У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як вберегти дитину від небезпеки в інтернеті?

У Психолога » Підлітки » Як вберегти дитину від небезпеки в інтернеті?

Як вберегти дитину від небезпеки в інтернеті?

Мабуть Ви вже чули страшні історію про дівчат з Боярки, які стали жертвами участі в соціальної групи в інтернеті. Це не нова ситуація. Такі повідомлення ми чуємо практично кожен рік. Більше того, це природньо, тому і повторюється. Але чому це повторюється кожен рік?

teen smartphone

Зараз скажу щось непсихологічне.

В підлітковому віці відкривається нове джерело енергії (чоловічої або жіночої), природня суть розкривається для того, щоб знайти себе, навчитися творити життя природним шляхом (чоловічим або жіночим) та дати поштовх для пошуку пари, створення близьких стосунків, які потім трансформуються в сім’ю. Ніколи більше в житті, навіть якщо людина розведена, не буде в неї такого пошукового поштовху!!

Підберіть психолога для підлітка онлайн або в містах України.

Так ось ця сила штовхає підлітків зрозуміти хто вони та нащо живуть. І цей поштовх споконвіку реалізувався через дослідження межі життя-смерть.

В давні віки в цей період життя для реалізації цього поштовху влаштовувалися обряди – ініціації, які допомагали підліткам пройти цю межу і стати сильнішими, дорослими, відповідальними…

Але зараз трошки інші умови життя…

То що ж робити сучасним батькам?

Про те, як допомогти дитині реалізувати свій поштовх природи та залишитися живим, я розкажу якось іншим разом. Бо це складна тема.

А ось сьогодні хочу розказати про те, як зробити перебування в інтернеті більш безпечним.

читайте також:

Родителям старшеклассников Для многих родителей старшеклассников проблемой становится выбор будущей профессии. Хорошо, когда ребенок четко знает, чего хочет, и родители его поддерживают. Но бывает, что сложно сделать выбор и определиться, куда поступать учиться после школы.

Хорошие взаимоотношения с подростком. Возможно ли? Тема взаимоотношений и взаимопонимания с детьми очень актуальна и особую значимость приобретает в период подросткового кризиса.  Как ли родителю найти общий язык с подростком?

запитати психолога онлайн

1. Забороняти соц сеті та гаджети немає сенсу. Це неможливо і це тільки ілюзія безпеки. Але пам’ятайте, що реєстрація в більшості соц сітей дозволена з 13 років. Це не просто так! Тож перевіряйте дані. Також реєстрація в соц сеті моє бути виборена дитиною. Це не просто батьківська щедрість. Хай дитина зробить щось таке, що для неї можливо, але складно, зробить свій особистий подвиг, щоб отримати такий привілей.

2. Коли Ви дозволяєте мати дитині гаджет чи реєструватися в сітях, складіть письмовий  контракт: де дозволено користуватися гаджетом (наприклад в ванній чи туалеті не можна, щоб дитина не могла робити інтимні фото та відправляти їх комусь), скільки часу дозволено дитині перебувати онлайн чи гратися в ігри, на яких сайтах дозволено перебувати, за яких умовах доступ буде обмежений тощо. Розробить свої правила.

Наприклад, коли незнайома людина коментує пост дитини, цю людину треба заблокувати. Пояснить, що будь які фото та інформація в сеті – це назавжди, та доступно усім, що невідомо як інша людина вирішить поступити з вашими фото. Якщо не хочеш, щоб ця інформація висіла на біг-борді біля дому, то не надсилай. Якщо незнайома людина пропонує познайомиться в реальному житті, пропонує прийти додому, то про цю людину треба повідомити батькам, а батькам треба повідомити в поліцію. Можливо це кривдник, педофіл, викрадач або злочинець. Хай поліція перевіряє.

Навчить дитину: якщо ти спілкуєшся з кимось, або читаєш щось, і тобі стає погано після цього, треба перестати це робити. Спілкування повинно приносити радість та інтерес, а не бажання покінчити з собою. Діти цього не розуміють.

teen smartphone

Складіть з дитиною контракт на використання мобільного телефону та використання додатків. Ось мій приклад, яка форма в нього може бути.

https://drive.google.com/file/d/1gdDou8jjDYdvvxdCe0nOGwOEOAM3BqEa/view?usp=sharing

3. Користуйтеся батьківським контролем. Як наприклад ось таким:

https://apkpure.com/ru/safekiddo-parental-control/com.safekiddo.kid

https://reptilicus.net/

https://families.google.com/intl/ru/familylink/

Це дозволить Вам контролювати час перебування «в телефоні», сайти, на яких буває дитина та інші корисні речі.

4. Не нагнітайте. Чим більше та насиченіша, емоційніша є інформація про трагедії, тим вона привабливіша для дитини. Це називається синдром Вертера. Пошукайте самостійно, чи не є Ваша дитина в групах «ризику», але не смакуйте подробиці для дитини.

5. Якщо ситуація відбувається тут і зараз (наприклад, дитина дізналася про страшний випадок), то говорити з дитиною повинен не психолог, а батьки. Бо дитина потребує захищеного середовища щоб відреагувати свої почуття – вину, страх, злість.. Якщо Ви не знаєте, як про це розмовляти, зверніться до психолога. Вин Вам допоможіть зрозуміти сенси ситуації, і слова поллються самі.

6. Звертайте увагу не тільки на те, як дитина навчається, а і на те, в якому емоційному фоні вона живе. Ризик депресій у дівчат підлітків (і у жінок) вище по всьому світу. Самооцінка дівчат більш вразлива.

7. Підлітковий вік – це час «пустелі отроцтва», в якій багато амбівалентних почуттів, а також багато агресії, ейфорії і водночас нудьги та байдужості. В нормальному стані нудьга змушує нас шукати діяльність, щось робити, щоб реалізуватися. Але в підлітків вона може змінитися нав’язливими думками, незадоволеністю, злістю,  болючою тугою. Щоб уникнути болючу тугу підлітки роблять дивні та страшні дії. Це як шрамирование під час ініціації (умисно зробити собі шрам, тілесні ушкодження, а точніше раніше хтось це робив підлітку, і це було ознакою того, що підліток ініціацію успішно пройшов).

Фізичній біль заслоняє біль емоційний. Фізичній біль легше витримати ніж душевний.

Тож знайдіть інформацію про особливості підліткового віку. Вам потрібно розуміти, що відбувається з дитиною.

Коли Ви зрозумієте особливості трансформації цього віку, Ви зможете створити для своєї дитини умови для безпечного та корисного проживання так званої «підліткової кризи».

З найкращімі побажаннями!
Хай виховання буде в радість!

У Психолога » Підлітки » Як вберегти дитину від небезпеки в інтернеті?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihologiya-podrostki Родители подростка, внимание!

Утрата родительского авторитета - эта та проблема, с которой сталкиваются практически все родители подростков. Родители сброшены с пьедистала...

психологія psihologiya-podrostki Каникулы в городе

Что делать, если у родителей нет возможности организовать летний отдых вне привычного дома, за городом, в путешествии, если нет родственников и друзей...

Усі публікації розділу Підлітки ᐉ

 
Обговорення "Як вберегти дитину від небезпеки в інтернеті?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr