У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Сравниваю себя с другими

У Психолога » Вопрос психологу онлайн (бесплатно) » Сравниваю себя с другими
Здравствуйте, расстраиваюсь, когда смотрю на фотографии красивых девушек. Всегда кажется, что я не так красива, как они, что я хуже. Делаю допрос своему парню, например, нравится ли ему её размер груди или фигура. И когда он отвечает что-то типу: ''да, красиво; мне нравится; неплохо'', мне становится жутко обидно, появляются мысли: ''да, она ему больше нравится, чем я'', сразу пропадает настроение, не хочу разговаривать, начинаю плакать, ненавижу себя. Хотя он и говорит, что я ему нравлюсь больше, но у меня ощущение, будто бы он так говорит, чтобы меня не расстраивать. И просто, когда рассматриваю красивых девушек, вижу, что они всем нравятся, начинаю жутко загоняться. Это касается и не только внешности. Когда у кого-то что-то получается лучше, чем у меня, я чувствую себя неудачницей. Я мучаю себя этим очень сильно, но ничего не могу с этим сделать. Если можно, посоветуйте хорошую литературу, чтобы я смогла разобраться с этой проблемой. Буду очень признательна.
Вопрос от: ; Возраст: 18


психолог онлайн
Доброго дня, Alina.
В еру соціальних мереж (особливо інстаграму) та кінематографу ми часто бачимо "ідеальних" людей, порівнюємо себе із ними і цим користується сучасна "бьюті індустрія". Нещодавно у психології ввели таке поняття як "мережевна депресія" - це коли наша самооцінка починає знижуватися через величезну кількість небачених порівнянь із "айдолами" акторами та блогерами. Але подивіться на всих цих красунь, всі прагнуть до єдиного стандарту. Справжня краса та ідеальність - в неідеальності та унікальності :). Головне завдання - це прийняти себе такою, яка Ви є.

Мої рекомендації:
- менше слідкуйте за блогерами, відпишіться зі сторінок "бьюті" красунь, більше проводьте час у реальності;
- відкрито просіть свого хлопця про те, що Ви хочете від нього почути. У цьому немає нічого ганебного. Навпаки, це лише дозволить Вашим стосунками розвиватися і зміцнить їх. На жаль, люди не можуть читати наших думок та не завжди розуміютть наших почуттів, поки ми не скажемо їм про це. Тренуйтеся!
- концентруйтеся не лише на своїй зовнішності, але і на своєму духовному розвитку: розвивайте свої інтереси, кожного дня читайте якусь нову інформацію, дивіться пізнавальні канали, спілкуйтеся і пізнавайте нові місця;
- Вам однозначно потрібно попрацювати над Вашою самооцінкою, можливо, навіть над глибинними травмами та деструктивними переконаннями (Чи казали Ваші батьки Вам компліменти про Вашу зовнішність? Чи були у Вас випадки, коли Вашу зовнішність знецінювали, або говорили неприємні речі?). Травми пропрацьовуються виключно із психологом, щодо базової самооцінки - тут все залежить від Вашої дисциплінованості у виконанні психологічних технік та підтримки з боку інших людей. Звісно, відвувати психолога ніколи не є зайвим :).

Щодо літератури, я не можу пригадати виключно якусь окрему книжку, але можу запропонувати Вам деякі ефективні техніки:
а) уявіть себе у віці 5-6 років. А тепер спробуйте пофантазувати, що Ви говорите цій дівчинці всі ті негативні фрази про її зовнішність, які Ви зараз говорите сама собі. Які у Вас почуття? А Ви і досі продовжуєте кожного дня булерити цю маленьку дівчинку в собі, а вона на це не заслуговує. Тому візьміть своє дитяче фото і говоріть кожного дня цій маленькій дівчинці, якою прекрасною і вродливою вона є;
б) станьте перед дзеркалом, у якому Вас видно у повний ріст. Погляньте на себе уважно. Знайдіть ті риси або частини Вашого тіла, які Вам подобаються найбільше у собі. Не концентруйтеся на недоліках, лише на перевагах. Запишіть на папері те, що Вам подобається у своїй зовнішності. Після того, як проведете цю процедуру, скажіть вголос своєму тілу "дякую" за те, що воно може подобатися. Пам'ятайте, що в будь-якому тілі є частина, яка подобається. Не вірите? Можете додатково запитати свого хлопця, яка Ваша частина тіла найбільше подобається йому.
в) напишіть 10 подяк своєму тілу (наприклад, тіло дозволяє мені рухатися, відчувати, або ж я сьогодні отримала задоволення від того, що потягалася у ліжку).

Не забувайте хвалити себе не лише за зовнішність, але і за свої риси характеру, дії, знання, вміння і навички. Та навіть просто за те, що Ви вже існуєте! Особистість не зводиться лише до зовнішності.

Не забувайте, що ці техніки потрібно робити щодня регулярно! Бажаю успіхів!

Ответ отредактирован автором 27-03-2020 13:50:29


👍 рекоммендовать:

27-03-2020 13:55:02Дополнение от автора
Велике Вам Дякую!

Чтобы спросить или ответить, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
Автор вопроса не разрешил его обсуждение. Запрет касается советов от неспециалистов. Открытые для комментирования вопросы - тут.

Наші психологи

Похожие онлайн консультации

Інтерв'ю з психологами
Інтерв'ю з психологами Патологические лжецы

Что собой представляет патологическая (компульсивная) лживость? Как распознать в человеке «симптомы» патологической лживости?

висловилося: 5

Інтерв'ю з психологами Если ребенок не хочет учиться

Почему некоторые дети совсем не хотят учиться? Почему некоторые родители хотят видеть своего ребенка исключительно отличником?

висловилося: 10

Інтерв'ю з психологами Сексуальная несовместимость - миф или реальность?

Можно ли преодолеть сексуальную несовместимость? Как, в какой обстановке лучше заводить разговор с партнёром о том, что в сексуальной жизни что-то не устраивает?

висловилося: 8

Рекомендуємо!

ls= Тест на психологический возраст Тест на психологический возраст

Ваш психологический возраст поможет установить онлайн тест. Наш психологический возраст не всегда совпадает с тем, что зафиксирован в паспорте.

ls= Честно о депрессии. Как себе помочь Честно о депрессии. Как себе помочь

Я знаю, что такое депрессия, так как сталкиваюсь с этим в своей работе практически каждую неделю. Я знаю, что такое депрессия, потому что 10 лет назад я сама столкнулась с реактивной депрессией, и прошла медикаментозное лечение и психотерапию.

ls= Вина или комплекс выжившего. Как справится. Вина или комплекс выжившего. Как справится.

Вина выжившего многих сейчас парализовала. Те, кто находится в безоспасности, те кто имеет какой-то уровень комфорта столкнулись с очень тяжёлыми переживаниями, которые мешают жить и быть эффективным здесь и сейчас.

ls= 7 признаков психологического насилия 7 признаков психологического насилия

Психологическое насилие не заметно сразу. Признаки психологического насилия в отношениях. Партнёр пытается добиться своего любым способом, начиная от оскорблений, заканчивая угрозами, манипуляциями или физическим воздействием на вас.

ls= Психология измены Психология измены

Советы психолога парам, переживающим супружескую измену. Поиск отношений на стороне, по-видимому, один из самых простых и доступных в современной жизни способов самоутвердиться. Поисками приключений люди пытаются реализовать основную потребность..

ls= Семейные отношения рушатся – что делать? Семейные отношения рушатся – что делать?

Что предпринять, если члены семьи почувствовали: в семейной жизни появились проблемы? Нужно иметь в виду, что за создание конфликтной ситуации несут ответственность оба супруга...

ls= Про умовну і безумовну любов у відносинах  Про умовну і безумовну любов у відносинах

Важливо також не плутати те оспіване материнське безумовне прийняття та любов, яке в ідеалі має бути тотальне і незмінне, і яке можливе і адекватне тільки для мами по відношенню до своєї дитини, з партнерською безумовністю.

ls= ЧАС ІДЕ, ВІЙНА ТРИВАЄ… ПРО ТЕ ЯК РУХАТИСЯ ДАЛІ. ЧАС ІДЕ, ВІЙНА ТРИВАЄ… ПРО ТЕ ЯК РУХАТИСЯ ДАЛІ.

З плином часу все більше накопичується і відчувається напруга і у тих людей, які були вимушені виїхати з України і в тих, що їх зустрічають, приймають, допомагають, рідні чи чужі б вони не були. Мене всі бісять, вони продовжують жити звичним життям,

qr