У Психолога
Авторизация
Запомнить на месяц
Регистрация Забыли пароль?


Про злість та що робити коли злість поглинає

Зараз багато хто відчуває гнів. Ми гніваємося на те, що відбувається у світі, на життя, на сусідів і на себе. Щодня, дивлячись новини, ми потопаємо у ненависті та злості. І це нормально.

гніваюся

Гнів – одне з базових почуттів людини. Це нормально бути злим. Гнів допомагає нам захистити наші кордони. Бо коли ми відчуваємо злість, то можемо зрозуміти, де людина переступила межу і поводиться, як окупант у нашому житті. Гнів допомагає нам сепаруватися від батьків. Доки ми не даємо собі право злитися на батьків, ми не вирішуємо питання дитячо- батьківських відносин. Гнів допомагає нам стати успішними і полюбити себе. Бо прийняття цього почуття та дозвіл собі його екологічного вираження сприяє нашому прийняттю себе та подальшому розвитку.

Але чому ж нам тоді може бути погано від гніву?
Відповідь криється як раз у виразі цього почуття. Більшості людей складно висловлювати адекватно свій гнів.
І вони або давляться ним (активно пригнічують, а згодом вибухають), або безупинно його виражають абияк (що також може бути другим етапом після придушення).

Гнів - це почуття, яке можна залишити на потім. Воно може приховувати за собою страх і тривогу, відчуття відчаю, несправедливості та нашого безсилля. І, при цьому, висловлює наше небажання миритися з цими станами.Тобто, щоб почуватися комфортно, потрібно, для початку, визнати, що все-таки ми злимся. Коли ви вмієте визначати і виражати в екологічній формі свою злість, коли ви в контакті зі своєю агресією, ви зможете виводити злість в ресурс і використовувати її, як заряд для нових звершень.

Отже, коротко: що ми можемо робити в стані агресії, щоб це нам допомагало рухатися далі, а не тонути?

  1. Не забуваймо дихати. Зробіть глибокий вдих - видих. І ще раз глибокий вдих - видих. І, щоб напевно, ще раз глибокий вдих - видих.
  2. Сила писання. Варіант виписування великої кількості гніву на момент. Припустимо, ви після перегляду новин відчуваєте, що у вас наче тиск піднявся, і з'явилося бажання особисто підійти до оккупантів і кожному повернути все те, що вони роблять.
читайте также:

Как сделать счастье своим постоянным состоянием. Психология счастья. Каждый из нас понимает счастье по-своему. Три золотых правила счастья. Как стать счастливым – 9 практических советов. Составьте для себя список и обозначьте, что вы можете получить от каждого близкого для вас человека.

Чувство вины "Уйти или остаться" Как справиться с виной, откуда это чувство вообще берется и что с ним делать?

спросить психолога онлайн

Чудово, випишіть:

- як саме ви це робитимете? Ви хотіли б їх...?
- які почуття ви при цьому зазнаєте?

Цю вправу можна виконувати як письмово, так і малюючи. По завершенню ви можете кричати на аркуш паперу, топтати його, рвати, різати папір, або викинути. 

Можу запропонувати вправу "Що є".

Ця вправа допомагає розглянути причини гніву. Наприклад, ви посварилися з вашою тіткою після розмови про прильоти ракет у вашому місті.

Отже:

1. Випишіть, які слова вашого родича викликали у вас злість.

Потім дайте відповідь на наступні запитання:

  • Чому ці слова викликали у мене злість?
  • Який я у зв'язку з попередньою відповіддю? Що про мене це каже?
  • Як я вчиню наступного разу, якщо почую такі слова?

Для прикладу:

  • Мене розлютило, коли тітка сказала, що я не права в питанні прильоту ракет до мого району міста. "Насправді прилетіло в область і тільки у військову інфраструктуру, вони ж не бомбять мирних, не надумуй!"
  • Ці слова мене розлютили, бо я ясно бачу, що вони бомблять не тільки інфраструктури, гинуть люди!.. і я також можу опинитися на їхньому місці. Тобто, сказавши це, моя тітка знецінила мої переживання! Я боюся і турбуюся, що рано чи пізно ракета прилетить уже в мій будинок...
  • Ця ситуація говорить мені про те, що зараз я відчуваю тривогу за своє життя і не відчуваю безпеки. А гнів сигналізує про те, що мої переживання знецінили...
  • Якщо знову родичі будуть говорити, що мені здається/ що я надумую, я промовлю: "Здається ця тема для розмови вичерпала себе". Або: "Окей, я відчуваю, що більше не готова продовжувати цю тему. Можемо поговорити про щось інше чи прощатимемося?". А також пропрацюю тему тривоги із психологом.

Ці вправи можуть бути не простими на початку, це нормально, особливо якщо не було досвіду вираження агресії.

Якщо ви відчуваєте, що ви маєте питання з гнівом, ми завжди можемо розібрати з вами цю тему в особистій терапії. Встигніть записатися на консультацію :)

У Психолога » Чувства и эмоции » Про злість та що робити коли злість поглинає
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии chuvstva-emotsii Чувство вины

Почему человек может чувствовать себя виноватым? Причины бывают разные, и совсем не обязательно в том, что он ошибся или сделал что-то плохое.⠀Вина – это чувство, которое возникает, когда стрелка нашего морального компаса отклоняется

статья по психологии chuvstva-emotsii 5 признаков того, что вам завидуют

Почему так сложно справиться с завистью? В современном мире достаточно часто встречается ситуация, когда люди повышают свой материальный и, соответственно, социальный статус, но их окружение при этом не успевает измениться ...

Все публикации раздела Чувства и эмоции >>

 
Комментарии к "Про злість та що робити коли злість поглинає"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr