У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Чи корисні домашні тварини для дітей? Погляд психолога.

У Психолога » Батьки й діти » Чи корисні домашні тварини для дітей? Погляд психолога.

Тварини вчать нас любити...Коли дитина вмовляє маму чи тата завести «ну хоч кого-небудь, хоч черепашку!», вона часто отримує не тваринку, а відмову – більш чи менш аргументовану та емоційну. Батьки найчастіше вбачають у цьому лише мінуси: шерсть, брудні лапи чи клітки, годування, зайві клопоти…

Але насправді тварини дають дітям набагато більше, ніж здається на перший погляд!

Отже, для чого ж нам тварини з точки зору психології?

 

Собака, що вимагає регулярних і досить тривалих прогулянок, підвищує життєвий тонус свого господаря і нормалізує його режим дня, а ще - істотно розширює коло спілкування: в процесі виховання своїх вихованців діти часом стають друзями на все життя.

Підберіть дитячого психолога онлайн або в містах України.

Ну а кішки своїм незалежним характером вчать дитину поняттю про допустимі межі всього взагалі і особистостей дитини і кота - зокрема. Це дуже цінне надбання для людини, тому що вміти враховувати не тільки свої інтереси, але і бажання та можливості всіх інших, а також знайомство з елементарними законами природи - запорука стабільної психіки та адекватної комунікабельності в майбутньому.

Однак володіння навіть «найдомашнішими» тваринами типу морської свинки, рибок або навіть равлика здатне значно поповнити кількість друзів і знайомих - на відповідних форумах, в клубах і на виставках. Для сором'язливих дітей - це прекрасний варіант урізноманітнити своє дозвілля і спосіб не потонути в самоті. Там же можна суттєво поповнити свій кругозір і дізнатися безліч цікавих фактів про свого улюбленця - і потім набутими знаннями ділитися, підвищуючи свій рейтинг серед однолітків.

 

Тварини (особливо цим славляться коти і морські свинки) діють на нервову систему господарів заспокійливо і стабілізуюче, і навіть нормалізують тиск і знімають головний біль - саме так стверджують їх господарі на численних сайтах любителів цих істот.

 

Тварини перемикають наші енергетичні потоки, розряджаючи атмосферу сварки або напруженості, тобто - є своєрідним громовідводом: коли ви кидаєтеся блискавками, наче Зевс, ситуацію може врятувати мурчання кота, що стрибне на коліна, або мокрий собачий ніс, що ткнеться в долоню – вас попустить і ви знайдете в собі сили вирулити з крутого піке.

читайте також:

Если у вас разные взгляды на воспитание Когда в семье появляется ребенок, то вскоре вы понимаете, что у вас, родителей, разные взгляды на его воспитание. Даже вопрос об уходе за младенцем может оказаться спорным. Сначала этому не придается особого значения. А зря. Умалчивание и безразличи

Эмоциональное отвержение в семье. Что делать? Семейная психология. Что делать, если в вашей семье из поколения в поколение происходит отвержение друг к другу на каком-то эмоциональном уровне? Что можно изменить в отношениях?Довольно часто в семьях из поколения в поколение близкие люди отвергают друг друга. Бабушка о...

запитати психолога онлайн

 

Тварини лікують нас, впливаючи позитивно: собаки - привчають нас до активного способу життя і регулярних прогулянок на свіжому повітрі, коти – муркочуть і створюють корисну вібрацію (є інформація, що діапазон котячого муркотіння лікувальний - 25-150 Гц,  в медицині (фізіотерапії) його використовують для загоєння переломів і тріщин кісткової тканини).

 

Тварини дисциплінують і впорядковують життя (що важливо для незібраних і неуважних), вчать дітей (і нас теж!) спілкуватися, дотримуватися особистих кордонів і зважати на когось ще, крім себе. Будь-яка тварина привчає дитину думати про когось ще, крім себе, піклуватися і турбуватися, радіти живій істоті поруч і відчувати за неї відповідальність. Оскільки дітей у сучасних сім'ях народжують мало, їм часто взагалі не вдається побувати в ролі старшого, відповідального - звідси така кількість інфантильних та егоїстичних школярів. Обов'язок нести відповідальність за тих, кого приручили, виховує дитячу душу, робить її більш дорослою і більш людяною, привчає до самостійності.

 

Тварини вчать дітей основам біології: вивчаючи на прикладі домашніх звіряток, як функціонує живий організм (хоче їсти, пити, спати, розмножується, відчуває біль і задоволення), діти вчаться більш адекватно сприймати і своє власне тіло і його потреби. Крім того, процес народження малюків відкриває дітям відповідь на сакраментальне питання "звідки діти беруться" - вони сприймають цю інформацію як природний процес, позбавляючи нас від необхідності складно висловлюватися про очевидне.

 

Тварини дозволяють нам краще пізнати власний характер. Уже сам вибір вихованця говорить про ті риси, які в характері власника найбільш виражені - або про ті, які він хотів би розвинути. Собачники цінують беззастережну відданість, емоційність і енергійність, любителі кішок - незалежність і вміння дотримуватися баланс між власними інтересами і потребами оточуючих, любителі коней - грацію і силу, шанувальники щурів - допитливість, заводчики птахів - товариськість і балакучість, любителі морських свинок - затишок і довірливість , любителі рибок - спокій, тишу і вміння помовчати поруч. Відповідно, проаналізувавши, що символізують собою ті тварини, яких ми не любимо, можна зрозуміти, яких рис нам бракує або ж що ми в собі, навпаки, не прийнятний.

 

А ще домашні вихованці вчать любити - просто так, безкорисливо, без всяких "а що мені за це буде" - якості як на наш час найцінніші! Тварина в домі навчить дитину, що любов - зростання душі, що йде від самого серця просто так, без складних причин, і жива істота поруч дає нам можливість це зрозуміти.

У Психолога » Батьки й діти » Чи корисні домашні тварини для дітей? Погляд психолога.
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія roditeli-deti Что делать, если ребенок не хочет учиться или учебная мотивация в начальной школе

   Здравствуйте, сегодня речь пойдет о том, почему подавляющему большинству родителей приходится сталкиваться с нежеланием учиться у ребенка в младшей школе. Вот до школы было все хорошо, ребенку, быть может, было интересно изучать буквы и ...

психологія roditeli-deti Психологические приёмы, способные помочь вашим детям

Это конкретная методика, комплекс позитивных специфических воздействий на ребенка со стороны родителя, которые являются, по сути, средством от всех патологических состояний малыша. Помогает при всех нарушениях поведения ребенка, повышает его самооценку, наращивает ответственность за свою жизнь, помогает ре

Усі публікації розділу Батьки й діти ᐉ

 
Обговорення "Чи корисні домашні тварини для дітей? Погляд психолога."

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr