Як прожити розлучення і розставання
Ви в процесі розлучення чи розставання з коханою людиною...
Не залежно від того, чи свідомо пара прийняла рішення розлучитись, чи хтось когось покинув. Процес емоційного розставання проходить боляче.
👍Добра новина в тому, що це період.
👍Друга добра новина- він кінечний.
У фокусі уваги треба тримати момент, що якщо в сімі є діти- батьки не розлучаються з ними, а розлучаються між собою. Вони не перестають бути татом і мамою для дітей, вони перестають бути чоловіком і дружиною. Сам факт розлучення не стільки травмує дітей, скільки невідомість, недоговоренність. А особливо втягування в конфлікти.
Підберіть сімейного психолога онлайн або в містах України.
❗Тому заберіть з поля бою дітей❗
Не потрібно розказувати їм який козел їхній тато, і яка зараза їхня мама. Намагайтеся вирішити це між дорослими.
Навіть якщо ви особисто були ініціатором розлучення вас накриє всеодно.
Розлучення- це втрата.
В даному випадку це втрата цілісності як пара, втрата соціального статусу, втрата банальних спільних планів. Реалії життя такі, все що раніше ви робили вдвох зараз вам прийдеться робити самостійно. Платити комунальні послуги, відводити дітей до школи, заробляти гроші і розраховувати на одну зарплату- свою. Можливо шукати нове житло, чи переїздити в інше місто чи район. Для такої великої кількості справ потрібен період адаптації. Хоча в реальному житті ніхто не виділяє час для реабілітації. Його прийдеться шукати поміж справами.
Постарайтеся бути до себе трохи уважнішим.
Дитяча брехня і розлучення Перше, що я хочу сказати: діти брешуть. Як і дорослі. А ще фантазують. До речі, вміння брехати – серед найважливіших комунікативних навичок в житті! Те як пройшло розлучення, впливає на життя всіх учасників ситуації після нього.
Как перестать любить? Часть 2 Как перестать любить на уровнях эмоциональном, рациональном и поведенческом, а также дам несколько дополнительных замечаний обо всем процессе. Важно помнить, почему отношения прерваны, и помнить, что при возврате в них результат будет, скорее всег
запитати психолога онлайнДайте собі час на одужання. Поменше дивізів « соберись тряпки». Якщо уважніше прислухатись до себе, то наша психіка сама підкаже що на даний момент потрібно.
Якщо вам хочеться постійно плакати і причетати- плачте. Це не про слабкість, це про проживання горя.
Ви почуваєтеся ослабленим, сил вистачає лише випити кави і дивитись фільми, ви цілий день в піжамі, а почистити зуби- це подвиг. Робіть поки лише це. Так буде не завжди. Ваші страждання кінечні. Закінчиться робота горя і ви знову будете енергійна.
🆘Організуйте собі коло підтримки.
✔Це мають бути люди з якими вам легко. Після спілкування з ними, вам стає краще- це основний критерій. Тема вашої розмови не обовязково маєте бути розлучення. Це може бути банальна розмова про погоду, чи про приготування борщу, але післясмак розмови- вам стає краще.
✔Якщо вам хочеться виговоритись, а тема розмови одна і таж пошукайте серед своїх знайомих людей які б могли вас слухати без настанов і порад. Включенно слухати- це теж якість, яку мають не всі люди.
‼Тепер про категорію людей, які не повинні бути в «колі підтримки»:
Категорично не пускайте в своє спілкування людей, що є токсичними:‼
❌Уникайте людей з категорії всезнайок і ясновидящих.
Вони оперують фразами:
-Я тобі говорила, що так буде.
-Я зразу бачила що він сволота.
-Ти мене не слухала!
На даному етапі почуття вини і нотки неповноцінності ітак присутні. Слова цих людей можуть розхитати вашу самооцінку.
❌Також тих « добрих людей», що дають поради і точно знають, що вам слід робити. Безцінні слова, як прийти до тями і не розкисати:
-Так, сльозами горю не поможеш. -Давай будемо щось робити....і далі перелік неоціненних порад, що саме слід робити з вашим життям.
З такими людьми вас підстерігають як мінімум два варіанти, обидва неконструктивні і неекологічні:
👎ви травмуєтеся на посил «сама виннна», що супроводжуватиметься інтенсивним почуттям провини; або
👎зупините свої переживання від сорому- вони в кращому випадку проявляться в психосоматичних захворюваннях, головних болях, а в гіршому- депресії.
Якщо вам не хочеться розмовляти чи важко робити елементарні побутові справи, а це нормально. Адже всі сили важ організм витрачає на горювання, а робота це не з легких. 💊Вам потрібна людина, що зробить вам чай, чи зварить суп, вигуляє собаку, або відведе дітей до школи.
Також не слід побиватися через те, що ви використовуєте надмірно доброту людей, які вас підтримують.
Якщо ви вибрали собі дорослу людину, то вона сама здатна регулювати свою присутність.
✔Важливо памятати,
що розлучення- це втрата,
а втрата- це криза,
а криза не вічна!
вона має початок і закінчення.
Обовязково стане легше
Щоб не розбурхувати спогади, якщо ви залишились жити в тій же квартирі- на якісь період заберіть з поля зору його(її)речі.
коли ваш погляд падає на фото чи сорочки зразу згадуються приємні моменти- вони затоплюють і без того крихку психіку. Проживати розставання потрібно, але знаходитись в цих переживаннях постійно не треба.
Складіть все в пакети і на якийсь час віднесіть в кладовку, чи просто по складайте в коробки.
☝Робіть тільки те, чого вам справді хочеться. Годуйте себе смачно, піклуйтеся бережно, підтримуйте уважно.
Словом, відносьтеся до себе так, як би уважна мама відносилась до улюбленої хворої дитини.
Якщо ваш стан не покращується, з’явилось безсоння, не відновлюється апетит, ви все менше встаєте з ліжка, раджу звернутись до спеціаліста- психолога, чи краще психотерапевта.
Це люди, які професійно вміють знаходитись поруч з людиною, що проживає розрив стосунків,
а також можуть мати у власному досвіді проживання розлучення. Вони допоможуть справитися скоріше і ефективніше.
Опубликовано 2021-01-29 в 15:45:26
Опубліковано на сайті 29-01-2021