У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Для батьків та майбутніх батьків: Чому дитина не хоче читати?

У Психолога » Батьки й діти » Для батьків та майбутніх батьків: Чому дитина не хоче читати?

Чому дитина не хоче читати      Ваша дитина не хоче читати книги? Увесь вільний час бажає проводити за переглядом телепередач або просиджує у гаджеті? Якщо так, то ця стаття для Вас! Якщо ні, то Ви відноситесь до категорії рідкісних батьків, діти яких віддають перевагу книзі, а не грі в гаджеті чи спогляданню різних лайфхаків!

Чому не читає? Тому що інформації багато, «аж через край», яка надходить звідусіль. Тому що читаючи книги доводиться ДУМАТИ та МІРКУВАТИ, а скориставшись Інтернетом, можна отримати готову думку про те, що тобі цікаво тут і вже, не міркуючи, не залучаючи складних мисленнєвих процесів.

Що у цьому тривожного? Неможливо стати обізнаною людиною, не читаючи.  Людина, яка достатньо читає, виходить на інший рівень розвитку : вона може говорити про різні речі аргументовано і логічно, простіше доводить свою правоту, простіше пише різні твори, краще розвинена фантазія і працює уява, письмо більш грамотне - дітям цю перевагу поки важко зрозуміти.

Що шкідливого у телебаченні? Часто дорослі люди вмикають телевізор і він у «фоновому» режимі  транслює різну інформацію, а батьки не задумуються над тим, як це впливає на дітей, особливо маленьких, які ще зовсім не вміють критично сприймати те, що чують і бачать . Так часто буває, що саме телевізор формує світогляд дитини, виховує у дитині ті чи інші способи реагування, закладає патерни поведінки. Рекомендую звертати увагу на маркування за віком телепередач. Строго регламентуйте кількість часу, що дозволена дитині для мультиків чи пізнавальних програм, наприклад 30 хв. на добу – і це має бути ПРАВИЛОМ, що не підлягає зміні . Новини, реклама, гостросюжетні фільми – це те, що дитина не повинна чути з телевізора! Якщо ви хочете звуковий супровід під час готування на кухні страв – увімкніть спокійну музику, або готуйте у навушниках і слухайте будь-що.

Чи потрібно «відтягувати» дитину від комп’ютера? Якщо телебачення відносно легко «видалити» з життя дитини, то комп’ютер – інша справа. Зараз комп’ютер – це інструмент, який так само потрібен, як газова плита чи пральна машинка. Дитина не може виглядати на фоні однолітків «білою вороною» і не мати доступу до елементарних Інтернет-ресурсів, особливо коли навчання в школі потребує цього. Тому, знову ж, займіться плануванням використання комп’ютера спільно з дитиною, щоб усе було проговорено і вирішено оптимально для дитини. Пояснюйте дитині шкідливість тих чи інших Інтернет ресурсів доступно і вмотивовано.

Підберіть дитячого психолога онлайн або в містах України.

То що ж робити з читанням? Найкращий спосіб залучити дитину до читання – це з ранніх років читати разом з дитиною, читати дитині. Створити «культ книги» у сім’ї: якщо Ви хочете щоб дитина читала, то вона ПОВИННА БАЧИТИ, ЯК ЧИТАЄТЕ ВИ. У дитини не буде бажання йти у свою кімнату і читати, якщо вона бачитиме, що тато і мама сідають з попкорном дивитись пригодницький фільм. У підлітковому віці можливо, коли розвинена внутрішня мотивація, але не в ранньому, і не у молодшому шкільному віці. Правилом у сім’ї має бути щоденне читання усіма її членами. Говоріть з дитиною про книги, висловлюйте захоплення власним процесом читання, говоріть про переваги, які дає читання книг.

Спільно з дитиною відвідуйте книжкові виставки, бібліотеки. Ходіть до музеїв різних письменників, розповідайте дитині про ваших улюблених митців літературного жанру. Влаштовуйте удома «свято книги». Хорошим методом є читання книг через художні фільми та мультфільми, що зняті за сюжетами книг – спершу покажіть дитині фільм, а потім запропонуйте перечитати оригінальну версію та опишіть переваги цього, адже у книгах завжди усе описується більш захоплююче і детальніше, а потім порівнюйте разом різницю.

Привчити дитину до читання – не завжди просте завдання. Воно вимагає від нас, батьків, і терпіння, і фантазії, і часу. Але ж і батьківство – це найвідповідальніша справа у житті!

У Психолога » Батьки й діти » Для батьків та майбутніх батьків: Чому дитина не хоче читати?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія roditeli-deti Виноватый ребёнок в каждом из нас

Стыд и вина - эффективный инструмент воспитания, но есть нюансы в его применении. Если на контрасте отсутствует признание хорошести и важности потребностей ребёнка...

психологія roditeli-deti Подросток рядом

Подросток рядом – турбулентная зона или твоя жизнь никогда не будет прежней! Сидит в своей комнате и не выходит. Не слушает, спорит, как себя вести? Что делать, если не сдержались – вспылили, наказали?

Усі публікації розділу Батьки й діти ᐉ

 
Обговорення "Для батьків та майбутніх батьків: Чому дитина не хоче читати?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr