У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Сублімація

У Психолога » Самопізнання » Сублімація

Дуже часто в житті ми стикаємося з ситуаціями, які викликають у нас бурхливі емоції. У нас з'являється енергія, яка перенапружує нашу психіку. Якщо не скерувати цю енергію, вона може стати руйнівною, як для нас, так і для наших близьких.

На допомогу нам приходить сублімація. Цей термін вперше ввів Фрейд. Він пояснював, що наші низинні почуття, пристрасті та бажання піддаються переробці у соціально схвалювані та моральні вчинки.

емоції

Сублімація дпомагає скерувати енергію та захистити психіку від краху, уникнути внутрішніх конфліктів, неврозів, а також від асоціальних чи протиправних вчинків.

Приклад позитивної сублімації:
Людину бісить її керівник. Він викликає сильні негативні емоції, що його хочеться вдарити. І ця людина йде в спортзал і скидає весь негатив, всю свою агресію там.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Приклад негативної сублімації:
Людина зненавиділа свого батька, бо він покинув їх з мамою. І йому дуже хчеться сказати йому, який він козел. Але водночас він його любить. Тому він скеровує свою агрессію на себе, він п'є, майже не спілкується з людьми, він руйнує своє життя.

В психоаналізі це виглядає так:

Ід (несвідоме) бажає висказати батьку усе погане, що він про нього думає.

Супер-Его (мораль, совість) - "не можу, бо люблю батька, бо пам'ятаю як ми з ним в дитинстві грали у футбол"

На рівні (Его свідомість) відбувається конфлікт - "може це я винний, я був поганим сином, тому заслуговую, те що батько пішов - ЗАСЛУГОВУЮ ПОКАРАННЯ"

Вважається, що сублімація -- це несвідома компенсація, того, що людина не може мати. Ми не завжди усвідомлюємо наші внутрішні конфлікти, тому спостереження за собою, може бути корисним. Наприклад, людина обирає кіно і серіали про друзів і пригоди, це компенсує нестачу спілкування і подій у реальному житті.

читайте також:

Сияй своим внутренним светом! Сияй, повторяю я себе, сияй! Но почему же так сложно увидеть свет сквозь эти серые тучи реальности, сквозь эту пелену забвения наших желаний, сквозь занавес в театре нашей мечты.

Що дає нам саморефлексія? Саморефлексія - це процес осмислення і внутрішнього аналізу своїх думок, почуттів, дій і досвіду. Щоденник саморефлексії - для чого він? Це важливий інструмент для особистісного зростання, розвитку і самосвідомості.

запитати психолога онлайн

Сублімацію можна навчитись використовувати собі на користь. Для цього потрібно розвивати свою свідомість -- дихальна гімнастика, медитація, щоденник рефлексії.
Усвідомлення свого болю, травм, агресії, усвідомлення Ваших недосяжних бажань, це перший крок на шляху до внутрішньої гармонії.

У Психолога » Самопізнання » Сублімація
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie Можно ли не простужаться?

Мы болеем, потому что сами ХОТИМ болеть? Наша иммунная система работает от команды нашей психики.

психологія samopoznanie 5 причин одиночества

Для каждого человека в жизни важна любовь, душевная близость и поддержка. К сожалению, вместо этого все больше людей переживает чувство одиночества...

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "Сублімація"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr