У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Коли нас критикують...

Причин, по яких насправді критикують (коли ви про це не просили), всього дві: 

  1. Людині дуже погано (і вона на Вас виміщує свій внутрішній біль). 
  2. Людина піднімає свою самооцінку в певних аспектах, опускаючи Вас. 

одна жінка критикує іншу

Розглянемо детальніше. 

1. Ситуація, коли людині погано, може бути: 

- ситуативна (зараз їй дуже погано, з ким таке не буває); 

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

- постійна (людині погано майже весь час). Цей феномен в Транзактному аналізі називається "гаряча картопля". І тоді людина намагається увесь той біль, що у неї всередині, на когось перекинути (як у грі в "гарячу картоплю"), тобто зробити іншому також погано. Після цього їй стає краще, але тільки на деякий час! Біль наростає знову. І людина шукає, на кого його вилити. Можна виливати на політиків, можна на рідних, а можна просто в соцмережах, поливаючи всіх брудом, як варіант.

Я розумію, що таких людей може бути шкода. Але коли комусь погано, це все одно не дає дозвіл робити погано всім навкруги! 

 

2. Людина піднімає свою самооцінку в певних аспектах, опускаючи когось. Іншими словами, вона піднімає в своїх очах (інколи і не тільки в своїх і тоді це робиться на публіку) рівень власної значимості, критикуючи вас. Помічали таке? Людина, яка не реалізувалася на роботі, всім довкола розповідає, які вони погані професіонали. Інша каже, які всі жінки дурепи і не розбираються в машинах, підкреслюючи, що вона в них розбирається.

Бачите: це не про поганих професіоналів чи про жінок, що не тямлять в машинах. Це про того, хто критикує. Він має проблеми з самооцінкою в певному аспекті, не відчуває себе достатньо значимим в цьому, і тому таке каже. "Дивіться, які всі ..., а я не такий" (це той смисл, що стоїть в цьому випадку за критикою). Якщо б там було все ок, то не було б і потреби критикувати, коли не питають. 

читайте також:

Не уменьшайте свой размер! Как долго вы живёте в иллюзии будущего, что все изменится и счастье за углом, стоит только ещё потерпеть и дождаться поворота.. Этот поворот никому не выгоден!

Любовь к себе. Действие первое: воспринимать. Из каких конкретно действий состоит любовь к себе? Здесь и в следующих статьях я опишу 3 действия, которые необходимы для любви к себе.

запитати психолога онлайн

Критику дають тоді, коли просять. "Подивись мій проект і скажи, як він тобі, що змінити треба" , - ось запит на критику. 

А коли вас не просили, а вам хочеться покритикувати, то задайте собі питання: "Мені зараз погано? Чи я хотів би бути у цій сфері більш значимим? Чому мені хочеться покритикувати?"

А коли вас критикують, розслабтеся: це не про вас! Це про критикуючого! Про біль, який у нього всередині, або про його самооцінку в важливих для нього аспектах.

Якщо вам все одно боляче, приходьте на консультації до психолога, щоб такі моменти не псували вам настрій.

(С) Ірина Абрамчук, психолог 

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія lichnostnyi-rost Сила воли, как развить и укрепить. 3 простых шага. Психология силы воли.

Как проблема с силой воли влияет на лень?  Для начала давайте разберемся, что может лежать в основе лени.  Депрессия. Угнетенное и подавленное психическое состояние человек может переживать как лень. Синдром выученной беспомощности.

психологія lichnostnyi-rost Как открыться миру

Закрытые люди. Закрытость как качество личности - склонность не пропускать окружающих в свой внутренний, социальный и душевный мир. Закрытость - это адекватный ответ на угрозы жизни. "Мне сложно, я надломлен и мне необходимо себя восстановить...

Усі публікації розділу Особистісне зростання та корисні поради ᐉ

 
Обговорення "Коли нас критикують..."

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr