Страх смерті

Страх смерті або танатофобія

 Проблема страху смерті завжди у людей викликала інтерес. Також вона примушувала уникати, побоюватись, або навпаки, людям хотілось більше дізнатись про цей феномен, прагнули скинути з нього табу. Сама танатофобія може мати руйнівний характер, який буде супроводжуватись тривогою, почуттям безнадійності, депресією, що призводить до різних криз. З іншого боку, вона може нести позитивний характер - особистість може опанувати свій страх і використовувати його як ресурс для розвитку, в досягненні внутрішньої рівноваги. 

 Страх смерті супроводжується тривогою за проблеми свого життя  і завершення свого існування. Сама танатофобія крокує за нами протягом всього нашого життя. 

 У особистості страх смерті активізується під час військових конфліктів, стихійних явищ, епідемії, смерті когось з людей, обмеженні свободи. Це можна пояснити тим, що людині потрібно змінювати свій звичний спосіб життя і шукати нові стратегії, щоб вижити. 

 Страх смерті може проявитись у деструктивних формах. Якщо людина починає вести боротьбу з цим страхом, то починає створювати та відчувати ще більшу тривогу та відходить від людей. Люди, які відчувають цей страх, дуже часто переживають почуття провини, бо вони думають, що сама смерть є покаранням за їхні погані вчинки. У людей, які переживають хворобу виникає відчуття, що вони обтяжують інших людей, а також можуть заздрити їм. 

 Важливо, ще добавити позитивний пункт в переживання страху смерті. Цей проявляється в тому, що особистість стає обережною і створює собі безпечний простір. Наприклад, переходить дорогу по зебрі, а не перебігає де заманеться. Здоровий страх нагадує нам, що ми маємо плідно прожити тут, на цій землі. Це підштовхує людину до роботи, творчості.

 Також, важливо зазначити, що  в особистості немає свідомого досвіду ні про своє народження, ні про свою смерть. Для кожної особистості смерть є індивідуальним феноменом. Але смерть можна розглядати, як загальну категорію для всіх людей. Дуже часто для психічного самозахисту особистість створює різні образи безсмертя. Наприклад, надія на продовження життя у вигляді дітей, віра у безсмертя за допомогою злиття з природою або віра у різні релігійні форми перетворення самої смерті. 

У Психолога » Страхи, тревоги » Страх смерті
психолог

Оценка публикации
понравилось: 2 из 2 оценивших
  нравится публикация?  

Нравится 2 из 2. Оценочная шкала: от 0 до 2

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии strahi Невротические страхи

Одной из важных проблем невроза является отчуждение человека от самого себя. Это ведет к выстраиванию искусственного, идеализированного «Я». Чтобы не встретиться со своим истинным «Я», невротик создает огромное количество психологических защит. Но защитная структура невротика хрупкая. Она порождает большое ко

статья по психологии strahi Тревога - сигнал к изменениям

Чувство тревоги призывает защищаться от опасности и характерезируется состоянием напряжения, волнения, потерей собственной уверенности. Все чаще и чаще люди жалуются, что становятся очень тревожными.

Все публикации раздела Страхи, тревоги >>

 
Комментарии к "Страх смерті"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr