У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


ДИТЯЧІ ТРАВМИ ТА ЕМОЦІЙНЕ ВИГОРАННЯ в дорослому віці

У Психолога » Стрес » Дитячі травми та емоційне вигорання в дорослому віці

Майже всі глобальні психологічні проблеми беруть свій початок у дитинстві.

Дитячі травми

Які ж першопричини запускають внутрішні  процеси в напрямку емоційного вигорання?

1. Найперше - відсутність уваги батьків до потреб дитини, її почуттів, бажань чи небажань.

Це відбувається, коли батьки або надто зайняті та байдужі до дитини, або авторитарні, або гіперопікаючі.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

В першому варіанті батьківська увага спрямована на себе та своє життя, в другому та третьому варіантах батьки не цікавляться дитиною, бо вважають, що краще знають як їй треба жити. Вони повчають, вимагають, тиснуть, але не питають, не звіряються з дитиною, не враховують її думку та почуття.

Згодом, такій дитині буде складно усвідомлювати власні бажання та небажання, розуміти свої потреби, приймати власні рішення, відмовлятись від небажаного, піклуватись про себе..

Поганий контакт із собою та невміння задовільняти свої потреби - прямий шлях до вигорання.

2. Часті прояви умовної любові до дитини, тобто за щось (за хороші оцінки, за прибирання, за досягнення тощо) і при цьому майже повна відсутність проявів безумовної любові. В такій ситуації дитина буде прагнути заслуговувати любов у близьких людей і в подальшому. А це шлях до жертовної позиції та вигорання..

3. Надмірні вимоги до дитини, порівняння з іншими та очікування найкращих успіхів від неї теж сприяють розвитку вигорання. Пізніше дитина буде робити з собою те саме: порівнювати, відчувати себе неповноцінною, страждати від цього, постійно прагнути досягти ідеалу..
Така людина цінуватиме себе лише за якісь вагомі успіхи, через що буде терпіти будь-яке навантаження і нехтувати своїми потребами заради високих результатів.

4. Трудоголізм батьків разом з їх осудом будь-якого відпочинку поселяє в дитині глибоке почуття вини за своє бажання відпочивати та розслаблятись.
А це прямий шлях до вигорання, адже якісний відпочинок є вкрай необхідним для підтримки здоров'я і відновлення сил!

читайте також:

У меня стресс. Кстати, а что это? По сути дела, переживаем мы из-за штрафа на работе или летим в долгожданное путешествие - у нас всё равно будут выделяться адреналин...

Там, где радость, там жизнь Важной темой для сегодняшней статьи станет стресс и переживание напряжения. Первый вопрос, который надо задать себе, если же чувствуете дискомфорт: «о чем он?»

запитати психолога онлайн

Чи знайомо вам щось із цього?
Поділіться в коментарях!

Психолог Світлана Гліган

У Психолога » Стрес » Дитячі травми та емоційне вигорання в дорослому віці
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія stress Как справляться с негативом

События последних месяцев в стране сильно изменили нас. Начиная с декабря месяца, страна живет в постоянном напряжении и стрессе.

психологія stress Ресурсы

В каждом из нас есть множество внутренних и внешних ресурсов, которые помогают справиться с жизненными ситуациями. Ресурсы есть, а доступ к ним порою ограничен, т.к. человек не осознает собственных возможности. Пезешкиан Н. создал «модель баланса», которая включает 4 сферы: тело, деятельность, отношения и сф

Усі публікації розділу Стрес ᐉ

 
Обговорення "Дитячі травми та емоційне вигорання в дорослому віці"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr