Сравниваю себя с другими

Здравствуйте, расстраиваюсь, когда смотрю на фотографии красивых девушек. Всегда кажется, что я не так красива, как они, что я хуже. Делаю допрос своему парню, например, нравится ли ему её размер груди или фигура. И когда он отвечает что-то типу: ''да, красиво; мне нравится; неплохо'', мне становится жутко обидно, появляются мысли: ''да, она ему больше нравится, чем я'', сразу пропадает настроение, не хочу разговаривать, начинаю плакать, ненавижу себя. Хотя он и говорит, что я ему нравлюсь больше, но у меня ощущение, будто бы он так говорит, чтобы меня не расстраивать. И просто, когда рассматриваю красивых девушек, вижу, что они всем нравятся, начинаю жутко загоняться. Это касается и не только внешности. Когда у кого-то что-то получается лучше, чем у меня, я чувствую себя неудачницей. Я мучаю себя этим очень сильно, но ничего не могу с этим сделать. Если можно, посоветуйте хорошую литературу, чтобы я смогла разобраться с этой проблемой. Буду очень признательна.
Вопрос задан: ; Возраст: 18


консультация психолога онлайн
Доброго дня, Alina.
В еру соціальних мереж (особливо інстаграму) та кінематографу ми часто бачимо "ідеальних" людей, порівнюємо себе із ними і цим користується сучасна "бьюті індустрія". Нещодавно у психології ввели таке поняття як "мережевна депресія" - це коли наша самооцінка починає знижуватися через величезну кількість небачених порівнянь із "айдолами" акторами та блогерами. Але подивіться на всих цих красунь, всі прагнуть до єдиного стандарту. Справжня краса та ідеальність - в неідеальності та унікальності :). Головне завдання - це прийняти себе такою, яка Ви є.

Мої рекомендації:
- менше слідкуйте за блогерами, відпишіться зі сторінок "бьюті" красунь, більше проводьте час у реальності;
- відкрито просіть свого хлопця про те, що Ви хочете від нього почути. У цьому немає нічого ганебного. Навпаки, це лише дозволить Вашим стосунками розвиватися і зміцнить їх. На жаль, люди не можуть читати наших думок та не завжди розуміютть наших почуттів, поки ми не скажемо їм про це. Тренуйтеся!
- концентруйтеся не лише на своїй зовнішності, але і на своєму духовному розвитку: розвивайте свої інтереси, кожного дня читайте якусь нову інформацію, дивіться пізнавальні канали, спілкуйтеся і пізнавайте нові місця;
- Вам однозначно потрібно попрацювати над Вашою самооцінкою, можливо, навіть над глибинними травмами та деструктивними переконаннями (Чи казали Ваші батьки Вам компліменти про Вашу зовнішність? Чи були у Вас випадки, коли Вашу зовнішність знецінювали, або говорили неприємні речі?). Травми пропрацьовуються виключно із психологом, щодо базової самооцінки - тут все залежить від Вашої дисциплінованості у виконанні психологічних технік та підтримки з боку інших людей. Звісно, відвувати психолога ніколи не є зайвим :).

Щодо літератури, я не можу пригадати виключно якусь окрему книжку, але можу запропонувати Вам деякі ефективні техніки:
а) уявіть себе у віці 5-6 років. А тепер спробуйте пофантазувати, що Ви говорите цій дівчинці всі ті негативні фрази про її зовнішність, які Ви зараз говорите сама собі. Які у Вас почуття? А Ви і досі продовжуєте кожного дня булерити цю маленьку дівчинку в собі, а вона на це не заслуговує. Тому візьміть своє дитяче фото і говоріть кожного дня цій маленькій дівчинці, якою прекрасною і вродливою вона є;
б) станьте перед дзеркалом, у якому Вас видно у повний ріст. Погляньте на себе уважно. Знайдіть ті риси або частини Вашого тіла, які Вам подобаються найбільше у собі. Не концентруйтеся на недоліках, лише на перевагах. Запишіть на папері те, що Вам подобається у своїй зовнішності. Після того, як проведете цю процедуру, скажіть вголос своєму тілу "дякую" за те, що воно може подобатися. Пам'ятайте, що в будь-якому тілі є частина, яка подобається. Не вірите? Можете додатково запитати свого хлопця, яка Ваша частина тіла найбільше подобається йому.
в) напишіть 10 подяк своєму тілу (наприклад, тіло дозволяє мені рухатися, відчувати, або ж я сьогодні отримала задоволення від того, що потягалася у ліжку).

Не забувайте хвалити себе не лише за зовнішність, але і за свої риси характеру, дії, знання, вміння і навички. Та навіть просто за те, що Ви вже існуєте! Особистість не зводиться лише до зовнішності.

Не забувайте, що ці техніки потрібно робити щодня регулярно! Бажаю успіхів!

Ответ отредактирован автором 27-03-2020 13:50:29


комментарий
рекоммендовать:

27-03-2020 13:55:02Дополнение к вопросу
Велике Вам Дякую!

Чтобы спросить или ответить, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
Автор вопроса не разрешил его обсуждение. Запрет касается комметариев от неспециалистов.
Интересные темы
мнение психолога Семейный психолог - кто это и когда к нему обращаться?

Важен ли пол специалиста? Важно ли, чтобы «кандидатуру утвердили» оба супруга?

психологов высказалось: 10

мнение психолога Патологические лжецы

Что собой представляет патологическая (компульсивная) лживость? Как распознать в человеке «симптомы» патологической лживости?

психологов высказалось: 4

мнение психолога Перерыв в отношениях

Помогает ли перерыв сохранить отношения? Как "грамотно" сделать перерыв в отношениях?

психологов высказалось: 8

мнение психолога Интуиция

От чего зависит уровень интуиции у человека? Насколько человеку стоит полагаться на свою интуицию в принятии решений?

психологов высказалось: 10

мнение психолога Жизнь с родителями

Правда ли, что молодой семье нежелательно жить с родителями? Как быть, если один из супругов хочет жить совместно, чтобы не обижать своих родителей?

психологов высказалось: 6

мнение психолога Почему снятся кошмары?

Отчего мучают ночные кошмары? Как действовать родителям, если ребенку регулярно снятся страшные сны?

психологов высказалось: 6

qr