У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Життя у період невизначеності

У Психолога » Війна » Життя у період невизначеності

Хоча невизначеність завжди була невід'ємною частиною нашого життя, в умовах війни вона відчувається ще сильніше та може стати причиною сильного стресу. Проте, хоча іноді тривога та занепокоєння можуть бути корисними для розв'язання актуальних проблем, тривога пов’язана із невизначеністю часто є неефективною, виснажує та навіть може паралізувати.

road

Ось кілька порад, що можуть допомогти знизити вплив невизначеності на ваше життя та знайти сили повернутися до діяльності, що базується на ваших цінностях.

  • Підтримуйте життєвий баланс. Дійсно, під час війни ми іноді можемо присвячувати весь свій час читанню новин або волонтерській діяльності. Проте турбота про себе є однією з найважливіших речей, які можуть допомогти знизити стрес та рівень тривоги. Не забувайте про сон, їжу та фізичну активність, не забувайте спілкуватися з людьми та хоча б пів години на день робіть щось, що приносить вам радість.
  • Будьте уважними до себе. Якщо помічаєте високий рівень тривоги — спитайте себе, чи вона пов’язана з реальними проблемами чи гіпотетичними. Якщо ви відчуваєте «гіпотетичне» занепокоєння, нагадайте собі про те, що в цей момент мозок не займається проблемою, яку ви можете вирішити прямо зараз, а потім знайти способи відпустити занепокоєння та зосередитися на чомусь іншому.
  • Контролюйте те, що можете. Так, зараз ви не можете вплинути на те, щоб війна закінчилася. Але у ваших силах зробити те, що може наблизити нашу перемогу — задонатити, розповсюдити важливу інформацію, підтримати словом чи ділом тих, кому це потрібно, та попіклуватися про себе, щоб мати змогу продовжувати це робити.
  • Прийміть, відпустіть та поверніться до того, що важливо прямо зараз. У моменти, коли ви помічаєте, що складні відчуття починають накривати, назвіть їх. Скажіть “Я відчуваю тривогу”, “Мені страшно за своє майбутнє” тощо. Після того, як ви помітили та назвали свої почуття, згадайте, що попри неприємні думки та почуття, все одно є речі, які щиро вас хвилюють. Настав час сфокусуватися на них. Попри складні думки та почуття, ви маєте силу діяти спираючись на власні цінності та сфокусувавшись на речах, які дійсно для вас важливі — наприклад, на чомусь із того, що є у попередньому пункту списку, або на чомусь іншому.

Спробуйте повторювати ці кроки щоразу, коли помічаєте, важкі думки та почуття. Як і будь-яка навичка вона тренується, тому щоразу, коли ви практикуєтеся, ви вдосконалюєтеся в цьому.

Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.

У Психолога » Війна » Життя у період невизначеності
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія voyna Синдром біженця. Ризики та надії

Сьогодні важко знайти українця, якого прямо чи опосередковано не торкнулося таке явище, як еміграція. Еміграція – це радикальна зміна всього: мови, культури, стилю поведінки, історії, географії, кола друзів...

психологія voyna Я не знаю що таке воювати, але я знаю, що таке плакати.

Я знаю, як це плакати, як це сумувати, злитися, чому саме він, за що, чому, та не знаходити відповіді. Моя ліпша подруга втратила свого чоловіка через два місяці початку війни, і тоді я зустрілася з першим болем втрати на війні...

Усі публікації розділу Війна ᐉ

 
Обговорення "Життя у період невизначеності "

Коментарів 1

Полезная статья. Во время войны я замечаю, что напоминаю себе про войну. Нет, я не веду себя деструктивно: не гуляю во время взрыва. Просто порой кажусь себе слишком спокойной! Хотя сейчас нужно решать много вопросов. В начале войны наша организация прекратила свою работу. Я работала в колцентре, занималась телефонными продажами. Пока организация не работала, заработка у меня не было, существовала на мамину пенсию и гуманитарку, занималась тем, что вела Ютуб-канал о войне и распространяла информацию в соцсетях и по западным СМИ. В мае организация возобновила свою работу и я тоже. Работала удалённо дома как и до войны, но уже не 8 часов, а 6. Заказов стало намного меньше, негатива больше. Количество заказов влияет на заработок, но даже с маленьким заработком пыталась хоть немного помогать нашим ВСУ. Потом болезнь - отит. Лор сказал, что с работой в наушниках надо подвязывать и вот сейчас я в поиске работы, а её и до войны найти сложно было, а сейчас и подавно
Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr