У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


ЩО ТАКЕ ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО - І ЯК З НИМ БОРОТИСЯ?

У Психолога » Насильство, аб'юз, кримінал » Що таке домашнє насильство - і як з ним боротися?

Як часто нам повторювали з дитинства: «Мій дім - моя фортеця!».

Однак не кожен з нас може з упевненістю вважати свій будинок фортецею, а своїх рідних і близьких - гарантами власної безпеки. Можна довго міркувати про причини даного явища, - проте зосередимося не тільки на причинах, а й на способах мінімізувати явище і його наслідки.

Отже, що ж таке домашнє насильство? Це - звичні фізичні, словесні, моральні і економічні образи і примуси з метою залякування і отримання влади одних членів сім'ї над іншими.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Таким чином, як бачимо, домашнє насильство - це не тільки традиційно побої та сексуальне насильство. Існують і приховані форми: систематичні образи і приниження гідності, примусова ізоляція від зовнішнього світу (заборона на роботу, навчання, на зустрічі з друзями і навіть родичами), економічні утиски (жорстке обмеження у фінансах і вимога детальної звітності - нерідко при заборону заробляти самостійно) .

На жаль, домашнє насильство існує в усіх без винятку соціальних групах, з ним стикаються незалежно від рівня доходів, освіти і положення в суспільстві.

Однак можна виділити деякі загальні закономірності в особистості як агресора, так і жертви.

Який же психологічний портрет ЖЕРТВИ домашнього насильства? Це - низька самооцінка, підвищена тривожність і сугестивність, невпевненість в собі, у дорослих жертв спостерігається виправдання дій кривдника («я завжди сама винна»), гіпертрофоване почуття провини, пригнічене почуття гніву, впевненість в тому, що ніхто не може реально допомогти, віра в міф про норму насильницьких стосунків у сім'ї ( «б'є - значить, любить», «биття визначає свідомість», «всіх дітей б'ють батьки» і так далі), у жінок - приниження розуміння ролі жінки в суспільстві і в сім'ї.

А що являють собою типові АГРЕСОРИ? Це люди, які, як правило, і самі піддавалися насильству в дитинстві; вони мають низьку самооцінку, звинувачують інших в діях, які здійснюють самі (наприклад, невірні чоловіки приписують дружині постійні зради - або навпаки), часто не усвідомлюють, що їх агресивні дії мають для жертви серйозні наслідки, однак добре розуміють, по відношенню до кого можна, і до кого можна проявляти агресію: «домашні насильники», як правило, в суспільстві або мають хорошу репутацію і намагаються зовні добре виглядати; якщо це чоловік - він традиційний у поглядах на сім'ю і провідну роль в ній чоловіка (як і в усьому суспільстві).

Головною особливістю домашнього насильства є та обставина, що при спробі порвати відносини небезпека для жертви різко посилюється.

читайте також:

Границы виктимности (поведение жертвы) Не будь жертвой!!! Текст прост и понятен, но к сожалению, он не работает. Почему жертва позволяет не только нарушить свои границы, но и часто бессознательно транслирует возможность нападения на нее.

Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга? Любого ребёнка, начиная с первого класса нужно предупредить, что его могут дразнить, высмеивать одноклассники, возможно даже ударить. Если что-то такое произошло...

запитати психолога онлайн

Пам'ятайте: у 99% випадків якщо фізичне або сексуальне насильство вже мало місце, то одним разом справа не обмежиться, причому події будуть відбуватися по наростаючій: з кожним наступним разом збільшується ступінь жорстокості і частота повторення.

Агресор після вчинення насильства нерідко «підкупає» жертву: активно просить вибачення, «загладжує» свою провину доступними йому способами (обіцянками і запевненнями, сексом, подарунками, «послабленнями режиму» - що в результаті лише дає нові приводи для спалахів агресії). Багато жертв «купуються» на це знову і знову - поки їх не знаходять з проломленим черепом або самі вони, доведені до відчаю, вбивають свого мучителя.

Ще одним важелем управління жертвами домашнього насильства є страх. Доросла жертва боїться розголосу, зміни соціального становища, засудження («сама винна», «заробила») або надмірно болісно сприймає співчуття оточуючих; а головне - боїться нестабільності життя в разі відходу: найчастіше саме відсутність житла та / або засобів до існування змушує жертв терпіти насильство протягом довгих років. Дуже істотним чинником для маніпуляції є діти: часто агресор, особливо що володіє владою і грошима, може грати цією картою - «дітей не побачиш».

При цьому пам'ятайте: якщо діти постійно є "всього лише" свідками грубощів та приниження, і тим більше фізичного насильства дома. вони так само стають жертвами, навіть якщо агресія адресована не їм: вирости психічно неушкодженою і адекватною людиною з нормальним уявленням про сім'ю в такій ситуації просто неможливо. Ось чому "мовчати заради дитини" - абсолютно безглуздо: ви позбавляєте і її шансу на нормальне життя.

Отже, в ситуації, коли терпіти більше сил немає, необхідно заздалегідь все продумати і підстрахуватися:

  • Ø зібрати ключі від квартири, документи, якщо є можливість - гроші, а також найнеобхідніші речі: одяг, ліки (свої і дітей - при їх наявності) і заховати в доступному, але безпечному місці - у рідних, у знайомих;
  • Ø домовитися з надійними сусідами, щоб вони викликали міліцію, якщо почують характерні крики з квартири;
  • Ø не загрожувати "я піду від тебе" даремно, пам'ятати «закон джунглів»: спочатку дій, потім подавай голос. Якщо ви будете лише погрожувати, поступово ваші акції впадуть до нуля: вам вже ніхто не повірить - і в першу чергу ви самі втратите віру в здатність здійснити свій намір;
  • Ø заздалегідь домовитися з родичами, друзями або знайомими (бажано - невідомими агресору) про надання притулку в разі потреби; при цьому треба заховати і знищити всі адреси, які допомогли б йому в пошуках.
  • Ø ще краще - звернутися в спеціалізований кризовий центр надання допомоги жертвам насильства.
  • Ø не тікайте з квартири «в чому є» - непідготовлена втеча змусить вас незабаром повернутися - як правило, на надзвичайно невигідних для вас умовах;
  • Ø постаратися вжити всіх заходів - по можливості, щоб свідками (а тим більше - жертвами) насильства не стали діти;
  • Ø якщо насильство по відношенню до вас або дітей все ж скоєно, постарайтеся розповісти про нього як можна більшій кількості людей: сусідам, друзям, родичам, товаришам по службі - згодом вони можуть стати вашими свідками в суді;
  • Ø до речі, про суд: в разі заподіяння фізичної шкоди - побоїв, сексуального насильства і т.д. - необхідно обов'язково пройти огляд у медичному закладі (зверніться, наприклад, в травматологічне або гінекологічне відділення) і ОБОВ'ЯЗКОВО написати заяву в міліцію. І НІ В ЯКОМУ РАЗІ ЇЇ НЕ ЗАБИРАТИ!! Безкарність - найбільш потужний фактор, що провокує і стимулює насильство!
У Психолога » Насильство, аб'юз, кримінал » Що таке домашнє насильство - і як з ним боротися?
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 2 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія kriminalnaya-psihologia-asocialnost Насилие в семье

Корни домашнего насилия и шаги по прекращению насилия в семье. Способы разорвать «замкнутый круг» насилия в семье. Домашнее насилие наблюдается в каждой четвертой семье, но по результатам анонимных опросов этот показатель намного выше.

психологія kriminalnaya-psihologia-asocialnost Почему родители бьют своего ребёнка? К чему это ведет?

Почему мы бьем своих детей? Нас в детстве наказывали, и мы наказываем. Мы получаем бессознательное удовольствие от наказания другого человека.

Усі публікації розділу Насильство, аб'юз, кримінал ᐉ

 
Обговорення "Що таке домашнє насильство - і як з ним боротися?"

Коментарів 4

А у Вас есть статистика симуляций жертв насилия?

А у вас есть способы отличить жертву насилия от симулирующей насилие с какой то определённой, естественно для женщины корыстной, целью?

А у Вас есть гарантированные способы определить, что "жертва" исполняет роль для сокрытия каких либо своих неблаговидных поступков?

...А то развелось нынче много специалистов по домашнему насилию, статьи везде с подробностями пишут, а потом увеличивается процент заявлений по домашнему насилию, и всё бы ничего, только то жертва" у "агрессора" бизнес отжать жертвенным способом хочет, то "жертва" хочет посадить мужа-насильника, пытаясь таким образом скрыть убийство свекрухи и продажу её недвижимости с любовником....

Уже пора инициировать уголовную ответственность за такие статьи, как за вовлечение в организованную преступную деятельность!

Инициируйте, кто же вам мешает, если много свободного времени. А еще лучше - добивайтесь декриминализации домашнего насилия, и будет вам счастье, как в России: пока не убил - не преступник. Я работаю с реальными жертвами, многие из них покалечены не только морально, но часто и физически. Но с человеком, вступающим в дискуссию в таком тоне, вообще нет смысла это обсуждать. Вам удачи ))))
Ооооо! ::laugh::

Бесплатная рассылка интересностей!

..поправочку к тексту сделаю: "и защищать НАСИЛЬНИКОВ которых в суде нет желания".

А то уже представляю, чего накрутит к этой опечаточке Ваша профдеформация....

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr