У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД ПОРНОГРАФІЇ

перешляд порнографії
У Психолога » Поведінкові та емоційні залежності » Залежність від порнографії

Порнографія існує, напевно, відколи існує саме людство. Особливо відомі своєю сексуальною розкованістю стародавні Китай та Індія. Якщо раніше еротоманські радощі були доступні лише привілейованим групам населення і еліті, то сьогодні, завдяки інтернету, вони доступні практично всім.

Залежність від порнографії по своїй природі така ж сама за своїми механізмами розвитку, як і всі інші залежності. Однією з її особливостей є те, що вона постійно потребує нового матеріалу для збудження. Перегляд одних і тих же відео, з тими ж самими акторами швидко набридає і з кожним разом збуджує все менше. Залежний від порно змушений постійно шукати нову картинку, новий формат і може зайти в своїх пошуках дуже далеко, навіть до неадекватних проявів сексуальності.

Ускладнює ситуацію той факт, що в порнографічних матеріалах як правило знімаються красиві і яскраві актори, а сексуальні акти можуть відбуватись в такі способи, які часто далекі від реального життя. Це може бути як ідеалізована картинка, так і дуже екстравагантні способи сексуальної взаємодії. Людина, що залежить від порнографії, а як правило це чоловіки, отримує таку новизну, яскравість і різноманітність, які він навряд чи досягне і відчує в реальному житті. В результаті справжня партнерша вже не буде так сильно збуджувати чоловіка, особливо якщо вона постійна; і не всі форми активності запропоновані в порно будуть з нею доступні. Такий чоловік буде схильний все більше заглиблюватися у віртуальний світ і віддалятись від реальності, що часто може закінчуватися імпотенцією в реальному житті і неможливістю побудувати нормальні відносини с жінкою.

Існує дві основних причини такого стану речей (не рахуючи соціокультурних факторів) – біологічна і психологічна.

Біологічна пояснюється так званим ефектом Куліджа. Наукові досліди показали, що самці проявляють тривалу високу сексуальну активність відносно кожної нової готової до запліднення самки. Цей феномен еволюційно корисний, так як дає можливість самцю запліднити декілька різних самок, навіть після виснаження. Іронія в тому, що при мастурбації на порно цей еволюційний закон працює в холосту, адже чоловік «запліднює» лише картинку.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Початково подібні досліди проводили на щурах, а потім і на багатьох інших тваринах. У велику коробку поміщали щура-самця і декілька самок, готових до спарювання. Після того як самець запліднив всіх самок і виснажився, самки продовжували його спонукати до продовження статевої активності, але він перестав на них реагувати, як би вони не старалися. Потім в коробку клали нову самку і не дивлячись на виснаження, самець активувався і з готовністю запліднював нову самку.

Це біологічний механізм, який так само працює і у людей. Він пов’язаний із збільшенням рівня дофаміну – гормону задоволення і мотивації, який посилено виробляється при появі нової самки готової до статевого акту. Постійний сексуальний контакт з однією і тією ж партнершею поступово перестає стимулювати виробництво дофаміну і викликати сильне збудження і мотивацію діяти.

Цим в значній мірі пояснюється одна з найчастіших причин приходу пар на консультацію до сексолога - загасання здатності до збудження і ерекції у чоловіків. Часто в таких випадках з’ясовується, що у тих же чоловіків присутня нормальна ерекція при перегляді порнографічних матеріалів.

Навіть якщо картинка постійно змінюється (віртуальна чи навіть реальна), при надмірній сексуальній активності все одно виникатиме проблема. Справа в тому, що мозок вмикає захисний механізм і починає знижувати чутливість дофамінових рецепторів. Це подібно наркотичній залежності, коли потрібно приймати все більшу дозу наркотику, а потім і максимальні дози перестають приносити задоволення, без якого жити стає нестерпно.

Перший сигнал тривоги залежний чоловік відчуває тоді, коли розуміє що в реальному житті з партнершею вже щось не виходить. Другий і більш сильний – коли порнографія теж перестає приносити таке задоволення як раніше і потрібні все більш сильні стимули і нові більш особливі картинки, в пошуках яких можна зайти до того рівня, коли знайдений контент настільки жорсткий, що починає конфліктувати з моральними принципами самого чоловіка. Більшість людей не зможуть вважати нормальним відеоматеріал, в якому показані групові зґвалтування, акти сексуального і фізичного насилля, педофілія та інші збочення.

