфекціоністи бачать мету і нічого більше. Вони настільки стурбовані досягненням цілі та уникненням невдачі, що не можуть насолоджуватися процесом зростання та прагнення.

Здоровий перфекціонізм може спонукати людей працювати якнайкраще, але нездоровий перфекціонізм може призвести до стресу, тривоги, низької самооцінки та інших проблем, які можуть вплинути на якість їхнього життя. Перфекціоністи часто критичні, керовані страхом, мають нереалістичні очікування, бояться невдач і захищаються, коли їх критикують.

Перфекціонізм – це лише образ мислення, який можна змінити, якщо зрозуміти, що ми намагаємось приховити за допомогою ідеальної картинки, та чому ця бездоганність так важлива для нас.

Робота з психологом є важливим і корисним кроком для багатьох людей, оскільки може допомогти вирішити різні проблеми та покращити психічне і емоційне благополуччя. 

У Психолога » Самопізнання » Перфекціонізм
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie Человек творец, а не жертва своих эмоций. Как мысли влияют на эмоции, тело и поведение.

«Людей больше беспокоят не сами события, а то как они их воспринимают» говорил еще древнегреческий философ Эпиктет. Когнитивно-поведенческое направление утверждает, что не сами события вызывают эмоции у человека, а именно то, как мы трактуем эти события, то есть что о них думаем и как поступаем.

психологія samopoznanie Чому перфекціонізм - це недолік?

Чому перфекціонізм це недолік, а не перевага людини? Тому що він є результатом завищених вимог до себе і тривожності. Людина-перфекціоніст постійно прагне досконалості, ідеалу.. а це, часто, є недосяжною метою.

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "Перфекціонізм"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr