У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як знизити тривожність під час війни?

У Психолога » Війна » Як знизити тривожність під час війни?

Тривога виникає як природна реакція на стрес або загрозу та проявляється хвилюванням, неспокоєм, переживанням за себе або інших. Тривога по-своєму корисна, вона має захисну функцію. Якщо б її не було, людина б частіше наражала себе на небезпеку. Але в той же час тривога заважає людині нормально функціонувати, додає багато неприємних переживань.

тривога від війни

Під час війни рівень тривоги в українців значно підвищився, адже ризик в будь-який момент померти чи бути пораненим став більшим. Навколо багато новин, пов’язаних з руйнуваннями, смертю, стражданнями із-за воєнних подій.

Як можна знизити внутрішню тривогу? По-перше, направляйте її в дію. Під час повітряної тривоги переходьте в укриття чи найбільш безпечне місце вашого будинку. Якщо переживаєте за близьких людей, які знаходяться в зоні бойових дій, зберіть і передайте їм потрібні речі чи скажіть слова підтримки, але не додавайте їм своєї тривоги. Свою тривогу краще «принесіть» до психолога. Піклуйтесь про тих, кому принесе користь Ваша турбота. Це можуть бути діти, родичі чи сусіди похилого віку, тварини. Зосередьтесь на справах, в яких від Вас щось залежить.

Також знизити тривожність допомагають йога, медитація, прогулянки, спорт чи волонтерська діяльність. Взагалі прислухайтесь до свого тіла, чи є у Вас ресурс для активних дій. Якщо так, Ви можете принести користь собі чи іншим, і тривога перестане займати домінуюче місце в Вашій голові. Вам варто робити щось приємне для себе та знаходити нові опори.

Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.

Зверніть увагу, що не варто перенавантажувати свій мозок надмірним читанням чи прослуховуванням новин, адже це виснажує. Спостерігайте, після читання чи прослуховування яких джерел інформації Ваш рівень тривоги підвищується, і зменшуйте їх споживання.

Розмова з людиною, яка здатна Вас вислухати і підтримати, може допомогти. Адже знижується внутрішнє напруження, якщо Ви відчуваєте, що Вас уважно слухають та підтримують. Але виходьте з діалогу, під час якого Ви починаєте ще більше переживати, якщо нічого при цьому не вирішується, і Ви не відчуваєте полегшення.

Високий рівень тривоги може бути при тривожних розладах чи панічних атаках. Якщо Ви не розумієте, що з Вами відбувається, і не можете самостійно справитись з тривожністю, зверніться до психолога чи психіатра в залежності від того, в якому стані Ви знаходитесь.

Останнє редагування 20-02-2024 в 10:57 за Києвом

У Психолога » Війна » Як знизити тривожність під час війни?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія voyna SOS!!! Манипулируют нашими детьми

В последние дни якобы украинским школьникам  приходят сообщения якобы от их учительницы. Содержание следующее: « Сподіваюсь, дітки, тепер ви точно зрозумієте, навіщо вчити :1.Географію (щоб вміти орієнтуватися на місцевості як наші в...

психологія voyna Відчуття напруги у воєнний період

Світ ніби завмер. Багато оточуючих живуть «тихо», ніби очікуючи, що настане момент, коли знову можна буде рухатися. Вони працюють, наскільки це можливо. Вони обідають, возять дітей до школи, а по вечорам знову очікують...

Усі публікації розділу Війна ᐉ

 
Обговорення "Як знизити тривожність під час війни?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr