У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психосоматика головного болю

Психосоматика головного болю тісно пов\'язана із взаємозв\'язком між тілом, розумом та емоціями, тобто між фізичним станом людини та її переживаннями. Головний біль може виникати у відповідь на інтенсивні емоції, яким не було можливості дати вихід вчасно. Наш емоційний стан безпосередньо пов\'язаний з гормонами. Будь-яка думка, емоція – це подія на рівні всього організму – змінюється гормональний стан, слідом змінюється артеріальний тиск, м\'язовий тонус, частота серцебиття, як наслідок, з’являється головний біль. До головного болю та мігрені можуть призводити емоції, що стримуються: гнів, агресія, які людина сама для себе вважає неправильними і неприйнятними для вираження, в силу або внутрішніх моральних правил, або страху бути поганою в очах інших. Франц Александер писав про пацієнтів, у яких напади головного болю чи мігрені були зумовлені станом стриманого чи витісненого гніву. У багатьох із них напад припинявся буквально за одну-дві хвилини після того, як пацієнт усвідомлював свій витіснений гнів і давав йому вихід у словах. Механізм пояснюється тим, що під час агресії, стану афекту посилюється кровопостачання головного мозку. При придушенні гніву блокується м\'язова діяльність, тому м\'язам потрібно менше крові. У поєднанні з посиленим припливом крові це може спричинити гострий головний біль. На думку Фрейда головний біль є результатом внутрішніх конфліктів. Під час нападу у таких хворих з\'являється можливість маніпулювати близькими, фактично карати родину, що приносить їм задоволення. Деяким людям вдається позбутися нападів головного болю, знявши багато заборон і налагодивши повноцінне інтимне життя. Розрядка, що настає під час оргазму, дозволяє їм успішно скидати накопичену напругу і запобігає нападу. Також психосоматика головного болю може сигналізувати людині про перевтому – настав час зупинитися, відпочити, звернути увагу на своє тіло, свої потреби. Головний бідь може з’являтися також при напрузі, коли людина змушує себе діяти певним чином чи робити щось через «силу», намагається досягти чогось, докладаючи надто багато зусиль, коли дуже боїться майбутньої важливої події. Тривалий головний змушує людину пропускати важливі заходи, роботу, що в свою чергу погіршує психоемоційний стан. Фактично виходить замкнене коло – емоційні переживання спричиняють мігрень, яка знову провокує стрес. Це призводить до формування хронічної мігрені. Добре б напрацювати власні конструктивні стратегії випуску емоцій: вчасно та у прийнятній формі. Якщо, наприклад, немає можливості «випустити пар» вчасно, то можна допомогти собі іншими способами: покричати, побити подушку або грушу, потупотіти ногами, «погризти» рушник та інше. На сесіях психотерапії є можливість у безпечному просторі відреагувати витіснені емоції та навчитися стратегіям конструктивного та своєчасного проживання всіх ваших емоційних станів без поділу на «хороші або погані».
У Психолога » Психосоматика » Психосоматика головного болю

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

У Психолога » Психосоматика » Психосоматика головного болю
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 2 з 2 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihosomatika Психосоматика: ухо, глаза, нос.

                                                                       ...

психологія psihosomatika Тело и деньги

Сегодня я хочу поговорить о том, что телесные блоки могут рассказать о вашем финансовом положении. Несколько лет работая с психосоматикой и изучая различные первоисточники, я вывела для себя вот такие закономерности: 1. Ноги - стабильность.

Усі публікації розділу Психосоматика ᐉ

 
Обговорення "Психосоматика головного болю"

Коментарів 1

Так як, психосоматика - це галузь, яка досліджує зв'язки між нашою психікою та тілом, то психосоматичні симптоми не є уявними або симуляцією. Якщо проблема триває тривалий час, то симптоми можуть зменшуватися, а потім знову посилюватися.

Основними психологічними методами лікування головного болю та інших захворювань є:

Психотерапія: розмовна терапія може допомогти розібратися в психологічних факторах, які впливають на головний біль.

Релаксаційні методи: медитація, йога та глибоке дихання допомагають знизити стрес та полегшити біль.

Когнітивно-поведінкова терапія: методика спрямована на зміну установок та думок, які спричинюють підсилення головного болю.

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr