У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психолог? Розкажи мені про мене!

Одне із найпопулярніших прохань від людей, які знайомляться з психологом. Одні просять проявити дар ясновидця, інші промовляють: "Тепер я буду обережно говорити з вами. Ви ж можете бачити мене наскрізь, а я такого натворив!.." Треті іронічно посміхаються та, махнувши рукою, промовляють своє голослівне повідомлення: "То все дурня і шарлатанство!"

Що ж, кожен має право на свої думки та ставлення до різних речей, проте сьогодні я хочу звернути увагу на тих людей, які мовчать. Як показує практика-їм є що сказати, над чим порозмірковувати та більше того-розмова з психологом може бути життєво необхідною тут і тепер для таких людей.

Перші сприймають психологію як розвагу, а психолога, в свою чергу - як фокусника. Другі психологію сприймають як дуже наближену до чорної магії силу. Треті погрузли в матеріальному світі і не можуть вирватись із пастки старих усвідомлень психології як буржуазної науки. Проте саме ті люди, які мовчать так часто хочуть щось промовити, але не наважуються на це.

Звісно виникає велика кількість страхів, пов'язаних зі зверненням до спеціаліста. "Хіба я ненормальний?!,-думають вони,-Невже я не справлюсь сам? Чи може незнайома людина допомогти мені більше, аніж сестра, друг, брат, подруга або ж матір?"

Звісно психолог не знає про ваше життя більше, аніж ви самі знаєте про себе. Звісно брат, подруга, друг, або ж матір допоможуть вам в певних ситуаціях. Але варто чітко усвідомлювати, що близькі люди, з якими ви ділитесь проблемами зазвичай включені у ситуації, які з вами відбуваються. Вони включені через те, що наближені до вас, або ж є вашими рідними.

Часто близькі нам люди, побачивши, що нас не влаштовує якась ситуація втручаються в неї в рангах експертів і роздають свої поради по налагодженню всього і вся. І все було б нічого, і все було б добре, якби більшість цих порад ще більше не шкодили, або ж не ускладнювали ситуацію.

Психолог знаходиться поза такими стосунками. Стосунки між психологом і клієнтом-це інший рівень спілкування, дуже часто безоцінковий. Психолог існує окремо від ситуації, через що його погляд на проблему висвітлює інші кути зору. Ми не граємо в експертів, демонструючи універсальні ключі для вирішення проблеми. Ми не даємо порад, єдине чим може поділитися з вами психолог-це знання і рекомендації.

Психолог демонструє людям, що те чи інше рішення може призвести до тих чи інших результатів. Про ці результати більшість людей не те, що не задумовуються, ба навіть не знають про їхнє існування.

Рекомендації означають, що клієнт бере відповідальність за своє життя і сам обирає шляхи розвитку. Поради близьких означають, що вони "знають краще" і беруть відповідальність за ваше життя у власні руки.

Знали б ви, як часто зустрічаються люди, розбиті та розчаровані порадами своїх близьких. Поради часто призводять до розчарувань.

Психолог опирається на наукові знання та практичний досвід, а друг, подруга, або ж матір-тільки на власний досвід. Такий досвід може бути унікальним, неймовірним, але не завжди він буде адекватним саме до вашої ситуації.

Є ще одна категорія людей, які після того як дізнаються, що я психолог промовляють:"О! То мені потрібен психолог!" Хтось зв'язується зі мною після цих слів, хтось ні, але це вже не так важливо. Піде людина до мене на консультації чи звернеться до іншого спеціаліста, чи не звернеться взагалі-це другорядні речі. Усвідомлення того, що я хочу отримати досвід спеціаліста в якійсь галузі, як мінімум, заслуговує на похвалу та глибоку шану.

- Ви психолог? Розкажіть щось про мене! - промовить один із незнайомців під час нашої першої зустрічі.
- Ви Людина!,-відповідаю я, - А все решта з'ясується тільки після ваших слів, думок та емоцій.

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Психолог? Розкажи мені про мене!

Знайдіть свого психолога онлайн.

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Психолог? Розкажи мені про мене!
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psiholog-psihoterapevt Почему стоит обращаться к психологу?

У нас пока нет традиции обращения к психологам. Но сегодня, когда ситуация в стране остается тревожной, неопределенной, услуги психолога становятся все более востребованными.

психологія psiholog-psihoterapevt Первая встреча с психологом: Чего ожидать? К чему готовиться?

Давайте, разберемся по порядку, как же происходит первая встреча, как к ней подготовиться и чего от нее ожидать - четко и по пунктам...

Усі публікації розділу Робота з психологом, психотерапевтом ᐉ

 
Обговорення "Психолог? Розкажи мені про мене!"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr