У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як почати думати позитивно ?

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » Як почати думати позитивно ?

 

Позитивне мислення, популярний тренд сучасності. Такому типу мисленню приписують досить багато якостей: продуктивність, креативність, високий рівень домагань, стрессостійкість, лідерські якості. Помітно, що для людей з таким мисленням характерне досягати бажаного, брати більше від життя та узагалі яскравіше відчувати емоції. Це викликає бажання стати одним з них. Здається варто стати позитивно мислячим і перед тобою відчиняться усі двері. Здається тільки слід почати мислити позитивно, як розірветься прочне коло негативного мислення та поганого настрою.

Поглянемо ближче на позитивне мислення. Позитивне мислення ми можемо розуміти, - як віру у власні сили та здібності, приписування усіх своїх досягнень власним зусиллям та вдачі. Для позитивного мислення негативні події та негаразди, скоріше рідка, не приємна випадковість, яку можна вирішити.

Тому, можна вважати що позитивне мислення стоїть на трьох китах:

- висока самооцінка;

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

- віра в успіх запланованих справ;

- активний пошук виходу із ситуації.

Звучить дуже круто і хочеться попросити, загорнути дві порції. Одночасно, застерігаю від невиправданого оптимізму. Коли у людині відсутня критичність до власних можливостей та наслідків дій. Наприклад: "я буду сідати за кермо нетверезий, у мене все під контролем". Проте статистика ДТП з’явилась не на пустому місці. Або: "у мене ще достатньо часу, щоб приготуватися до контрольної, екзамену, тесту (потрібне підкресліть), я можу розслабитись". Не завжди коли я думаю, що досягну позитивного результату так воно і буде.

По своїй природі, невиправданий оптимізм, є крайньою формою позитивного мислення. Від якого людина починає вже втрачати переваги і ускладнює власне життя, або взагалі ставить його під загрозою. Тому слід з самого початку розрізняти позитивне мислення та невиправданий оптимізм, зберігаючи критичність до ваших переконань та дій.

Якщо ми хочемо мислити більш позитивно, то з чого слід розпочати? Для цього ми можемо використати перший етап запропонований Мартіном Селігманом методики НУП. А саме вміння фіксувати негативні думки та простежувати, як вони впливають на нас безпосередньо. Для цього нам буде потрібно 5 хвилин вільного часу та папір з ручкою.

Отже, спочатку починайте фіксувати, неприємності що з вами відбуваються. Це може бути будь що, починаючи від невдало завареного чаю, закінчуючи невдачею на роботі. Головне вміти зафіксувати цю подію, без ваших коментарів та ставлення до цієї події. Після кожної ситуації тепер випишіть ваші негативні думки, які у вас виникли у зв’язку з цією подією. Це саме будуть тими переконаннями, що забезпечують інтерпретацію цих подій. Слідом за цим нам необхідно виписати, які наслідки були. Наведемо невеличкий приклад.

читайте також:

6 последствий неумения просить помощи Многие люди усложняют себе жизнь тем, что не могут попросить помощь. Своего ресурса у них недостаточно, признать этот факт сложно, и, тем не менее, они не просят помощи у других. Почему? Такая просьба, по их мнению, унижает, делает уязвимым человек

Факторы долговременного счастья Трое американских психологов в статье «В поисках счастья: архитектура устойчивых изменений», обобщили имеющиеся эмпирические данные, чтобы понять как устроено счастье и что может помочь его достичь.

запитати психолога онлайн

Неприємна ситуація: перед дзвінком в мене розрядився телефон. Це був вважливий телефонний дзвінок, якого я довго очікував. Павербанка в мене немає. Зарядний пристрій залишив вдома.

Тепер мої думки, або інтерпретація: що я занадто легковажний, що постійно я роблю щось не так. Мені треба було готуватися з вечора. І так мені і треба за мої дурні звички. Тепер людина яка мені була важлива відмовиться від моєї пропозиції. Буде мене зневажати.. Буде рахувати мене непрактичним та ненадійним. І взагалі тепер слід відмовитися від сподівань на успіх. Оскільки я ще не досить готовий взагалі братись за щось серйозне.

Які наслідки для мене: з першу я починаю тривожитися. Панікувати коли бачу що час спливає, телефон сідає. Потім я пишу SMS цій людині, що не можу розмовляти. Після чого в мене погіршується настрій. Мені хочеться покарати себе за провал. Я відмовляють від запланованої зустрічі з друзями на вечір. Після чого день виявляється понурим. В мене виникає конфлікт в маршрутці по дорозі додому. Мені було соромно потім дзвонити людні з якою я домовлявся на сьогодні і я так і не подзвонив їй. А від ідеї яка була в мене відмовився, оскільки не підходжу для її реалізації.

На цьому прикладі гарно проілюстровано як негативна подія призводить до негативного мислення, а те в свою чергу впливає на поведінку і переживання людини. Тому використовуючи дану техніку можемо почати усвідомлювати цей процес. Таким чином взаємодіючи з власним негативним мисленням. Що надасть нам базу для трансформації мислення.

 

Автор : Олександр Рафіков

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » Як почати думати позитивно ?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія lichnostnyi-rost Как сделать счастье своим постоянным состоянием. Психология счастья.

Каждый из нас понимает счастье по-своему. Три золотых правила счастья. Как стать счастливым – 9 практических советов. Составьте для себя список и обозначьте, что вы можете получить от каждого близкого для вас человека.

психологія lichnostnyi-rost Источники и ресурсы

Бывает такое состояние, когда опускаются руки и не можешь заставить себя действовать. Хочется дарить близким радость и любовь но не можешь собраться...

Усі публікації розділу Особистісне зростання та корисні поради ᐉ

 
Обговорення "Як почати думати позитивно ?"

Коментарів 2

Спасибо, прямо мысли мои вы сегодня угадали , только проблема, что так без ответственно поступает другой человек, а мысли о которых вы написали появляются у меня. Я к сожалению завишу от этого человека, но сам человек думает что во всем виноват случай. плохое стечение обстоятельств. но не он сам. Так что же правильнее ?
Тут не можливо сказати щось однозначно. Проте, якщо людина починає повторювати раз за разом одну й тут саму помилку / наприклад намагається переносити воду в ситі, то є сенс запитати, чому саме таку стратегію вона обирає. На жаль, люди не сильно люблять коли їх переконання намагаються змінити прямим втручанням.
Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr