Роздуми про Еріка Берна та Альфреда Адлера

Ігри, в які грають люди. Ерік Берн та способи побудови комунікації.

Насправді не так багато речей в житті допомагають підвищити комунікативні навички так, як допомагає це зробити трансактний аналіз Еріка Берна. Питання в результаті, на який ми очікуємо та у відчуттях, які нас супроводжують.

Ми постійно змінюємо моделі взаємодії один із одним, проте переважно робимо це неусвідомлено та не прогнозовано для нас самих.

Вміння прогнозувати результати своєї комунікації та усвідомлено переключати моделі поведінки (Дитина-Дорослий-Батько) дозволяє нам досягати того чи іншого результату. Проте чи принесе такий наслідок відчуття внутрішнього задоволення?

Відповідь - не обов'язково. Спершу потрібно розібратися чому той чи інший результат виглядає для нас привабливішим за інші варіанти розвитку подій.

Як і будь-яка практично застосована теорія трансактний аналіз може бути основою для побудови маніпулятивної моделі взаємодії з людьми( я тобі так - ти мені так, я відреагую - а ти будеш змушений зробити наступне).

Це призводить до прогнозованих результатів, які часто не приносять задоволення, на відміну від психотерапії, або спілкування із хорошим спеціалістом - психологом. ....

читайте также:

Как я выбирала терапевта После моего рассказа она прищурила глаза и с удовольствием сообщила мне, что я «пограничник». А потом прямо спросила меня, когда она может приехать, чтобы начать меня спасать.

Построение жизненной перспективы в терапии опустошенности, экзистенциального вакуума и зависимостей (часть 2) Поговорим об экзистенциальном понимании интереса. Во-первых, интерес — это более поверхностное, менее значимое явление в нашей жизни.

Людина може по-різному будувати стосунки із навколишнім середовищем, проте, відчуваючи незадоволення собою та своїми діями, варто пам'ятати, що є ціла когорта людей, які не один рік життя вивчали можливості такої взаємодії з відчуттям внутрішнього задоволення. Думаю, ви здогадалися, що називають таких людей - психологи.

Чому А.Адлер був би задоволений Грою Престолів?

Не буду описувати своє ставлення до фінального епізоду, оскільки це не потрібно для вас. Джорд Мартін, так само як і сценаристи серіалу GOT, явно досить глибоко ознайомлені із працями Альфреда Адлера.

Проводячи деякий час в списку знаменитих учнів Фрейда, Адлер закцентував свою увагу на важливості порядку народження в сім'ї для визначення майбутніх життєвих стратегій. Старші діти повинні бути більш відповідальними, молодші- капризними та свободолюбивими і т.п. Звісно це все умовно і ця теорія не принесла йому такої слави як компенсаторна теорія особистості.

У відповідь на запитання Брандона Старка:

-Чи буду я ходити?

Пролунало:

-Ти будеш літати.

Зараз це запитання і відповідь повторилися у фінальному епізоді.

-Всі карлики - бастарди в очах батьків, - лунало неодноразово з вуст ще одного персонажу, який мені, признаюсь, імпонував найбільше.

Стівен Кінг також солідарний зі мною в цьому плані, заявивши напередодні про свою версію завершення культового серіалу (прочитайте самі яку версію він висунув). Вислів про карликів і бастардів закликає до внутрішньої боротьби, щоб знайти особистісний ресурс для реалізації досягнень. "Я хотів, щоб ти помер, але ти не хотів помирати. Я це поважаю", -говорив Тайвін Ланістер до свого низькорослого сина. "Навіть маленька людина здатна відкидувати велику тінь", - говорив Варіс до свого друга. "В престоли або виграють, або помирають",- промовляла Серсея Ланістер в далекому першому сезоні.


Безумовно Мартін знайомий із відомими психологами та їхніми теоріями, що не може мене не втішати.
Читаючи художню літературу, переглядаючи фільми та слухаючи заяви авторитетних для багатьох верств населення людей, я часто розчаровуюсь. Розчаровуюсь, зустрічаючи повне ігнорування психологічних процесів та закономірностей у своїх висловлюваннях, судженнях та умовиводах. Часто як і в зарубіжних, так і в українських письменників зустрічаються кінцівки, які, м'яко кажучи, вибивають із колії.

Звісно все не ідеально і у Мартіна, проте врахування набутих у психології знань - це більш ніж достатньо. Можливо, знаючи про важливість своєї роботи, Альфред Адлер посміхається десь у іншому світі)

У Психолога » Профессиональным психологам » Роздуми про Еріка Берна та Альфреда Адлера
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии professionalam Я – Идеальный! Основа невроза

В основе невроза лежат неосознанные внутренние конфликты. Поэтому из-за невозможности их осознать и конструктивно разрешить, невротик находит различные механизмы как решить их невротическим способом. Одним из таких способов является создание идеал

статья по психологии professionalam О терапевтической идентичности

Помню, как еще вначале моего обучения психотерапии во мне проснулся терапевтический зуд. Я пыталась лечить все, что движется, предлагая дельные и не очень советы окружающим меня людям. Это было и желание помочь, спасти, и исследовательский интерес - ...

Все публикации раздела Профессиональным психологам >>

 
Комментарии к "Роздуми про Еріка Берна та Альфреда Адлера"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr