Співзалежність у ДДА
Значимі інші. Так називають членів сімʼї алкоголіка. Дружину і дітей, що в процесі співіснування стають співзалежними. Поведінка і дії, які носять назву співзалежної, і будуть повторюватися навіть у дорослому і тверезому житті. І трагічно, що сам співзалежний не розуміє що не так, що з ним відбувається, чому він знову знаходить чоловіка алкоголіка, чому він рятує інших, чому він постійно займається чужими проблемами, працює наднормово, відчуває гнів і апатію до життя.
Це так природньо, що співзалежних хвилюють проблеми близьких людей. Що вони чутливі до страждань рідних. Але…Ось тут є це пресловуте але. Коли хвилювання про інших, стає важливішими за свої потреби, коли нехтуєш собою і контролюєш, коли вирішуєш чужі проблеми, а свої відкладаєш…
Зараз вже не потрібно переконувати людей, що якщо ви у стосунках з активним алкозалежним, ви відчуваєте таку ж саму біль і так само потребуєте реабілітації, як і сам залежний.
Співзалежні налаштовані на інших, вони буквально одержимі іншими людьми та їхнім самопочуттям. Вони точно знають що він думає і відчуває, що зараз робить і про що говорить, які справи зробив і які не зробив… А також про що він не думає і чого не відчуває, що не робить і про що не говорить, які справи не зробить і які косяки зробив.
Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.
Вони добре знають, що потрібно робити їх алкоголіку і стимулюють його кинути пити. Але, ці співзалежні, які так проникливо відчувають інших, не вміють бачити себе. Не знають що відчувають, чого хочуть, про що мріють. Не знають що вони думають і чи варто думати взагалі. Невпевненість і сумніви в елементарних речах і діях. Адже, все що вони вміють- це концентруватись на інших, дбати про них, піклуватись, доглядати і рятувати. Бути донором для чиєгось життя.
У цьому і страх співзалежності- присвятити своє життя комусь, так добре вивчити і знати іншу людину і зовсім не познайомитись з собою.
Це побутова думка, що співзалежність минає, як алкоголік перестає пити. Чуда не стається. Патерни поведінки, що просякли всю людину не міняються вмить з настанням тверезості. Потрібно прикласти зусиль, щоб позбутися звичної поведінки. Турбота про себе, про своє тіло і здоровʼя, свої мрії і цілі- це робота, багато малих кроків і зусиль для того, щоб зробити себе щасливим.
Співзалежність- це набута поведінка на стрес і тривогу, якщо ви росли в умовах непередбачуваної атмосфери алкоголізму. Це вимушені дії, які допомагали вам адаптуватись і вижити.
ДДА робили так, щоб захистити себе і задовільнити хоч якісь свої потреби. Ми мусіли зберегтися емоційно, а інколи і фізично. Ми намагались пристосуватись до оточуючого нас хаосу, і пристосувались до алкозалежної системи найкращим з доступних для нас способом. Дуже важко жити з неблагополучними, неврівноваженими людьми. А жити з активним алкоголіком- жахливо. ДДА робили спроби пристосуватися. І ці спроби достойні захвату, вони герої. Ми старались з усіх сил, ми змогли, ми справились.
ДДА пережили множинні травмуючі події і жили в непідконтрольних умовах. Любили маму чи тата алкоголіка, що стали для них розчаруванням.
Дорослі діти алкоголіків Хочу розкрити важку та емоційну тему. В Радянському союзу, алкологолізм був нормою. Подружжя жили в таких умовах, жінки не розлучалися, бо «що скажуть люди», «ну і як без батька ростити дітей», «і куди нам піти». І
«Почему мы это делаем? Потому что мы выбираем жить мечтой, а не жизнью» Какие отношения с ребенком могут привести к возникновению зависимости в будущем? Зависимость у кого-то из членов семьи это следствие дисфункциональности
запитати психолога онлайнТому, за старою звичкою намагаються контролювати свого партнера. Не бачать людей такими, хто вони є насправді. Не дозволяють подіям розвиватись природньо, контролюють свої стосунки і себе в стосунках.
Не усвідомлюють свого страху, від втрати контролю і тому діють автоматично. Від цього постійно тривожні, зібрані, нашорошені.
Тому, на перших погляд здається, що співзалежні- це ті, хто залежить від інших. А насправді, залежать вони. Ми виглядаємо сильними, але відчуваємось безпорадними. Ми намагаємося все контролювати, але підконтрольні ми. Ми залежимо від людей, їхніх дій, їхнього настрою, їхньої думки, їхньої поведінки і любові. В цьому і парадокс залежності.
Але життя бере своє: ви подорослішали, окріпли. Зараз ви помічаєте, що ці реакції вичерпали себе, застаріли і віджили своє. Інколи те, що ми робимо, щоб захистити себе, приносить нам шкоду. Наші дії стають руйнівними для наших стосунків, близькості, задоволення. Старий спосіб не працює. Тепер важливо не реагувати старими способами, а діяти новими, більш адаптивними і здоровими. І більшість співзалежних потребують навчитись цих нових способів. Усвідомити, потренувати і присвоїти собі як навик.
Якщо ви помітили, що ваші дії не приводять до бажаного результату і проблеми повторюються, прийшов час розібратися.
Звільнитися від співзалежності не так і важко. Це приємний процес. Він повертає собі себе, звільняє, вивільняє місце і час для задовільних стосунків, щирих емоцій, важливих досягнень. Дозволяє нам бути тими, хто ми є. Бути щасливими, коханими, багатими, задоволеними, радісними.
Додано на сайт 2023-10-14 в 00:21:00
Опубліковано на сайті 14-10-2023