У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як розвивати дитину? Як привити їй любов до навчання?

У Психолога » Вікова психологія » Як розвивати дитину? Як привити їй любов до навчання?

Як розвивати дитину Як розвивати дитину? Як привити їй любов до навчання? Як знайти мотивацію?   

   Ці питання хвилюють сучасних батьків з фокусом, що саме я , як мама, маю спеціальне зробити. І мами роблять, навчилась повзати- пора на англійську, навчилась ходити- школа раннього розвитку, розвиваючі заняття, швидке рахування. Головне встигнути. Нічого не прогавити, я стараюсь для майбутнього своєї дитини.

Чи справді це так?

Проводили експеримент: маму з дитиною дошкільного віку запрошували в кабінет. В приміщенні була велика кількість іграшок і різних цікавих, але невідомих предметів. Людина, що керувала експериментом казав, що у нього виникла невідкладна справа, вибачався і зі словами «облаштовуйтесь, почувайтеся, як дома, я скоро повернусь» виходив. В кімнаті залишалась лише мама з дитиною.

За кімнатою спостерігали психологи.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Поведінку піддослідних виділили в 4 категорії:

1.Мама грізно «шикала» на дитину, щоб він сидів чемно і нічого не чіпав. Обоє сиділи сумирно до повернення спеціаліста

2.Мама діставала з сумки книжку, уваги на дитину не звертала. Дитина з часом набиралась сміливості, підходила до предметів і з цікавість все розглядала, навіть щось брала в руки.

3. Мама з захопленням: « давай подивимось, що тут цікавого?» і розказувала дитині що це і як з цим гратись.

4. Мама з азартом хапала один- за одним предмети, намагаючись роздивитись всі. Про дитину забула. Дитина і собі брала все до рук і роздивлялась.


Пізніше проводили тестування на рівень пізнавальної активності.

Так от,

читайте також:

Мамам и папам про депрессию у малышей Несмотря на отсутствие сознания и смыслов, младенец вполне может испытывать депрессию. Не в привычном для взрослого человека широком значении, а в телесной малоподвижности. Почему? Да потому что младенец нуждается в инициации со стороны мамы. В шир

Активна пізня дорослість. конфлікт: інтерес чи правота Конфлікти є невід’ємною частиною нашого життя та спілкування. Абсолютно нормальною частиною й наслідком людської потенції до змін. «Конфлікт» означає зіткнення інтересів, а навіть одна й та ж людина має різні інтереси у своєму &laq...

запитати психолога онлайн

найвищі показники були у активних мам з 4 групи. Мама поруч, їй самій цікаво,
далі діти з 2 групи. Хоч мама і не подавала приклад, але своєю присутністю забезпечувала безпеку, була спокійною. Природа брала своє
набагато гірші результати були у дітей, яким забороняли, а самі гірші- у дітей, якими керували.


Бажання до пізнання світу закладене від природи. Нам, як батькам потрібно лише забезпечити віру. В психології це називається привязанність. Якщо дитина знає, що мама поруч, вона любить мене. Любить не за щось, а лише тому, що я є на світі. Наші відносини стабільні, тил міцний. Природа бере своє- дитина розвертається спиною до мами і йде пізнавати світ. Вона знає, що там за спиною нічого не зміниться. Там є мама, вона мене чекає. Я можу поробити те, що мені цікаво і повернутись.

Якщо подивитись на питання під кутом, як його задають батьки. То стає видно, що якщо, я як мама хочу спеціально щось зробити для розвитку. То тоді фокус зміщається на мою відповідальність. Ніби це я мушу щось придумати. Тут стає видимий контроль. Тобто, я відповідаю-значить я контролюю. В такому ключі дуже легко втратити орієнтир на дитячу зацікавленість. Мама губить бажання і готовність дитини, її контроль породжує багато тривоги. З цієї тривоги вона нав’язує заняття. З добрих намірів получаються погані плоди.

Все, що ми як батьки можемо зробити. І це буде справді важливо і піде на користь. Це забезпечити підтримку, спостерігати за проявами інтересу дитини. І не поспішати. У кожної дитини свій темп.

У Психолога » Вікова психологія » Як розвивати дитину? Як привити їй любов до навчання?
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія vozrastnaya-psihologiya В результате возрастных кризисов кто-то на себя опирается, а кто-то в этой жизни теряется

Полюса кризисов. Основные задачи возрастов. Когда ребенок успешно осваивает навыки, знания – растет его уверенность в себе и самооценка. Что происходит, если кризисы прожиты в негативном ключе.

психологія vozrastnaya-psihologiya О причинах буллинга в младших классах

По статистике, переход из детского сада в школу часто является стрессовой ситуацией для ребенка. Некоторые ученики становятся потенциальной мишенью для насмешек или даже жертвами буллинга. Травля уничтожает самооценку ребенка и со временем он ...

Усі публікації розділу Вікова психологія ᐉ

 
Обговорення "Як розвивати дитину? Як привити їй любов до навчання?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr