сложно контактировать с людьми
Вікторія Миколаївна Цуркан психолог 04-02-2025 10:25:43 |
1
Вітаю. Друзів краще шукати серед однодумців, яким цікаво те, що і вам. Тому можна розпочати з того, щоб визначити свої інтереси, записатися на курси чи гуртки, спортивні секції. І там придивлятися до людей, знайомитися, розмовляти. Не поспішайте зразу зав’язувати дружбу. Спочатку має сенс навчитися вільно спілкуватися та мати широке коло знайомих. Коли ми спілкуємося, то пізнаємо себе і людей. Тільки з часом знайомство може перерости в дружбу, чим більше часу проведено разом – тим ближче стосунки. Навички спілкування можна отримати в кабінеті психолога, на курсах акторського або ораторського мистецтва. Почитайте книжки для підлітків на тему дружби. Наприклад, «Давай дружити!», автор: Хіларі Перейра. Відредаговано автором 04-02-2025 10:26:23 |
Марта Калина психолог 06-02-2025 15:12:24 |
Добрий день! Спілкування відіграє вирішальну роль у створенні, підтримці та зміні відносин і нашого власного «я».. Це соціальна діяльність.
Спілкування - навичка, яку буває складно освоїти. Але, навчившись ефективним комунікативним навичкам, ви зможете поглибити свої зв’язки з іншими людьми. А якщо бажання спілкуватися є, то розібратися з проблемою цілком реально. Проблеми зі спілкуванням можуть бути наслідком різних причин (складнощі з висловленням власних думок, невмінням чути співрозмовника. сором’язливість тощо). Що робити, якщо важко спілкуватися з людьми? Спробуйте змінити свою поведінку в процесі комунікації: • навчіться слухати співрозмовника; • навчіться підтримувати та бути поруч у різних ситуаціях; • не давайте зайвих порад тоді, коли про них не просять; • контролюйте мову тіла та міміку. . А також, тренуйтеся вдома - розпочніть спілкування без ситуації «віч-на-віч» (у соціальних мережах). Після того, як навчитесь налагоджувати дистанційний діалог - перейти з віртуального світу в реальний набагато простіше. Навчитися спілкуватися може кожна людина, тому не варто ставити хрест на спілкуванні. Якщо розібратися з проблемою самостійно не виходить – зверніться за допомогою до психолога. Робота з фахівцем допоможе вам знайти причини складнощів і подолати їх. |
![]() |
|
Наші психологи
Схожі онлайн консультації

Важен ли пол специалиста? Важно ли, чтобы «кандидатуру утвердили» оба супруга?

Что собой представляет патологическая (компульсивная) лживость? Как распознать в человеке «симптомы» патологической лживости?

Помогает ли перерыв сохранить отношения? Как "грамотно" сделать перерыв в отношениях?
Рекомендуємо!

Ваш психологический возраст поможет установить онлайн тест. Наш психологический возраст не всегда совпадает с тем, что зафиксирован в паспорте.

Я знаю, что такое депрессия, так как сталкиваюсь с этим в своей работе практически каждую неделю. Я знаю, что такое депрессия, потому что 10 лет назад я сама столкнулась с реактивной депрессией, и прошла медикаментозное лечение и психотерапию.

Вина выжившего многих сейчас парализовала. Те, кто находится в безоспасности, те кто имеет какой-то уровень комфорта столкнулись с очень тяжёлыми переживаниями, которые мешают жить и быть эффективным здесь и сейчас.

Психологическое насилие не заметно сразу. Признаки психологического насилия в отношениях. Партнёр пытается добиться своего любым способом, начиная от оскорблений, заканчивая угрозами, манипуляциями или физическим воздействием на вас.

Советы психолога парам, переживающим супружескую измену. Поиск отношений на стороне, по-видимому, один из самых простых и доступных в современной жизни способов самоутвердиться. Поисками приключений люди пытаются реализовать основную потребность..

Что предпринять, если члены семьи почувствовали: в семейной жизни появились проблемы? Нужно иметь в виду, что за создание конфликтной ситуации несут ответственность оба супруга...

Важливо також не плутати те оспіване материнське безумовне прийняття та любов, яке в ідеалі має бути тотальне і незмінне, і яке можливе і адекватне тільки для мами по відношенню до своєї дитини, з партнерською безумовністю.

З плином часу все більше накопичується і відчувається напруга і у тих людей, які були вимушені виїхати з України і в тих, що їх зустрічають, приймають, допомагають, рідні чи чужі б вони не були. Мене всі бісять, вони продовжують жити звичним життям,