У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Не знаю що робити аби не нашкодити сину

У Психолога » Вопрос психологу онлайн (бесплатно) » Не знаю що робити аби не нашкодити сину
Скоро 1й клас в сина, виникають складнощі в його емоційному стані. Коли в нього щось не виходить він каже: що піде з дому, що він нам не потрібен, без нього нам буде краще, щось з собою зробить. Вже декілька разів йшов з дому, дальше двора не йшов. Вже і робила вигляд що байдуже, думала просто хоче уваги. Нічого не міняється. Я з чоловіком і так приділяємо йому увагу, більшість він, я на роботі, але вечір і вихідні ( сб, нд) я з ним.
Вопрос от: ; Возраст: 27


психолог онлайн
Доброго дня, Лера.

Коли Ви помітили такі зміни у поведінці свого сина? Яка у Вас зараз ситуація в сім'ї (подружні стосунки, стосунки із сином)?
цитата:

Коли в нього щось не виходить він каже: що піде з дому, що він нам не потрібен, без нього нам буде краще, щось з собою зробить.

Діти - наше дзеркало, тому необхідно детальніше аналізувати його найближче оточення. На Вашу думку, де б він міг побачити таку стратегію поведінки (мама, тато, бабусі-дідусі тощо)? Як Ви і Ваш чоловік реагуєте, коли в сина щось не виходить? А коли не виходить у вас?
цитата:

Вже і робила вигляд що байдуже, думала просто хоче уваги. Нічого не міняється.

Ви не відчуваєте парадокс: Ви думаєте, що син хоче уваги, а при цьому, ігноруєте його?

Ответ отредактирован автором 27-08-2020 12:35:26


👍 рекоммендовать:

27-08-2020 13:01:38Дополнение от автора
Оксана Сенченко
Замітила ще давно але це було 1 раз в місяць, останнім часом декілька разів на тиждень. Почалось таке загострення під час карантину, квітень-травень. Подружні стосунки я працюю чоловік з проявлення сина пішов з роботи, він більшість з ним, ми переїхали в інше місто тому бабусь і діда поряд нема 3 роки, по скайпі іноді спілкуємось, зі сторони чоловіка його мама взагалі не цікавилась Дімою, а мої батьки живуть роботою, також не часто приймали участь у вихованні.
Чоловік каже сину що міг зробити і краще те що в нього і так вийшло досить непогано, я з чоловіком помінялись ролями я працюю він готує, і виховує сина, я тільки ще прибираю і вкладаю спати. Де він міг таке бачити ідей нема.
Уваги йому достатньо. Субота це традиція коли ми не користуємось телефонами, ходимо на кабелі, в парк атракціонів, по магазинах, на прогулку з велосипедами, ігри домашні коли негода. Неділя репетитори і шахмати. До 12:00, а потім все по обставині


психолог онлайн
цитата:

Чоловік каже сину що міг зробити і краще те що в нього і так вийшло досить непогано

Ваш чоловік, таким чином, не мотивує сина, а навпаки, обезцінює його старання. Не дивно, що хлопчик так реагує, коли в нього щось не виходить. Крім цього, помітно, що у всій Вашій родині цінність людини визначається через її продуктивність (дуже багато слів про роботу), що ви і передали сину.
цитата:

зі сторони чоловіка його мама взагалі не цікавилась Дімою, а мої батьки живуть роботою, також не часто приймали участь у вихованні.

Ви несвідомо із чоловіком повторюєте сценарій своїх батьків у вихованні щодо сина. Так, є деякі відмінності, але суть не змінилася.
цитата:

і виховує сина, я тільки ще прибираю і вкладаю спати.

Мені здається, що сину не вистачає позитивної уваги і від Вас.
цитата:

Де він міг таке бачити ідей нема.

Спробуйте поговорити із чоловіком та проаналізувати.
цитата:

Уваги йому достатньо.

Це лише Ваша суб'єктивна мірка - не переносьте її на сина. Крім цього, увага - це не лише спільне часопроводження (атракціони і . д.), але і безумовне прийняття і визнання всіх почуттів, бажань, інтересів ("Ти цінний, тому що просто існуєш і я буду любити тебе будь-яким").

Рекомендації:
- більше хваліть сина і не критикуйте його дії. Якщо і справді необхідно вказати на помилку, то скажіть "Ти зробив надзвичайно чудово! Мені це подобається! ти молодець, проте я б внесла деякі корективи";
- коли Ви бачите, що син засмучується через те, що зробив щось не правильно - поспівчувайте йому, обійміть і скажіть, що Ви його любите; якщо він ₴йде з дому" - то зупиняйте його, жалійте, обіймайте і кажіть, що любите його;
- прослідкуйте свою поведінку і поведінку Вашого чоловіка; те що Ви робите для сина, робіть і для себе і для чоловіка;
- важливо, щоб Ви із чоловіком спільно змінили стратегію поведінки щодо сина, ніяких виключень - послідовність.

Якщо побачите, що Вам складно - зверніться індивідуально до дитячого психолога.

Вірю у Вас і бажаю Вам удачі!

👍 рекоммендовать:

Чтобы спросить или ответить, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
Автор вопроса не разрешил его обсуждение. Запрет касается советов от неспециалистов. Открытые для комментирования вопросы - тут.

Наші психологи

Інтерв'ю з психологами
Інтерв'ю з психологами Семейный психолог - кто это и когда к нему обращаться?

Важен ли пол специалиста? Важно ли, чтобы «кандидатуру утвердили» оба супруга?

висловилося: 11

Інтерв'ю з психологами Патологические лжецы

Что собой представляет патологическая (компульсивная) лживость? Как распознать в человеке «симптомы» патологической лживости?

висловилося: 5

Інтерв'ю з психологами Перерыв в отношениях

Помогает ли перерыв сохранить отношения? Как "грамотно" сделать перерыв в отношениях?

висловилося: 11

Рекомендуємо!

ls= Як не з’їхати з глузду, не випасти в депресію, а витримати і вистояти фізично і морально тоді, коли Як не з’їхати з глузду, не випасти в депресію, а витримати і вистояти фізично і морально тоді, коли

Під час війни говорити про баланс, внутрішню рівновагу та гармонію не доводиться.Потужний стрес вибиває кожного з власної орбіти по якій рухалися ще донедавна. Як залишатися здоровими, сильними, як в ментальному, так і фізіологічному рівнях, щоб бути

ls= Тест на депресію Бека Тест на депресію Бека

Тест на депресію Бека це один із найбільш широко використовуваних інструментів для оцінки рівня депресії та може бути використаний як інструмент для первинної оцінки стану людини.

ls= Тест на тривожність Тест на тривожність

Коротенький тест для оцінки рівня тривожності, 7 питань про ваше самопочуття протягом останнього часу.

ls= Искусство быть одному Искусство быть одному

«Жить одному», «одиночество» - слова с явно выраженной негативной окраской. Быть одиноким почти неприлично... «Быть одному» и «быть одиноким» - суть разные понятия.

ls= Тест на психологический возраст Тест на психологический возраст

Ваш психологический возраст поможет установить онлайн тест. Наш психологический возраст не всегда совпадает с тем, что зафиксирован в паспорте.

ls= Честно о депрессии. Как себе помочь Честно о депрессии. Как себе помочь

Я знаю, что такое депрессия, так как сталкиваюсь с этим в своей работе практически каждую неделю. Я знаю, что такое депрессия, потому что 10 лет назад я сама столкнулась с реактивной депрессией, и прошла медикаментозное лечение и психотерапию.

ls= Вина или комплекс выжившего. Как справится. Вина или комплекс выжившего. Как справится.

Вина выжившего многих сейчас парализовала. Те, кто находится в безоспасности, те кто имеет какой-то уровень комфорта столкнулись с очень тяжёлыми переживаниями, которые мешают жить и быть эффективным здесь и сейчас.

ls= 7 признаков психологического насилия 7 признаков психологического насилия

Психологическое насилие не заметно сразу. Признаки психологического насилия в отношениях. Партнёр пытается добиться своего любым способом, начиная от оскорблений, заканчивая угрозами, манипуляциями или физическим воздействием на вас.

qr