Як і інші залежності, порнозалежність може давати короткострокове задоволення тут і зараз, яке поступово зменшується, але негативні наслідки постійно зростатимуть. Крім функціональних статевих розладів, знижуватиметься (або не почне розвиватися) навик комунікації, залицяння, побудови здорових партнерських відносин і т.д.

читайте також:

Что мешает похудеть Любые перемены в жизни - всегда стресс. Не важно, положительные или не очень. Люди, которые начинают что-то новое в своей жизни, часто сталкиваются с неожиданным сопротивлением окружающих. Система ваших отношений уже сложилась, и не все будут рады

Что стоит за желанием спасать других Гиперответственность или склонность брать все на себя - это иллюзия своего всемогущества. Продолжение детского эгоцентризма, веры в то, что все в мире происходит для меня. Этот дождь идет для меня. Он мне хочет помочь или помешать, в зависимости от

запитати психолога онлайн

Що до психологічних причин схильності до порнозалежності, можна виділити ситуацію розвитку хлопчика – майбутнього чоловіка, в рамках його батьківської сім’ї. Як правило, в таких сім’ях були відсутні близькі емоційні відносини, інтимність і довіра між батьками і дитиною, похвала, нормальна стимуляція до активності з власної ініціативи, відсутність задоволення потреб дитини до норми і т.д. Батьки могли не показати прикладу нормальних відносин двох люблячих людей, а навпаки, створювати напружену обстановку, знецінювати один одного, створювати атмосферу напруги і конфліктності. В результаті чого дитина могла стати схильною до замкнутості і занурення у внутрішнє життя, в світ фантазій. Ставши підлітком, такій дитині буде дуже складно вступати в комунікацію з дівчатами-ровесницями, відчувати до них близкість, вчитись взаємодіяти з ними, будувати відносини і дістатись до перших спроб сексуальної взаємодії. Для таких людей віртуальний світ стає свого роду тихою гаванню, де можна уникнути напруги, конфліктів і не докладаючи зусиль отримати задоволення, реалізувати безліч фантазій, хоч ця реалізація і віртуальна. Маючи таку тиху гавань, мотивація до розвитку необхідних навиків взаємодії із жінками знижується, а страх реальної взаємодії може тільки посилюватись.

Обтяжує ситуацію доступність порнографії в ранньому віці. Це глобальна проблема, так як вона може затримувати нормальний розвиток і перетворення хлопчиків в чоловіків у великих масштабах. В результаті у таких, вже дорослих людей є проблема не тільки із залежністю, а і з відсутністю елементарних навиків взаємодії, яким все ж доведеться навчатися, якщо хочеться позбутись цієї залежності і побудувати нормальні стосунки, почувати себе повноцінним.

Подолати порнозалежність можливо. Звичайно ж доведеться поборотися і бути готовим до тимчасових труднощів. Робота з психотерапевтом, утримання від перегляду порно і мастурбації, або зведення їх до мінімуму, розвиток навиків реальної комунікації і розвиток своєї особистості, навчання здатності бачити в житті напівтони і відтінки дають хороші результати.

У Психолога » Поведінкові та емоційні залежності » Залежність від порнографії
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 4 з 4 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія addiction З полиці: роздуми про Інтернет-залежність

Деякі користувачі наскільки зацікавлені віртуальним простором, що віддають перевагу віртуальному спілкуванні ніж реальному. Психіатри вбачають схожі прояви такої залежності з азартними іграми.

психологія addiction Избавиться от пищевой зависимости. Личный опыт.

У меня была зависимость. Я была зависима от еды. Сейчас уже нет. И теперь я сама работаю с расстройствами пищевого поведения. Я всегда любила поесть и никогда не была худышкой, хотя и особо толстой тоже не была. Обычный пухленький ребенок.

Усі публікації розділу Поведінкові та емоційні залежності ᐉ

 
Обговорення "Залежність від порнографії"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr