У Психолога
Авторизация
Запомнить на месяц
Регистрация Забыли пароль?


Як розвивати дитину? Як привити їй любов до навчання?

Як розвивати дитину Як розвивати дитину? Як привити їй любов до навчання? Як знайти мотивацію?   

   Ці питання хвилюють сучасних батьків з фокусом, що саме я , як мама, маю спеціальне зробити. І мами роблять, навчилась повзати- пора на англійську, навчилась ходити- школа раннього розвитку, розвиваючі заняття, швидке рахування. Головне встигнути. Нічого не прогавити, я стараюсь для майбутнього своєї дитини.

Чи справді це так?

Проводили експеримент: маму з дитиною дошкільного віку запрошували в кабінет. В приміщенні була велика кількість іграшок і різних цікавих, але невідомих предметів. Людина, що керувала експериментом казав, що у нього виникла невідкладна справа, вибачався і зі словами «облаштовуйтесь, почувайтеся, як дома, я скоро повернусь» виходив. В кімнаті залишалась лише мама з дитиною.

За кімнатою спостерігали психологи.

Поведінку піддослідних виділили в 4 категорії:

читайте также:

Родитель-ребёнок Когда ребёнок маленький – защищать, помогать, учить его очень просто. Через время начинаются вопросы: «А почему нельзя?... А что будет если я…?» А ещё через время – вопросы уже не задаются, просто ребёнок делает всё, что считает нужным… Сегодня пре

Надо ли переучивать леворукого ребенка? Отметим, что около 90 % людей, населяющих нашу планету, выполняют виды тонкой деятельности правой рукой, в силу чего их называют праворукими, остальные являются леворукими, предпочитают в деятельности пользоваться левой рукой. Кроме того, есть люди, одинаково успешно владеющие и левой и правой рукой.

спросить психолога онлайн

1.Мама грізно «шикала» на дитину, щоб він сидів чемно і нічого не чіпав. Обоє сиділи сумирно до повернення спеціаліста

2.Мама діставала з сумки книжку, уваги на дитину не звертала. Дитина з часом набиралась сміливості, підходила до предметів і з цікавість все розглядала, навіть щось брала в руки.

3. Мама з захопленням: « давай подивимось, що тут цікавого?» і розказувала дитині що це і як з цим гратись.

4. Мама з азартом хапала один- за одним предмети, намагаючись роздивитись всі. Про дитину забула. Дитина і собі брала все до рук і роздивлялась.


Пізніше проводили тестування на рівень пізнавальної активності.

Так от,

найвищі показники були у активних мам з 4 групи. Мама поруч, їй самій цікаво,
далі діти з 2 групи. Хоч мама і не подавала приклад, але своєю присутністю забезпечувала безпеку, була спокійною. Природа брала своє
набагато гірші результати були у дітей, яким забороняли, а самі гірші- у дітей, якими керували.


Бажання до пізнання світу закладене від природи. Нам, як батькам потрібно лише забезпечити віру. В психології це називається привязанність. Якщо дитина знає, що мама поруч, вона любить мене. Любить не за щось, а лише тому, що я є на світі. Наші відносини стабільні, тил міцний. Природа бере своє- дитина розвертається спиною до мами і йде пізнавати світ. Вона знає, що там за спиною нічого не зміниться. Там є мама, вона мене чекає. Я можу поробити те, що мені цікаво і повернутись.

Якщо подивитись на питання під кутом, як його задають батьки. То стає видно, що якщо, я як мама хочу спеціально щось зробити для розвитку. То тоді фокус зміщається на мою відповідальність. Ніби це я мушу щось придумати. Тут стає видимий контроль. Тобто, я відповідаю-значить я контролюю. В такому ключі дуже легко втратити орієнтир на дитячу зацікавленість. Мама губить бажання і готовність дитини, її контроль породжує багато тривоги. З цієї тривоги вона нав’язує заняття. З добрих намірів получаються погані плоди.

Все, що ми як батьки можемо зробити. І це буде справді важливо і піде на користь. Це забезпечити підтримку, спостерігати за проявами інтересу дитини. І не поспішати. У кожної дитини свій темп.

У Психолога » Возрастная психология » Як розвивати дитину? Як привити їй любов до навчання?
психолог

Оценка публикации
понравилось: 1 из 1 оценивших
  нравится публикация?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
статья по психологии vozrastnaya-psihologiya Как научить детей играть самостоятельно? Часть 1

Мне часто случается слышать жалобы от родителей что их дети совершенно не могут побыть наедине с собой, не умеют играть и ходят за своими родителями по пятам. У таких деток, по каким-то причинам, есть кричащая потребность всё время показывать что он есть в этом мире, чтоб его всюду заметили, иначе ему как буд

Все публикации раздела Возрастная психология >>

 
Комментарии к "Як розвивати дитину? Як привити їй любов до навчання?"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr