У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Дихати або хапати ротом повітря.

У Психолога » Психосоматика » Дихати або хапати ротом повітря.

нос
Ви, або ваша дитина звикла дихати ротом?

Оцініть небезпеку.

Уявіть собі більярдну кулю прямо перед своїм обличчям. А тепер уявіть, що ви повільно цілком поміщаєте її собі в центр обличчя. Обсяг кулі, що становить близько 100 кубічних сантиметрів, приблизно дорівнює загальному об'єму придаткових пазух і носових ходів у носовій порожнині дорослої людини.

За один вдих через ваш ніс проходить більше молекул повітря, ніж піщинок на всіх пляжах світу - трильйони і трильйони. Проробляючи шлях всередину вашого організму, ці молекули стикаються і потрапляють у вихрові потоки, рухаючись зі швидкістю близько 8 кілометрів на годину.

Напрямок їм задають носові раковини - шість кісток (по три з кожного боку), що складають якусь подобу лабіринту. Вони фільтрують повітря, очищаючи від забруднень і небажаних прибульців.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Нижні носові раковини, розташовані біля ніздрів, зволожують і зігрівають повітря до температури тіла, а також видаляють з нього чужорідні забруднювальні частинки. Усі ці прибульці можуть стати причиною інфекцій і запалень у разі потрапляння в легені. Слиз є першою лінією оборони організму. Він перебуває в постійному русі. Подібно до конвеєрної стрічки, він збирає всі відфільтровані частинки в носі, а потім переправляє їх через горло до шлунка, де вони стерилізуються кислотою, яка міститься в ньому, потрапляють до кишківника і видаляються з тіла.

Таким чином, у різних ділянках носових раковин повітря підігрівається, очищується, сповільнюється і стискається, щоб у легені з кожним вдихом потрапляло якомога більше кисню. Ось чому носове дихання вважається кориснішим для здоров'я та ефективнішим, ніж ротове.
«Ніс - це мовчазний воїн, що стоїть на варті організму, і водночас лікар мозку та флюгер емоцій» . Dr. Najak
Але крім фізіологічного захисту, дихання через ніс має серйозний вплив на емоційний стан. Про дослідження шизофренічних розладів і дихання я писала раніше.
Кожна ніздря при завантаженні несе певний вплив на симпатичну або парасимпатичну систему організму. Ось вам і збудженість або апатія. Бойовий дух або розслаблення.


Далі напишу про інші цікаві взаємозв'язки.
Дихайте носом!

У Психолога » Психосоматика » Дихати або хапати ротом повітря.
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihosomatika Гипертония. А вообще есть такая болезнь?

Гипертонии, как болезни нет. Есть симптом, сопровождающий различные функциональные нарушения. Несколько объяснений симптомов гипертонии с точки зрения сегодняшних  взглядов  на психосоматику, как науку.

психологія psihosomatika Психосоматолог: «развод на деньги» или специализация?

Концепция психосоматики, как неразрывности тела и души (психики) существует с древних времен, однако как официальная научная концепция была подтверждена и оформлена около века назад.

Усі публікації розділу Психосоматика ᐉ

 
Обговорення "Дихати або хапати ротом повітря."

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr