У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як впливає самооцінка на успіх в житті.

У Психолога » Самооцінка та впевненість в собі » Як впливає самооцінка на успіх в житті.

Самооцінка стовідсотково впливає на успіх в житті. Самооцінка - це ставлення до себе. Це рівень самоприйняття, самоповаги, впевненості у своїх здібностях та перевагах. Це сприйняття своєї цінності та місця серед людей.

Самооцінка

Здебільшого вона формується в ранньому дитинстві у взаємодії з батьками. Яким було ставлення до мене батьків (а пізніше й інших значущих людей у житті), наскільки цінним  мене вони вважали, наскільки добре ставилися, наскільки поважали, яким я відображався в очах матері - переважно таким я потім бачу себе сам, так себе оцінюю і так ставлюся до себе.

Неадекватна (завищена або занижена) оцінка не відображає реальний стан речей -
що я насправді знаю про себе, можу, вмію, які мої досягення. Це внутрішня реальність, яку сформували люди і події з пережитого минулого, і яка часто не співпадає з дійсністю. А ми продовжуємо нею керуватися в житті.

Занижена самооцінка - це про внутрішнє відчуття недостатньої цінності, різних НЕДО - (недостатньо красива, розумна, кмітлива, успішна і т.п.). Тобто внутрішній образ Я - це образ поразки чи некомпетентності. Внутрішній критик -  власний внутрішній голос, відголосок з минулого досвіду, критикує та знецінює.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Людина з низькою самооцінкою мимоволі чекає оцінки оточуючих. Орієнтиром в житті є не власні знання про себе, свої здібності, досягнення, довіра собі, свої бажання, а думка інших людей.

Чим нижче самооцінка в людини тим вужчий коридор дозволеної самій собі поведінки, тому що вона оцінює себе нижче своїх реальних можливостей. Діяти заважають внутрішні сумніви і тривоги (чи буде це доречно? чи можна так робити? чи гідний я того, щоб…?).
Звідси емоційна напруга, страх засудження, негативної оцінки своїх вчинків, високий рівень тривожності, розчарування в собі та неотримання бажаного.

Образ Я включає зведення непорушних правил, які він застосовує до себе та інших - правила, що стосуються поведінки, відносин з людьми, морально-етичних норм. Коли оточуючі  відступають від цих правил, у людини це викликає осуд, який насправді є своєрідним психологічним захистом, що маскує заздрість до людей, здатних порушувати правила та діяти за обставинами.

Звідси і:

  • • хронічний стрес, соціофобія, депресивні та тривожні розлади;
  • • відчуття невпевненості, розчарування в собі, скутості;
  • • труднощі з досягненням цілей, невдачі у роботі та кар'єрі;
  • • залежність від думки інших, страх критики, постійне прагнення схвалення з боку інших;
  • • токсичність, негатив до людей і світу, і як наслідок — проблеми у спілкуванні.

Низька самооцінка заважає стати по-справжньому задоволеною життям, успішною людиною та побудувати здорові стосунки.

Психотерапія допомагає в тому, що в її процесі відбувається поступова відмова від самооцінки з позиції внутрішнього критика. Натомість - перехід до суб'єктної позиції, позиції дорослого, який адекватно оцінює себе, відповідно до своїх реальних якостей, здібностей, можливостей та досягнень🌱

У Психолога » Самооцінка та впевненість в собі » Як впливає самооцінка на успіх в житті.
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samootsenka-uverennost-sebe Кому вы нужны?

Мы с легкостью определяем людей, которым мы не нужны, но гораздо труднее заметить, когда мы не нужны самим себе. Вот неполный перечень способов, которыми мы отказываемся от себя

психологія samootsenka-uverennost-sebe Любовь к себе как присутсвие

Много путаницы с сопутствующими дефинициями типа себялюбия, эгоизма, самовлюбленности. Попытки прийти к любви через уважение, гордость и оценки собственных достижений часто неудачны.

Усі публікації розділу Самооцінка та впевненість в собі ᐉ

 
Обговорення "Як впливає самооцінка на успіх в житті. "

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr