У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


ДОСЛІДЖУЄМО «ТІНЬ»

У Психолога » Самопізнання » ДОСЛІДЖУЄМО «ТІНЬ»

Пропоную познайомитися з своєю "Тінню", а також дослідити свої витіснені якості.

 

Вправа "Інтеграція", або "Поєднання полярностей (реверсія)".⠀

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Розділіть лист аркуша навпіл та напишіть у першій колонці у стовпчик не менш десяти відповідей «хто Ви» та «який (а) Ви?». Але чим більше відповідей тим краще.⠀

Старайтеся відповідати швидко та писати перше, що приходить. На іншій половині тепер напишіть слова антоніми навпроти кожного слова-відповіді у першому стовпчику. Приклад: добра / зла; сильна / слабка; красива /потворна; смілива / боягузлива і т. д., щонайменше 10 слів у кожному стовпчику. Чим більше краще. Протилежні слова можуть бути протилежними у вашій інтерпретації. Приклад, у когось до слова «розумна» може бути будь-яка, на його думку, протилежність «дурна», «вільна», «чітка». Над правильністю не думайте, як іде, так і пишіть.

Як би Ви назвали особистість, яка володіє набором цих якостей?. Це може бути любий образ, фантастичний або реальний. Тепер пропоную «вжитися» у образ на хвилин десять та відчути емоції та почуття. Що мене дратує, злить або подобається у моїй «Тіні»? Крім емоцій звертайте увагу на самопочуття та кількість енергії, на бажання в цій своїй витісненій частині.

Вправа направлена на усвідомлення та поєднання полярностей. Якщо особистість пише про себе занадто критично, то на іншому полюсі вона виявить свої протилежні якості (навіть і не дуже розвинені). Це перший крок до усвідомлення себе цілого та виявлення «зародків» якостей, які можна напрацьовувати. Також вправа корисна і для тих, хто добре пише про себе. На іншому полюсі особистість виявить свою «тіньову» сторону, яка теж має бути усвідомлена і приєднана.

Можна також додати третю колонку – «Який(а) я у поєднанні полярностей? Приклад, смілива +боягузлива = обачлива. Так поєднайте всі антоніми з двох перших колонок.Як ви себе відчуваєте, коли не «вилітаєте» у крайнощі? Як могли б назвати (метафора) поєднані частини?

читайте також:

Как увидеть в своем зеркале истинное? Хочу предупредить вас, что исследуя эту тему, вы рискуете столкнуться с недоумением

Возможно ли принять себя в одиночку? Ко мне обращаются успешные мужчины и женщины. У всех из них есть одна отличительная черта – они в той или иной степени относятся к себе с пренебрежением, недолюбливают себя, а то и вообще ненавидят. Я писал ранее о парадоксе внутренней реально...

запитати психолога онлайн

Зазвичай, в «світлій» частині людина виснажується, але самооцінка там найкраща; у «темній» частині багато енергії, але там я «погана(ий), не відповідаю нормам моралі у суспільстві. А в «золотій середині» є і енергія і адекватна самооцінка, тут більше свободи та більший діапазон поведінки. 

Вправа підвищує впевненість у собі, також розширює самоусвідомлення.

У Психолога » Самопізнання » ДОСЛІДЖУЄМО «ТІНЬ»
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie Язык жертвы. Почему с нами это делают?

Хватит быть Жертвой. Считаешь, что тебе мало дано, рекомендую посмотреть, к примеру, паролимпийские игры ...

психологія samopoznanie Не зазирай за мої паркани: як захиститись від порушень особистих меж

Якщо ви впевнені в своїх рішеннях та межах, то це допоможе вам бути більш впевненими в собі та своїх відносинах з іншими людьми. Будьте послідовними та дотримуйтеся своїх меж, щоб ваш паркан був непроникним.

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "ДОСЛІДЖУЄМО «ТІНЬ»"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr