Як залишатися самою собою?
Ирина Михайловна Сонина (Киев) 28-08-2017 02:38:33 |
![]() 1
Доброго вечора, Нелі. Бажання подобатися іншим - природньо для багатьох людей. Це додає нам уваги, упевненості, відчуття причетності до кола "своїх", що в свою чергу дає підтримку, підвищує самооцінку. Але в цьому бажанні є певна пастка. Ви вірно відмітили - коли намагаєшся бути кимось іншим, перестаєш бути собою. Ніби створюєш певний образ, який демонструєш людям. І вони бачать цей образ, він їм подобається. Але де тут ви? Вас справжню люди не бачать, бо ви сховані за образом. І якщо раптом ви почнете поводитися не так, як від вас очікують, води будуть щиро дивуватися або можуть навіть розчаруватися. Але ж ви самі не дали змоги людям познайомитися з собою й опинилися у власній пастці. Зрозуміло, що часто бути собою важко, важко відкриватися, страшно довіряти, страшно, що вас не приймуть справжню, відштовхнуть. Але в цьому є й важливий плюс. Якщо вас, справжню, не приймають, то напевно, це "не ваші" люди, не ті, хто вам потрібен. Ви маєте право бути собою і не зобов"язані прикидатися кимось іншим лише заради визнання (та й визнання це буде не вашої особистості, а вашого образу). "Вашим людям" важливі й потрібні саме ви, така як є. І тут ми переходимо до питання "а хто я? яка я є?" Щоб показати себе людям, спочатку потрібно познайомитися з собою. "Я" - це що я люблю, що я хочу, що я вмію, що не вмію й не люблю, чим займаюсь, з ким спілкуюсь, що робить мене щасливою й радісною, а що дратує... З цих частинок складається особистість. Досліджуйте себе! І довіряйте собі, своїм відчуттям. |
28-08-2017 20:29:04Дополнение от автора |
Дякую! |
Владимир Витальевич Ланько (Харьков) 29-08-2017 10:05:58 |
Доброго дня, Нелі,
Додам трохи від себе. Ви пишите такі слова: "притворяюся іншою...Я забуваю якою я є" Для мене це означає, що ви якось це і розумієте і відчуваєте. Як? Як саме ви змінюєтесь? Ви розповіли "навіщо" ви це робите - бути схожою на когось "класного". (можливо це підвищить вірогідність, що вас будуть більше любити, поважати?) Чи могли б ви замислитись - як ви стаєте іншою? Як це позначається на вашій поведінці, ваших вчинках, почуттях? Що змінюється? Що відбувається з вами, коли ви знову пригадуєте себе - таку, яка ви є? Які почуття виникають у вас? Я припускаю, що то важкі моменти і згадувати, розповідати про них складно. Проте мені здається, що така ви, яка собі не подобається - також не вся ви. Бо така незадоволеність собою, скоріш за все - наслідки якихось обставин, відносин (недостатньої підтримки, піклування, турботи, довіри до вас). І мені здається, що справжня ви - наче скарб, який потребує терпіння, праці, уваги і поваги, довіри аби розкритися повною мірою. І це досить реально. Що для того потрібно? Як і для кожної людини - достатньо добре оточення, люди, які можуть вас знати та підтримувати, поважати. Зараз їх мало, можливо, вам здається що таких і немає - придивіться до них. Адже вони також потребують зустрічі з вами - з такою, яка ви є, з такою, якою можете бути, якою здаєтесь. Найбезпечніше забезпечити таке зростання можна в умовах консультацій психолога. Це одна з можливостей, яку ви можете використати. Тому саме зараз, коли ви ставите свої запитання, скоріш за все, - вдалий момент для такої роботи і самопізнання. |
![]() |
|
Наші психологи

Важен ли пол специалиста? Важно ли, чтобы «кандидатуру утвердили» оба супруга?

Что собой представляет патологическая (компульсивная) лживость? Как распознать в человеке «симптомы» патологической лживости?

Помогает ли перерыв сохранить отношения? Как "грамотно" сделать перерыв в отношениях?
Рекомендуємо!

Ваш психологический возраст поможет установить онлайн тест. Наш психологический возраст не всегда совпадает с тем, что зафиксирован в паспорте.

Я знаю, что такое депрессия, так как сталкиваюсь с этим в своей работе практически каждую неделю. Я знаю, что такое депрессия, потому что 10 лет назад я сама столкнулась с реактивной депрессией, и прошла медикаментозное лечение и психотерапию.

Вина выжившего многих сейчас парализовала. Те, кто находится в безоспасности, те кто имеет какой-то уровень комфорта столкнулись с очень тяжёлыми переживаниями, которые мешают жить и быть эффективным здесь и сейчас.

Психологическое насилие не заметно сразу. Признаки психологического насилия в отношениях. Партнёр пытается добиться своего любым способом, начиная от оскорблений, заканчивая угрозами, манипуляциями или физическим воздействием на вас.

Советы психолога парам, переживающим супружескую измену. Поиск отношений на стороне, по-видимому, один из самых простых и доступных в современной жизни способов самоутвердиться. Поисками приключений люди пытаются реализовать основную потребность..

Что предпринять, если члены семьи почувствовали: в семейной жизни появились проблемы? Нужно иметь в виду, что за создание конфликтной ситуации несут ответственность оба супруга...

Важливо також не плутати те оспіване материнське безумовне прийняття та любов, яке в ідеалі має бути тотальне і незмінне, і яке можливе і адекватне тільки для мами по відношенню до своєї дитини, з партнерською безумовністю.

З плином часу все більше накопичується і відчувається напруга і у тих людей, які були вимушені виїхати з України і в тих, що їх зустрічають, приймають, допомагають, рідні чи чужі б вони не були. Мене всі бісять, вони продовжують жити звичним життям,