Як пережити розлучення
«Пішла від чоловіка, але нудно на душі, сумую, не знаю, як забути»
«Чоловік покинув, не знаю, як впоратися і почати жити нормально, сил немає ні на що»
«Не знаю, як пережити – розлучилася, але люблю чоловіка і сумую за ним, хоча розумію, що краще без нього.
«Дружина пішла, а я тепер не знаю, як жити і що робити? Не можу без неї.
Підберіть сімейного психолога онлайн або в містах України.
Часті фрази на тему розлучень, розриву стосунків і того, як упоратися і жити далі без страждань.
Хороша новина – щасливе життя після розлучення є. Можна знову закохатися, побудувати щасливі стосунки і не страждати за колишнім чоловіком/дружиною.
Погана новина – перестати страждати, сумувати і відразу, зараз забути про чоловіка/дружину неможливо, хіба що у вас трапиться амнезія. Але це навряд чи вас потішить.
Розлучення, як і будь-яку втрату, важливо прожити. А ще важливо розібрати, а чому саме ви страждаєте. Саме робота з цими двома пунктами допоможе вам відпустити минулі відносини, заспокоїтися і не тягти з собою вантаж із образ, агресії, болю та розчарування.
У середньому на проживання втрати йде 1-2 роки. Це не означає, що весь цей період ви будете нескінченно ридати і тільки й думати про колишнього. Ні. Але приблизно цей термін потрібно, щоб якраз розібратися з тим, за що ви страждаєте, прожити всі почуття та переживання, пов'язані з розлученням, і відпустити.
Що таке жити почуття?
Когда пора разводиться? 5 Признаков. Меня недавно спросили, есть ли тест "Когда пора разводиться?" Я собрала все свои мысли и наблюдения, все выводы и написала эту статью. 5 Признаков. Наличие конфликтов и ссор не показатель отношений.
Как уберечь детей от последствий развода Родители считают, что своим разводом травмировали детей. Нанесли непоправимый вред их психике. И чтобы не усугублять, надо избегать разговоров и поскорее забыть о случившемся. Вытереть с памяти. Не вспоминать. Так, они восполняют ту вину, которую, ка...
запитати психолога онлайнЦе визнати їх – що вони є, що ви маєте право на них і жити їх стільки, скільки потрібно, щоб вас відпустило. Дуже часто саме із цим пунктом проблема. Тому що скрізь, з усіх боків чути тільки одне «нічого страждати, візьми себе в руки», «да скільки можна нити, він мізинця твого не коштує», «да че ти страждаєш, знайди собі мужика/нову бабу, і відволікся».
Чи треба каже, що після таких фраз людина відчуває величезний сором, почувається ідіотом, який занадто довго страждає. Навіть якщо ці страждання аж тиждень тривають. І що він робить? Замість того, щоб відпалювати і відпустити, він максимально пригнічує переживання і намагається щосили знайти себе іншого партнера, відволіктися. Виходить відверта хрень – біль ще фонить, у нові відносини тягнуться всі проблеми з минулих, постійно тригеріт через будь-яку фразу/дії, які хоч трохи схожі з колишнім. Так собі насолода. І тягнуться це може роками й у будь-яких подальших стосунках.
Другий момент, який потрібно розібрати та опрацювати, це власне, а за що саме ви страждаєте? Так, відповідь неочевидна і страждання часто зовсім не за людиною як такою.
З розлученням втрачається не тільки сам партнер, але відбувається і крах ваших планів на спільне життя, руйнуються ілюзії та фантазії про дітей та онуків, надії на «все життя разом і померти в один день». Ваші установки «розлучатися не можна», «та кому ти потрібна після розлучення з дітьми?» лякають жахливо, тому що інших варіантів ви не бачите і впевнені, що їх немає.
І кожну таку установку кожен страх потрібно розібрати, розглянути з усіх боків, і помітити, що буває по-різному в житті.
Подібна схема працює за будь-якого розставання, адже ілюзії, установки від батьків, очікування від стосунків є в абсолютно кожного.
За допомогою психолога цей складний період вийде пройти швидше і за допомогою, що вже полегшить вам ваші переживання.
Дата публікації 2023-04-12 о 16:37:48
Опубліковано на сайті 12-04-2023