У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Задоволення: користь чі шкода?

У Психолога » Комплекси » Задоволення: користь чі шкода?

А ви знали, що вміння поводитися із задоволенням - це здатність, яка формується в дитинстві? У методі позитивна психотерапія ми, досліджуючи проблему клієнта, визначаємо її зміст - наявність або відсутність певних актуальних здібностей. І дуже часто люди дивуються, дізнавшись, що деякі феномени - це здатність. Тобто те, що підлягає оцінці, має позитивний і негативний регістр, потребує певних умов для розвитку, може бути скоригована в терапії.

конфета

Наприклад АС "Задоволення". Людина так влаштована, що весь час намагається отримати задоволення або уникнути незадоволення. Оскільки цей процес перебуває в прямому зв'язку з емоціями. Ми отримуємо задоволення через тіло: їжа, масаж, секс. Через діяльність: улюблена робота, хобі. Через контакти: дивитися в очі коханій людині, гладити улюблену собаку, сміятися з другом. Через смислову сферу: метати, планувати подорож, медитувати, молитися...

Але для виживання важливо вміти регулювати сприйняття задоволення і незадоволення: іншими словами, вміти нормально переносити відтермінування заохочення і стримувати пориви. Виховання - це познайомити дитину і навчити адекватно поводитися зі своїми бажаннями і небажаннями та пов'язаними з ними почуттями. Занадто велика суворість і обмеження дитини або навпаки пустощі й потурання переростають у серйозну проблему для дорослої людини. Немовля взагалі все ділить на насолоду: їжа, тепло, обійми або незадоволення: голод, холод, біль. Пізніше задоволення тісно пов'язується зі свободою. Заборона на цукерки - це ще й замах на свободу. Тому часто заборонене - це маніфестація свого права на самостійність. І дуже часто людина з зайвою вагою досі намагається шось довести батькам...

Але не рідше трапляється і відмова від задоволень - як прояв слухняності в дитинстві батьків, які занадто обмежували. Отримати задоволення і стримати бажання - це те, з чим ми стикаємося щогодини свого життя. Тут і виникає поняття сили волі: здатності до обмеження своїх бажань, уміння відмовитися від одномоментного задоволення і, звісно ж, здатність витримати й подолати незадоволення.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Як виховати в дитині внутрішню дисципліну і при цьому не відбити бажання до задоволення? Це питання, на яке кожен батько зобов'язаний знайти відповідь! А ось якщо вам важливо вирівняти проблему порушення в цій сфері вже в дорослому віці - краще записатися на індивідуальну терапію.

У Психолога » Комплекси » Задоволення: користь чі шкода?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія kompleksy Комплекс жертви

Така людина нездатна захищатись, вимагати до себе поваги, адже єдина звична для неї модель поведінки - дозволяти іншим людям використовувати себе.

психологія kompleksy Что не так с другом Джодждо?

Наш мир продолжает жить в самоизоляции. Такая радость как живое общение продолжает быть роскошью. Свободное от работы время нам рекомендуют проводить за книгами, фильмами и сериалами. Одним из таких фильмов может быть «Кролик Джоджо». Сю...

Усі публікації розділу Комплекси ᐉ

 
Обговорення "Задоволення: користь чі шкода?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr