У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як знайти друзів дорослій людині.

У Психолога » Дружба » Як знайти друзів дорослій людині.

дружбаСвіт сильно змінився за останні кілька десятиліть. Технологічний розвиток вплинув на способи комунікації між людьми, функціонування уваги, широту та глибину спілкування між людьми. Сексуальна революція, феміністичні рухи, гуманізм та індивідуалізм сформували контекст, в якому тридцятирічна особа має професійні успіхи, власні інтереси, розбирається з власними психологічними проблемами, має сталі та відносно успішні романтичні відносини або шлюб, але відчуває, що чогось у житті не вистачає. Не вистачає спілкування. Друзів. 

Так склалося, що друзі які були присутні у житті раніше, скажімо в шкільні та студентські роки мають зовсім інші інтереси. Та і глибина та стиль спілкування тридцятирічних людей відрізняється від студентських галасливих посиденьок. І от виходить так, що друзі десь загубилися, а знайти нових наче не так просто як раніше. 


Іноді може виникати думка про те, що робочий колектив бо сім’я  може замінити друзів. Але чи насправді це так? Добре злагоджений колектив та гарні сімейні відносини дійсно можуть “закривати” частину соціальних потреб, але якщо ви покладете на ці частини вашого життя всі соціальні та комунікаційні потреби, то мусите враховувати можливі ризики. По-перше: будувати дружні відносини на роботі може заважати професійна етика. Додаткові ризики також існують у формуванні подвійних відносин. Робочі стосунки можуть завадити вам розвивати надійні дружні відносини, а дружба може сплутати до того чіткі і зрозумілі професійні. Таким чином, намагаючись побудувати дружні стосунки з коллегами маєте ризик створити не надто надійні дружні відносини та зруйнувати зрозумілі та передбачувані професійні.


Сім’я також може частково виконувати функцію дружнього спілкування. Але важливо розуміти, що якщо ви вимагаєте від вашого партнера задоволення усіх ваших комунікативних, соціальних та емоційних проблем, то через деякий час вашому партнеру стане важкувато відповідати всім вашим очікуванням. Зрештою, вміти знаходити різні способи задоволення власних потреб - одна з найважливіших навичок дорослої людини.


Отже, таким чином ми приходимо до висновку, що якщо ви відчуваєте потребу у дружніх відносинах, рано чи пізно вам доведеться шукати друзів. 

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.


Нажаль, для дорослих людей налагоджувати дружні стосунки не так просто. Що ж робити в такій ситуації? Давайте спробуємо підійти до цього питання усвідомлено та відповідально не лишаючи результат на волю випадку.


Спочатку визначте яку саме потребу ви хочете задовольнити за допомогою друзів. Можливо вам потрібне легке та невимушене веселе спілкування для того, щоб розслабитися та відпочити. Можливо у вас є потреба в глибокому емоційному контакті та у відносинах в яких комфортно та безпечно можна обговорювати досить особисті питання та проблеми. Можливо щось зовсім інше. У будь якому випадку це важливий етап, який стане або запорукою успіху, або доведеться усе починати спочатку.


Далі уявіть як ви би хотіли, щоб виглядали ці відносини? Ви хотіли би зустрічатися щотижня, чи вам вистачило б разу на місяць, а може щодня? Які спільні теми для розмови ви хочете мати з ними? Яке спільне заняття чи проблема могли б вас об’єднувати? На цьому етапі важливо якомога детальніше “намалювати картинку” того спілкування, якого ви хочете.


Виходячи з усього вище зробленого подумайте де ви можете зустріти та познайомитися з таким людьми. Якщо у вашому населеному пункті немає можливості відвідати якісь заходи, ви завжди можете бути ініціатором створення того, що цікаво саме вам.


Тож беріть ініціативу в свої руки та дійте.

У Психолога » Дружба » Як знайти друзів дорослій людині.
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія druzhba Як розпізнати добрих та товариських людей?

Завжди пам'ятайте про це, коли чуєте, як щойнознайома людина говорить вам, які погані всі навколо, проте при цьому дуже приязно відноситься саме до вас, можливо навіть щоразу посміхається.

психологія druzhba Мені не байдуже: як підтримати близьку людину в складний період?

В свій складний період, ви можете відчувати нестачу підтримки. Але коли звучить пряме запитання «А як ти хочеш, щоб тебе підтримали?» розгублюєтеся і не знаєте, що відповісти.

Усі публікації розділу Дружба ᐉ

 
Обговорення "Як знайти друзів дорослій людині."

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr