У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Панічні атаки та методи їх подолання

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Панічні атаки та методи їх подолання

Враховуючи, що останні 2 роки ми живемо в постійному станні тривоги та стресу. Хочу повторити пости про панічні атаки і панічий розлад. Сподіваюсь, ця інформація буде корисна для вас, а також для самодіагностики і розуміння своїх станів.
Панічна атака – це раптовий епізод сильного страху та тривоги, який викликає серйозні фізіологічні реакції.

Панічні атаки

При панічних атаках людина може відчувати такі симптоми:

✔️прискорене серцебиття

✔️біль у грудній клітині

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

✔️сильне потовиділення

✔️недостатність повітря,гіпервентиляція легень, задишка

✔️запаморочення голови

✔️ тремтіння кінцівок

✔️втрата контролю

✔️підвищення тиску

читайте також:

Паническая атака: лидер, не контролирующий себя Руководители бизнеса знают как важно держать в поле зрения: продажи, маркетинг, финансы, прибыльность, качество продукции или услуг, ситуацию в HR. Они привыкли контролировать все вопросы и это часто себя оправдывало. Но иногда из-под контроля выходи

Страх одиночества Что такое аутофобия? Аутофобия, или монофобия, это страх быть одному или одиночества. Пребывание в одиночестве, даже в обычно удобном месте, например, дома, может вызвать серьезную тревогу у людей с этой проблемой. Люди с аутофобией чувствуют

запитати психолога онлайн

✔️відчуття кому в горлі

Під час панічної атаки, може здавати, що людина от- от втратить свідомість або з нею, щось трапиться страшне . Раптово виникає сильний страх смерті.
Хоча панічні атаки самі по собі не загрожують життю людини, проте такі стани можуть лякати і суттєво впливати на його якість.

⚠️Причини виникнення ПА

✔️висока тривожність (тривожний розлад)

✔️стресові ситуації

✔️травмуючі обставини в житті

✔️ємоційна нестабільність


Панічна атака- може виникнути один або два рази в житті людини і не нести незручності. Але буває так, що напади ПА бувають частими і сильними. І тоді- це вже дуже впливає на фізіологічний та психологічний стан людини, що призводить до погіршення якості життя і самопочуття.
Якщо у людини були повторні несподівані атаки паніки і тривалий час вона боїться нового нападу, то може розвинутися стан, який називається панічним розладом.
Для панічного розладу властиво, що людина занадто сильно переживаєте про можливу чергову панічну атаку, та, навіть, змінює через це поведінку або свій розклад, аби уникнути нападу паніки, наприклад, не виходить на вулицю, носити з собою ліки, уникає скупчення людей, перестає пересуватись громадським транспортом, тощо.

✅ Лікування ПА

Найєфективнішим способом лікування панічних атак - є психотерапія. При роботі з панічними атаками дуже добре допомагає саме КПТ метод.

Когнітивно поведінкова терапія панічного розладу спрямована на те, щоб розібратися в суті проблеми і усвідомити, як ваші переконання впливають на ваше життя. КПТ допомогає, також знизити рівень тривоги, який викликає ПА та пропрацювати травму, якщо вона була причиною виникнення панічного розладу.

Медикаментозне лікування. Призначаються препарати для зниження тривожності.(Лише за рекомендацією лікаря).

✅️Техніки самодопомоги при ПА:

🔅Зосередьтеся на своїх п’яти почуттях

Хороша техніка, яка повертає в реальність – 5-4-3-2-1. Потрібно подивитися навколо себе, відмітити 5 предметів, які бачиш; 4 звуки, які чуєш; 3 відчуття на тілі (дотик); 2 запахи й 1 смак. Це те, що допомагає привести себе до тями, коли ви відчуваєте, що накочується панічна атака.

🔅Рахуємо навпаки. Від 100 до 1 або можна згадати таблицю множення і в рандомному порядку- рахувати

Техніка "Обійми метелика"

Встаньте і скрестіть долоні на грудях. 

Тепер ритмічно постукуйте долонями по грудях – лівою, правою, лівою…

Через внутрішні вібрації ви почуєте звуки, ніби гучне серцебиття. ...

Продовжуйте вправу, доки не відчуєте, що дихання вирівнялося.

Всім спокою та внутрішньої  гармонії 🫶

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Панічні атаки та методи їх подолання
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія strahi Как говорить с ребенком о смерти?

Все, что связанно со смертью в нашем западном обществе принято как-то больше утаивать, умалчивать. Но с точки зрения психологии, этот подход замалчивания крайне неверен. Более того, разрушителен.

психологія strahi Коронавирус: как обращаться с лишней тревогой

Я неспроста написала в названии слово «лишней». Вообще, тревога в ситуации пандемии коронавируса и карантина – вполне нормальное и здоровое явление. Она побуждает нас к здоровым реакциям – достаточному и адекватному интересу

Усі публікації розділу Страхи, тривоги, фобії ᐉ

 
Обговорення "Панічні атаки та методи їх подолання "

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr