У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Панічні атаки та методи їх подолання

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Панічні атаки та методи їх подолання

Враховуючи, що останні 2 роки ми живемо в постійному станні тривоги та стресу. Хочу повторити пости про панічні атаки і панічий розлад. Сподіваюсь, ця інформація буде корисна для вас, а також для самодіагностики і розуміння своїх станів.
Панічна атака – це раптовий епізод сильного страху та тривоги, який викликає серйозні фізіологічні реакції.

Панічні атаки

При панічних атаках людина може відчувати такі симптоми:

✔️прискорене серцебиття

✔️біль у грудній клітині

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

✔️сильне потовиділення

✔️недостатність повітря,гіпервентиляція легень, задишка

✔️запаморочення голови

✔️ тремтіння кінцівок

✔️втрата контролю

✔️підвищення тиску

читайте також:

Паника - могучая и сводящаяся с ума. Как с ней справиться и остаться в здравом рассудке и уме Отрицать, что сейчас многие тревожатся и находятся в напряжении невозможно. Из всех источников до нас доносятся известия, которые постоянно подливают масла в огонь. И вроде ты ещё вчера была самая спокойная девушка на земле, а сегодня ты начала заме

Как снять испуг у маленького ребёнка Ситуация испуга у маленького ребёнка практически каждым родителям знакома. Спасительный рецепт успокоения оказывается до примитивного простым, и от этого может вызывать недоверие.

запитати психолога онлайн

✔️відчуття кому в горлі

Під час панічної атаки, може здавати, що людина от- от втратить свідомість або з нею, щось трапиться страшне . Раптово виникає сильний страх смерті.
Хоча панічні атаки самі по собі не загрожують життю людини, проте такі стани можуть лякати і суттєво впливати на його якість.

⚠️Причини виникнення ПА

✔️висока тривожність (тривожний розлад)

✔️стресові ситуації

✔️травмуючі обставини в житті

✔️ємоційна нестабільність


Панічна атака- може виникнути один або два рази в житті людини і не нести незручності. Але буває так, що напади ПА бувають частими і сильними. І тоді- це вже дуже впливає на фізіологічний та психологічний стан людини, що призводить до погіршення якості життя і самопочуття.
Якщо у людини були повторні несподівані атаки паніки і тривалий час вона боїться нового нападу, то може розвинутися стан, який називається панічним розладом.
Для панічного розладу властиво, що людина занадто сильно переживаєте про можливу чергову панічну атаку, та, навіть, змінює через це поведінку або свій розклад, аби уникнути нападу паніки, наприклад, не виходить на вулицю, носити з собою ліки, уникає скупчення людей, перестає пересуватись громадським транспортом, тощо.

✅ Лікування ПА

Найєфективнішим способом лікування панічних атак - є психотерапія. При роботі з панічними атаками дуже добре допомагає саме КПТ метод.

Когнітивно поведінкова терапія панічного розладу спрямована на те, щоб розібратися в суті проблеми і усвідомити, як ваші переконання впливають на ваше життя. КПТ допомогає, також знизити рівень тривоги, який викликає ПА та пропрацювати травму, якщо вона була причиною виникнення панічного розладу.

Медикаментозне лікування. Призначаються препарати для зниження тривожності.(Лише за рекомендацією лікаря).

✅️Техніки самодопомоги при ПА:

🔅Зосередьтеся на своїх п’яти почуттях

Хороша техніка, яка повертає в реальність – 5-4-3-2-1. Потрібно подивитися навколо себе, відмітити 5 предметів, які бачиш; 4 звуки, які чуєш; 3 відчуття на тілі (дотик); 2 запахи й 1 смак. Це те, що допомагає привести себе до тями, коли ви відчуваєте, що накочується панічна атака.

🔅Рахуємо навпаки. Від 100 до 1 або можна згадати таблицю множення і в рандомному порядку- рахувати

Техніка "Обійми метелика"

Встаньте і скрестіть долоні на грудях. 

Тепер ритмічно постукуйте долонями по грудях – лівою, правою, лівою…

Через внутрішні вібрації ви почуєте звуки, ніби гучне серцебиття. ...

Продовжуйте вправу, доки не відчуєте, що дихання вирівнялося.

Всім спокою та внутрішньої  гармонії 🫶

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Панічні атаки та методи їх подолання
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія strahi Страх как ресурс

Человек может бояться пойти на собеседование, что становится преградой для получения желаемой работы. Либо страх начать свой бизнес, переехать в другое место.Или даже страх познакомиться с противоположным полом, страх водить машину, летать в самолет

психологія strahi Поговорим о стыде

Есть базовые чувства, которые блокируют жизненную энергию. Это страх, вина и стыд. В этой статье я бы хотела уделить внимание стыду.

Усі публікації розділу Страхи, тривоги, фобії ᐉ

 
Обговорення "Панічні атаки та методи їх подолання "

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr