У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як говорити з дітьми про гідність

діти
  1. У Психолога » Батьки й діти » 4 поради, як говорити з дітьми про гідність

    Шляхом від протилежного
    Як би це абсурдно не звучало, але допомогти дитині зрозуміти, як це бути гідним, можна шляхом від протилежного. У житті кожної дитини є моменти, коли вона плаче чи скаржиться батькам на несправедливість, зверхність, агресію, ігнорування, біль, самотність, тощо. Те, що в таких ситуація вона переживає, сигналізує самій же дитині про те, що хтось порушує її особистісні кордони, а цим кордоном є почуття поваги до неї, її цінності.
    Відчуття нікчемності, приниження та образи дають можливість дитині зрозуміти, що таке негідний вчинок, як не варто робити з іншими і коли варто захищати себе. Тоді дитина розуміє, що таке гідність, самоповага та взаємоповага – це коли помічають тебе і твої почуття, з тобою "рахуються" і ти є важливим.
    Потрібно пояснити дитині що ні вона, ні хтось інший не заслуговує на погане ставлення до себе. І навіть, якщо такі ситуації стаються, вона зобов’язана про себе попіклуватися – захистити себе або допомогти іншим.

  2. Виховує оточення
    Найкраще виховувати дітей своїм власним прикладом та поведінкою. Ставлення дорослих до дітей визначає модель поведінки, яку діти будуть втілювати у своєму житті. Навчити дитину бути гідною – означає самому бути гідним. Діти копіюють не лише поведінку, але й цінності та моральні принципи дорослих. Але якщо діти все ж таки стали свідками негідної поведінки, наприклад, сварка між дорослими, спробуйте потім окремо пояснити дитині причини такої ситуації.

  3. Співпереживати
    Варто розмовляти з дітьми про ситуації, які сталися з іншими людьми. Важливо, щоб дитина не лише знала, бачила чи спостерігала за ситуаціями, але й навчилася помічати інших людей. Це як "слухати" і "чути", "дивитися" і "бачити", аналізувати ситуацію з точки зору гідний-негідний та проживати її емоційно. Наприклад, "Як ти думаєш, що може відчути ця дитина, коли з нею ніхто не хоче бавитися через те, що… ? Як тобі, коли з тобою ніхто не хоче спілкуватися?"

  4. Хвалити та зауважувати гідні та достойні вчинки дитини
    Потрібно щиро захоплюватися дитиною в ситуаціях, коли вона вчинила щось добре. Іноді вчинки дітей є гіднішими за вчинки дорослих, але нам соромно це визнавати і озвучувати перед дітьми. Дорослим важко визнавати, що діти в чомусь є за нас кращими.
    Важливо поважати дитину, навіть якщо їй 3 чи 14 років. Фіксувати у дитини її позитивні та достойні риси характеру, дозволяти бути такою, якою вона є. Вона повинна знати про свою цінність, бути впевненою у ній.

Підберіть дитячого психолога онлайн або в містах України.

У Психолога » Батьки й діти » 4 поради, як говорити з дітьми про гідність
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія roditeli-deti Об «успешных детях» и их воспитателях.

Я люблю детей и у меня много сочувствия к современным малышам. Существует идея в коллективном разуме многих матерей, что чем раньше и больше запихнуть в коробочку, где находятся маленькие детские мозги, тем лучше.

психологія roditeli-deti Истоки самостоятельности

Лучшее, что могут сделать родители для своих детей, это научить их самостоятельности, дать нужные знания, помочь  обрести уверенность в своих силах. Самостоятельность – это умение выстоять в различных по сложности условиях, способность

Усі публікації розділу Батьки й діти ᐉ

 
Обговорення "4 поради, як говорити з дітьми про гідність"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr