У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Казка про три монети

Сімейні сценарії , казки, заробіток, самореалізація 17.02

Сьогодні згадалась казка про три монети. Хто знає про що вона пишіть + у комментарях. Для усіх інших коротка власна версія: пан зустрічає селянина який примудряється виживати на три монети. Селянин використовує схему - одна монету я даю у борг, одну монету лишаю собі, одну монету я повертаю власний борг. Що розшифровується наступним чином - одна монета для дитини яка немічна і немає ресурсу, одна монета самому селянину на життя, а остання монета батькам селянина які свого часу так само вкладалися в нього, як він в свою дитину. Далі іде звісно щасливий кінець, де селянин отримує за свою мудрість нагороду і таке інше. Шасливий кінець, лягайте спати.  

Проте ось що мені сьогодні припало до думки. Образ батьків селянина. Я уявив наступну історію: люди з молоду починають працювати, відавати усі сили, весь свій потенціал щоб підтримати цей хиткий баланс, який утворився. А потім на сконі вік вони стають повністю немічними і потребують захисту від свого сина. 

Давайте відразу, плюсами цієї історії є:

  • - дорослі дбають про своїх дітей;
  • - дорослі дбають про свої батьків;
  • - дорослі пітримують стабільність. 

Це усе чудово так ок. Я більше того скажу, що на нас час в багатьох обставинах це умови для життя багатьох людей. 

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Тепер чому я пишу про це. Бо в якийсь момент це перестає приносити користь.  В момент коли старість може перестає бути про немічність та залежність. Де замість вдячності, стає паразитування на дітях - ти мені вина бо я тебе народила і усе тут. І де дорослі свідомо або не свідомо обмежують себе в можливостях оскільки треба сили відавати батькам. 

Розповсюджена історія, де є працюючі чоловік та дружина, вони мають роботу 8/5, у кращому випадку ще й підробіток. Залишки вільного часу та гроші йдуть батькам на допомогу. Бо ці батьки реально не можуть вже дати собі самостійно ради, живуть в сільській місцевості та отримують мінімальну пенсію. 

 

Казка про три монети закріпляє саме такий сценарій. Вона не вчить нас заробляти 4 монети, казка не вчить нас як розвиватися, казка не вчить як мати старість де не треба залежати від дітей, казка не вчить нас що в старості у нас може бути насичене життя. Вона вчить стабільності, за яку платимо ми і наші діти.

Повторююсь це не є погано - є різні життєві обставини. Але правила світу змінюються, старі професії помирають, нові можливості з'являються. 

Я звертаю увагу на пасивну позицію що до власного майбутнього в ідеї: а потім діти до мене доглянуть. 

читайте також:

Чому афірмації не працюють? На відміну від психотерапії! Всім привіт, дорогі друзі! З вами rudyi@psy  Сьогодні привідкрию для вас таємницю одного з найпопулярніших у масовій культурі «психологічних» методів. Я розповім чому переконаний, що цей метод зовсім неефективний в плані покращення ...

Как захотеть хотеть Для меня утром встать и пробежать 70 метров было подвигом. Уже давно доказано что занятия спортом способствуют снятию стресса...

запитати психолога онлайн

Недбалість про себе теперішнього - допоки не заболить і не відіалиться.

Відмова від розвитку, бо повторюсь в казці немає місцю 4, 5, 6 монеті. Немає місце підвищенню оплати праці та якості життя. 

Впізнали себе в герої цієї казки? Бажаєте змінити її? Це якраз гарний привід записатися на консультацію до психолога для змін. Змінити власний сценарій.

психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія lichnostnyi-rost Как выполнить свои новогодние обещания? Советы психолога

Почему обещания (в том числе новогодние), данные себе с целью поменять что-то в своей жизни, начать жизнь «с чистого листа» не всегда воплощаются в жизнь.

Усі публікації розділу Особистісне зростання та корисні поради ᐉ

 
Обговорення "Казка про три монети "

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr