У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як побороти нав‛язливі думки?

У Психолога » Поради психолога онлайн (безкоштовно) » Як побороти нав‛язливі думки?
Уже більше року мене не можуть полишити нав'язливі думки. Всі вони про щось погане - хвороби, смерть, тощо. Вони до того ж супроводжуються думками наприклад "Якщо я поставлю цю банку зліва а не зправа, то захворію на рак" і все у цьому дусі. Причому сценарії завжди найгірші. Або якщо у мене з'являються якісь незначні симптоми в тілі, по типу болить голова, живіт, я одразу починаю шукати причину в інтернеті про різні тяжкі хвороби, і ще кілька тижнів заспокоюю себе тим що все зі мною в порядку і я себе просто накрутила. Як би я не намагалася відволікатися, не виходить. А якщо я наприклад не виконаю якусь свою нав'язливу думку, буду весь день ходити і думати, що ж я наробила... Що з цим робити?
Питання від: ; Вік: 15


психолог онлайн
2
Юлия Витальевна Якименко
Алла Володимирівна Романенко
Доброго дня!

Треба записатися до психіатра, бо у Вас є ознаки неврозів (ОКР та іпохондрія). Психіатр Вас детальніше продіагностує і визначить, чи треба Вам медикаменти (залежно від ступеню вираженості тривоги). А ще попросити батьків Вас записати до психотерапевта (від терапевта бажані досвід роботи в клінічній психології, досвід і бажання роботи з підлітком, напрямок бажано КПТ, дитячо-юнацька терапія або екзистенційна терапія, але й будь-який інший верифікований метод може бути не гіршим). За законом батьки повинні давати згоду на роботу з психологом до Вашого повноліття.

Я зазвичай посилаю одразу до психіатра, а не до сімейного лікаря, тому що до сімейних лікарів зазвичай дуже великі черги (більші, ніж до психіатра), і психіатр не потребує напрямку від сімейного лікаря та може призначити необхідні аналізи на супутні соматичні захворювання. Якщо в населеному пункті, де живе підліток, нема психіатра, чи батьки чомусь налаштовані проти цього фахівця, в крайньому випадку можна звернутись до невропатолога або психоневролога, проте все ж бажано психіатра.

Що можна робити зараз - по можливості, відволікатися від соматичних почуттів, які викликають думки про хвороби, займаючись чимось приємним. Занотовувати свої тривожні думки в зошит або блокнот, відмічаючи почуття що їх супроводжують і ситуації що їх провокують (це можна буде психотерапевту і психіатру потім розповісти про динаміку свого стану). І пам'ятати, що іпохондрія - це маскований страх смерті (в буквальній чи символічній її формі), який цілком природний, проте потребує терапії, коли заважає жити життя.

Відредаговано автором 01-02-2024 17:18:03


👍 радити психолога:


психолог онлайн
1
Марія Радченко
Здравствуйте!
Поддерживаю коллегу!
Это тревожное состояние и Ваши навязчивые ритуалы могут быть связаны с проявлением ОКР, необходимо обратится к психиатру!

👍 радити психолога:


психолог онлайн
1
Марія Радченко
Доброго дня! Згодна з колегами, що потрібна допомога психіатра та залучення психотерапевта. ОКР включає в себе нав’язливі думки та нав’язливі дії і це подолати самотужки майже неможливо, але ви достатньо молоді і чим раніше ви звернетесь за допомогою тим швидше можна покращити свій стан. Попросіть батьків про допомогу! Вам потрібна зовнішня опора у вигляді спеціаліста, яка допоможе врегулювати вашу тривогу, паніку та нівелювати навіяну загрозу.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Добрый день!
цитата:

Що з цим робити?

Вам надо обратиться к врачу.
Для этого вы можете сходить в поликлинику к семейному врачу и/или неврологу.
И специалисты расскажут вам, что надо делать дальше.
Психологи не имеют права ставить вам диагнозы и тем более, делать это заочно.

Відредаговано автором 03-02-2024 10:27:08


👍 радити психолога:


психолог онлайн
З Вашою проблемою потрібно розбиратися.
Що сталося півроку тому, що сприяло появі нав'язливих думок?
Страх захворіти, нав'язливі думки - це захисні невротичні мезанізми, які допомогають Вам адаптуватися.
За ОКР завжди стоять особливості особистості, З цим і буде працювати психолог.
ОКР - це не сам невротичний розлад, це прояв розладу.
Є якась базова історія, яка відбувається з Вами. Щось сприяло появі невпевненості в собі.
Ваша хронічна невпевненість у собі проявляється в думках і ритуалах. Все це треба обговорити з психологом. який працює з тривожними розладами.

Відредаговано автором 04-02-2024 06:54:21


👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!

Поради відвідувачів

Ще немає коментарів. Ви можете бути першим, хто запропонує автору якусь пораду.

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!

Наші психологи

Психологічний аналіз творів
Дорога перемен (2008)
фільмДорога перемен (2008) теми: кохання семья жизненные ценности
qr