У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Самооцінка

У всіх нас бувають часи, коли нам не вистачає впевненості у собі і ми не почуваємося добре. Але коли низька самооцінка стає довгостроковою проблемою, це може вплинути на наше психічне здоров'я і наше повсякденне життя.

самоцінність

Що таке самооцінка? Самооцінка – це наша думка про себе. Коли у нас здорова самооцінка, ми, як правило, позитивно ставимося до себе та життя в цілому. Це допомагає нам краще справлятися з життєвими злетами та падіннями. Коли наша самооцінка низька, ми схильні бачити себе та своє життя у більш негативному та критичному світлі. Ми також відчуваємо себе менш здатними приймати виклики, які кидають нам життя.

Що викликає низьку самооцінку? Низька самооцінка часто починається у дитинстві. Наші вчителі, друзі, брати та сестри, батьки і навіть засоби масової інформації надсилають нам позитивні та негативні повідомлення в нашу підсвідомість про нас самих. І з якоїсь причини це повідомлення про те, що ви недостатньо гарні, залишається з вами. А потім нам здається, що ми не відповідаємо очікуванням інших людей, або своїм власним. Стрес, важкі життєві події, серйозні хвороби, важкі втрати можуть негативно позначитися на самооцінці. Особистість людини також грає роль. Є люди більш схильні до негативного мислення, ніж інші, які можуть встановлювати для себе неймовірно високі стандарти.

Як впливає низька самооцінка? При низькій самооцінці або впевненості в собі, ви можете ховатися від соціальних ситуацій, перестати пробувати щось нове і уникати того, що ви вважаєте складним. У короткостроковій перспективі, уникаючи складних і важких ситуацій, ви можете почуватися безпекою. Але в довгостроковій це може мати неприємні наслідки, тому що посилює ваші сумніви та страхи. Це вчить вас марному правилу, що єдиний спосіб впоратися із ситуацією – це уникати чогось. Життя з низькою самооцінкою може завдати шкоди вашому психічному здоров'ю та призвести до таких проблем, як депресія, тривожність, соматичні захворювання. Ви також можете розвинути непотрібні звички, такі як куріння, вживання алкоголю, як спосіб впоратися з ситуацією.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Як мати здорову самооцінку? Щоб підвищити свою самооцінку, потрібно визначити негативні переконання, які у вас є про себе, а потім щось з ними робити. Зараз у вас може бути низький рівень впевненості у собі через те, що сталося з вами, але ми можемо рости, розвивати та бачити нові способи себе у будь-якому віці.

Що є основною причиною низької самооцінки? Основна причина низької самооцінки часто у нашому минулому досвіді. Це може бути негативний зворотний зв'язок від інших людей, наприклад, критика з боку сім'ї, друзів чи вчителів. Іноді це результат того, що ми не відповідаємо нашим власним очікуванням чи очікуванням інших людей, або переживаємо невдачу, знущання, інший негатив. Цей досвід може змусити нас повірити, що ми недостатньо хороші, що дуже глибоко впливає на те, як ми бачимо себе. Розуміння цих причин є першим кроком на шляху до лікування та побудови більш здорової самооцінки.

У чому різниця між самооцінкою та впевненістю в собі? Самооцінка – це те, наскільки ми цінуємо та поважаємо себе, незалежно від наших досягнень чи того, що про нас думають інші. Йдеться про те, щоб почуватися гідним і заслуговує на щастя. Впевненість, з іншого боку, пов'язана з нашою вірою у нашу здатність щось робити, наприклад, виступати на публіці чи виконувати завдання. У той час як самооцінка пов'язана з тим, як ми почуваємося всередині, (хоч і впевненість теж має внутрішній посил), впевненість більше пов'язана з нашими зовнішніми здібностями і тим, як ми уявляємо себе світові. І те, й інше важливо і може впливати один на одного.

Як розвинути самооцінку? Почуття своєї гідності прищеплюється нам у молодості. Постійна критика з боку сім'ї, друзів та суспільства загалом, як правило, повільно позбавляє нас почуття власної гідності. Наша низька самооцінка позбавляє нас впевненості у собі, щоб приймати навіть найменші рішення. Однак ці почуття не обов'язково мають бути постійними. Підвищення самооцінки підвищує вашу впевненість у собі і є першим кроком до щастя і кращого життя.

