У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Про злість та що робити коли злість поглинає

У Психолога » Почуття й емоції » Про злість та що робити коли злість поглинає

Зараз багато хто відчуває гнів. Ми гніваємося на те, що відбувається у світі, на життя, на сусідів і на себе. Щодня, дивлячись новини, ми потопаємо у ненависті та злості. І це нормально.

гніваюся

Гнів – одне з базових почуттів людини. Це нормально бути злим. Гнів допомагає нам захистити наші кордони. Бо коли ми відчуваємо злість, то можемо зрозуміти, де людина переступила межу і поводиться, як окупант у нашому житті. Гнів допомагає нам сепаруватися від батьків. Доки ми не даємо собі право злитися на батьків, ми не вирішуємо питання дитячо- батьківських відносин. Гнів допомагає нам стати успішними і полюбити себе. Бо прийняття цього почуття та дозвіл собі його екологічного вираження сприяє нашому прийняттю себе та подальшому розвитку.

Але чому ж нам тоді може бути погано від гніву?
Відповідь криється як раз у виразі цього почуття. Більшості людей складно висловлювати адекватно свій гнів.
І вони або давляться ним (активно пригнічують, а згодом вибухають), або безупинно його виражають абияк (що також може бути другим етапом після придушення).

Гнів - це почуття, яке можна залишити на потім. Воно може приховувати за собою страх і тривогу, відчуття відчаю, несправедливості та нашого безсилля. І, при цьому, висловлює наше небажання миритися з цими станами.Тобто, щоб почуватися комфортно, потрібно, для початку, визнати, що все-таки ми злимся. Коли ви вмієте визначати і виражати в екологічній формі свою злість, коли ви в контакті зі своєю агресією, ви зможете виводити злість в ресурс і використовувати її, як заряд для нових звершень.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Отже, коротко: що ми можемо робити в стані агресії, щоб це нам допомагало рухатися далі, а не тонути?

  1. Не забуваймо дихати. Зробіть глибокий вдих - видих. І ще раз глибокий вдих - видих. І, щоб напевно, ще раз глибокий вдих - видих.
  2. Сила писання. Варіант виписування великої кількості гніву на момент. Припустимо, ви після перегляду новин відчуваєте, що у вас наче тиск піднявся, і з'явилося бажання особисто підійти до оккупантів і кожному повернути все те, що вони роблять.

Чудово, випишіть:

- як саме ви це робитимете? Ви хотіли б їх...?
- які почуття ви при цьому зазнаєте?

Цю вправу можна виконувати як письмово, так і малюючи. По завершенню ви можете кричати на аркуш паперу, топтати його, рвати, різати папір, або викинути. 

Можу запропонувати вправу "Що є".

Ця вправа допомагає розглянути причини гніву. Наприклад, ви посварилися з вашою тіткою після розмови про прильоти ракет у вашому місті.

читайте також:

Вплив сорому на особистість людини Сором знищує віру в себе. Ніби хтось бачить ту нашу частину, від якої нам гидко. Якщо у конфлікті ваш партнер вас залякує чи маніпулює, захищаючись, імовірно що він переживає сором за те, що ви вказали на його неідеальність.

ЛІКИ ВІД СОРОМУ, як собі допомогти подолати важкі почуття (стыд прощай) Сором сильно лімітує нашу здатність до радості, до спонтанності, близькості, самореалізації... Люди які мають внутрішньо нестерпно багато сорому можуть виявлятися надмірно самозадоволенними та пихатими...

запитати психолога онлайн

Отже:

1. Випишіть, які слова вашого родича викликали у вас злість.

Потім дайте відповідь на наступні запитання:

  • Чому ці слова викликали у мене злість?
  • Який я у зв'язку з попередньою відповіддю? Що про мене це каже?
  • Як я вчиню наступного разу, якщо почую такі слова?

Для прикладу:

  • Мене розлютило, коли тітка сказала, що я не права в питанні прильоту ракет до мого району міста. "Насправді прилетіло в область і тільки у військову інфраструктуру, вони ж не бомбять мирних, не надумуй!"
  • Ці слова мене розлютили, бо я ясно бачу, що вони бомблять не тільки інфраструктури, гинуть люди!.. і я також можу опинитися на їхньому місці. Тобто, сказавши це, моя тітка знецінила мої переживання! Я боюся і турбуюся, що рано чи пізно ракета прилетить уже в мій будинок...
  • Ця ситуація говорить мені про те, що зараз я відчуваю тривогу за своє життя і не відчуваю безпеки. А гнів сигналізує про те, що мої переживання знецінили...
  • Якщо знову родичі будуть говорити, що мені здається/ що я надумую, я промовлю: "Здається ця тема для розмови вичерпала себе". Або: "Окей, я відчуваю, що більше не готова продовжувати цю тему. Можемо поговорити про щось інше чи прощатимемося?". А також пропрацюю тему тривоги із психологом.

Ці вправи можуть бути не простими на початку, це нормально, особливо якщо не було досвіду вираження агресії.

Якщо ви відчуваєте, що ви маєте питання з гнівом, ми завжди можемо розібрати з вами цю тему в особистій терапії. Встигніть записатися на консультацію :)

У Психолога » Почуття й емоції » Про злість та що робити коли злість поглинає
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія chuvstva-emotsii Обида на родителей

За всю мою практику мне почти не попадалось людей, которые бы не обижались на своих родителей. Наверное, это одна из самых сложных тем нашего времени...

психологія chuvstva-emotsii 5 причин низкой агрессии

Агрессия – это не обязательно злость. В психологии агрессия – это та жизненная сила, которая вас подталкивает вперед для достижения успехов, своих потребностей и целей; это то, что помогает нам действовать, реализовывать задуманное. 

Усі публікації розділу Почуття й емоції ᐉ

 
Обговорення "Про злість та що робити коли злість поглинає"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr