Страх смерті
Страх смерті або танатофобія
Проблема страху смерті завжди у людей викликала інтерес. Також вона примушувала уникати, побоюватись, або навпаки, людям хотілось більше дізнатись про цей феномен, прагнули скинути з нього табу. Сама танатофобія може мати руйнівний характер, який буде супроводжуватись тривогою, почуттям безнадійності, депресією, що призводить до різних криз. З іншого боку, вона може нести позитивний характер - особистість може опанувати свій страх і використовувати його як ресурс для розвитку, в досягненні внутрішньої рівноваги.
Страх смерті супроводжується тривогою за проблеми свого життя і завершення свого існування. Сама танатофобія крокує за нами протягом всього нашого життя.
У особистості страх смерті активізується під час військових конфліктів, стихійних явищ, епідемії, смерті когось з людей, обмеженні свободи. Це можна пояснити тим, що людині потрібно змінювати свій звичний спосіб життя і шукати нові стратегії, щоб вижити.
Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.
Страх смерті може проявитись у деструктивних формах. Якщо людина починає вести боротьбу з цим страхом, то починає створювати та відчувати ще більшу тривогу та відходить від людей. Люди, які відчувають цей страх, дуже часто переживають почуття провини, бо вони думають, що сама смерть є покаранням за їхні погані вчинки. У людей, які переживають хворобу виникає відчуття, що вони обтяжують інших людей, а також можуть заздрити їм.
Важливо, ще добавити позитивний пункт в переживання страху смерті. Цей проявляється в тому, що особистість стає обережною і створює собі безпечний простір. Наприклад, переходить дорогу по зебрі, а не перебігає де заманеться. Здоровий страх нагадує нам, що ми маємо плідно прожити тут, на цій землі. Це підштовхує людину до роботи, творчості.
Також, важливо зазначити, що в особистості немає свідомого досвіду ні про своє народження, ні про свою смерть. Для кожної особистості смерть є індивідуальним феноменом. Але смерть можна розглядати, як загальну категорію для всіх людей. Дуже часто для психічного самозахисту особистість створює різні образи безсмертя. Наприклад, надія на продовження життя у вигляді дітей, віра у безсмертя за допомогою злиття з природою або віра у різні релігійні форми перетворення самої смерті.
Останнє редагування 31-01-2024 в 06:20 за Києвом
Опубліковано на сайті 17-05-2021