Намагайтеся перерахувати свої позитивні якості. Зосередьтеся на тому, що вам подобається в собі, нагадайте собі, що ви щось більше, ніж негативні думки, на яких фокусується ваш внутрішній голос. Обов'язково вітайте себе із досягненнями. Люди з вищою самооцінкою здатні прийняти той факт, що вони мають позитивні якості, навіть якщо вони не досконалі. Розмістіть свій список досягнень на видному місці та дивіться на нього щодня. Ви можете додати до нього свої перемоги у міру того, як ваш внутрішній голос стає більш позитивним. Записуйте свої досягнення, компліменти, які вам роблять люди, та гарні думки, які у вас є про себе.

Хоча негативні думки можуть і не зникнути повністю, але якщо ви витратите більше часу на позитивні, це покращить ваше загальне почуття самооцінки. Ведення щоденника може бути потужним інструментом для спостереження за вашим внутрішнім діалогом та підвищення самооцінки. Намагайтеся зосередити свій позитивний щоденник на протистоянні вашим звичайним негативним внутрішнім думкам. Наприклад, якщо ви схильні ображати себе за те, що не висловлюєте свою думку про щось, обов'язково записуйте, коли ви висловлюєте свою думку. Використовуйте свій щоденник для встановлення цілей. Ви можете ставити собі за мету самовдосконалення, не чекаючи досконалості у всіх аспектах свого життя. Ваші цілі мають бути чіткими та конкретними, але залишайте деякий «простір для маневру» для недосконалості.

читайте також:

Любовь к себе. Действие первое: воспринимать. Из каких конкретно действий состоит любовь к себе? Здесь и в следующих статьях я опишу 3 действия, которые необходимы для любви к себе.

3 шага построения позитивной самооценки Существует 3 шага упражнений, над которыми необходимо работать, для того, чтобы научиться себя ценить...

запитати психолога онлайн

Запишіть усі свої симпатії та поміщайте себе в цю зону комфорту, щоб почуватися задоволеним. Приймайте себе і те, що ви недосконалі. Пам'ятайте, що ви, як і всі люди. Вам не обов'язково бути ідеальним, щоб мати високу самооцінку. Якщо ви зможете прийняти себе таким, яким ви є, навіть якщо ви намагаєтеся вдосконалюватися в якихось областях, у вас буде набагато прихильніше ставлення до себе. Наприклад, якщо ви вийшли з себе і накричали на когось, ви можете сказати собі: «Я не ідеальний, і я працюватиму над собою та своїми емоціями. Я вибачусь перед тим чоловіком за те, що накричала, і поясню йому, чому я засмутився. Все гаразд, я в будь-якому випадку я хороша людина.

Ухвалення більш позитивного способу життя. Виділіть час для догляду за собою, щоб робити те, що змушує вас відчувати себе розслабленим та щасливим, турбота про себе підвищує вашу самооцінку, а також вашу продуктивність на роботі та вдома. Знайдіть хобі, яке допоможе вам почуватися краще фізично та розумово. Оточуйте себе позитивними людьми. Люди, які негативно впливають на вас, змушують почуватися погано разом з ними виключіть їх зі свого життя. Натомість включіть у своє життя людей, які налаштовані позитивно та підтримують ваші позитивні думки про себе. Ви також можете сказати близьким друзям чи родичам щось на кшталт: «Я працюю над підвищенням своєї самооцінки. Ви можете допомогти мені, вказуючи на те, коли я говорю щось негативне про себе, щоб я краще усвідомлював свій негатив».

Харчуйтеся здоровою їжею. Вибирайте продукти, які поживні та можуть підвищити вашу енергію, покращити загальний стан організму, захистити своє тіло від хвороб та продовжити своє життя. Більше спорту, швидкої ходьби - це часто все, що вам потрібно, щоб більше рухатися та покращити своє здоров'я.

Відпустіть досконалість. Визначайте недосяжні стандарти. Досконалість – це стан, який суб'єктивно і часто нав'язаний нам іншими. Часто ці стандарти є ідеалістичними. Легко засмутитися, коли ви не можете відповідати нашому ідеальному образу себе. Вибачте себе. Ви можете бути більш поблажливими до себе, коли щось йде не так, як вам хотілося, більше підтримуючи себе, і відчувати себе добре у своїх досягненнях, щоб по-справжньому насолоджуватися тим, хто ми є прямо зараз, в цей момент.

Навчайтеся самооцінці. Самооцінка або те, як ми ставимося до себе, є важливим аспектом нашого емоційного благополуччя. Висока самооцінка означає, що ми любимо і приймаємо себе такими, якими ми є, і, як правило, відчуваємо задоволеність більшу частину часу. Низька самооцінка означає, що ми незадоволені тим, які ми є і, відповідно, на цьому тлі наше самопочуття страждає. Люди з низькою самооцінкою це люди з «глибоко укоріненими, базовими, негативними переконаннями про себе і про те, якою людиною вони є. Ці переконання часто сприймаються як факти чи істини.

Невилікована низька самооцінка часто може призвести до довічних проблем, таких як бути жертвою жорстоких відносин, постійно почуватися незручно і настільки боятися невдачі, що ви навіть не намагаєтеся ставити цілі чи щось робити. Знання того, що у вас низька самооцінка, є першим кроком до покращення та подолання цієї поганої ментальної звички. Ця звичка практично охоплює майже всі сфери вашого життя. Якщо ваш внутрішній голос або думки про себе переважно критичні, швидше за все, у вас низька самооцінка. Якщо ваш внутрішній голос має тенденцію бути позитивним та заспокійливим, у вас більш висока самооцінка. Прислухайтеся до свого голосу. Які у вас думки про себе, визначте, чи є вони позитивними чи негативними. Подивіться на свої твердження щодо закономірностей чи тенденцій, внутрішніх голосів які або ображають вас, або нахвалюють. Звільнення від негативного внутрішнього голосу – це перший крок до впевненості в собі. Наступною метою буде заміна його на позитивніші думки.

Наприклад, ваш внутрішній голос може сказати: «Я не отримав роботу, на яку щойно подав заявку, тому я більше ніколи не матиму роботи, і я марний». Ви хочете змінити це на «Я розчарований тим, що не отримав цю роботу, але я старанно працюю, і підходяща робота чекає на мене; Мені просто потрібно її знайти.

Досліджуйте джерело вашої заниженої самооцінки. Ніхто немає низької самооцінки від народження; Як правило, вона формується з дитинства через незадоволені потреби, негативний зворотний зв'язок від інших людей або через серйозну негативну подію в житті. Знання джерела ваших проблем із самооцінкою може допомогти вам подолати їх. Якщо ви помітили певну закономірність, оцінюючи свій внутрішній голос, спробуйте простежити ці почуття до першого спогади про них. Наприклад, якщо ваш негатив пов'язаний із вашою вагою чи зовнішністю, постарайтеся згадати, коли ви вперше почали почуватися некомфортно через свою вагу; Чи це було пов'язано з конкретним коментарем чи групою коментарів? Поставте собі за мету підвищити свою самооцінку. Ключ до розвитку самооцінки полягає в тому, щоб перетворити свій внутрішній голос із негативного, критичного на позитивний, підбадьорливий. Зрештою, вам доведеться ухвалити рішення про те, щоб докласти зусиль до того, щоб переосмислити те, як ви думаєте про себе. Постановка первісної мети – бути більш позитивним щодо себе – виведе вас на шлях до більшої впевненості у собі та самоефективності.

психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samootsenka-uverennost-sebe Дневник успехов

— Доктор, что мне принимать от депрессии? — Принимайте себя три раза в день. — Себя надо подготовить? — Нет. Принимайте как есть. Формирование низкой самооценки может происходить еще в школе из-за существующей оценочной системы. Также родители и д

психологія samootsenka-uverennost-sebe Проблемы с самооценкой и их решение

Раньше было популярным называть проблемой “заниженную/завышенную самооценку”, позже такой подход был раскритикован. Сейчас я то и дело сталкиваюсь с мнениями, что самооценка должна быть адекватной ...

Усі публікації розділу Самооцінка та впевненість в собі ᐉ

 
Обговорення "Самооцінка"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr