У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Документы регулирующие деятельность психотерапевтов

У Психолога » Психологічний форум » Психологія в Україні » Документы регулирующие деятельность психотерапевтов

постів: 24
форум
 
Уважаемые коллеги! Есть ли у кого-нибудь данные (ссылки на закон или случаи из практики) о том, что для официальной практики психотерапевту нужно иметь либо ученую степень (кандидат, доктор) или же быть врачом. Сейчас существует много различных курсов повышения квалификации для психологов, которые якобы дают потом дипом психотерапевта (точнее диплом о прохождении курсов повышения квалификации). Но программа этих курсов иногда оченб сильно отличается от классического длительного обучения психотерапии

Безкоштовна розсилка цікавинок!



[всі пости]
Ищите в базе:

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З 15.04.2008 N 199
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 3 липня 2008 р. за N 577/15268
ПОРЯДОК застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу



[всі пости]
цитата:

Н А К А З 15.04.2008 N 199


Если так, то, похоже, вот он http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20080415_199.html

ПОРЯДОК
застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу

1. Порядок застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу, розроблений відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров'я, Законів України «Про психіатричну допомогу», «Про соціальні послуги», «Про освіту», "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" встановлює єдині вимоги до застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу, у тому числі щодо місць застосування таких методів.
2. Психологічний вплив є вживання спрямованих дій на психіку людини, усвідомленого або неусвідомленого характеру за допомогою переконання, психологічного преформування або сугестії для формування певної системи уявлень, дій та відношень, які суб’єктивно сприймаються особою як особисто приналежні.
3. Психотерапевтичний вплив є застосування методів, спрямованих на психіку людини, усвідомленого або неусвідомленого характеру за допомогою переконання, психологічного преформування або сугестії для лікування, реабілітації і профілактики розладів здоров’я особи.
4. Методи психологічного і психотерапевтичного впливу можуть застосовуватися виключно з метою:
а) психологічного забезпечення навчально-виховного процесу у навчальних закладах;
б) визначення, корекції, реабілітації, профілактики порушень взаємин з оточуючим соціальним середовищем людини;
в) діагностики, корекції, лікування, реабілітації, профілактики розладів психічного стану людини, корекції особистості.
5. Особи, які можуть застосовувати методи психологічного і психотерапевтичного впливу як професійну діяльність:
5.1. Психолог – фахівець, який має повну вищу освіту за напрямом підготовки «Психологія» (магістр, спеціаліст).
5.2. Лікар-психолог – фахівець, який має повну вищу освіту (магістр, спеціаліст,) за напрямом підготовки «Медицина», спеціалізацію за фахом «медична психологія».
5.3. Лікар-психотерапевт – фахівець, який має повну вищу освіту за напрямом підготовки «Медицина», спеціалізацію за фахом «психотерапія».
5.4. Лікар-психіатр – фахівець, який має повну вищу освіту за напрямом підготовки «Медицина», спеціалізацію за фахом «психіатрія».
5.5. Лікар-нарколог – фахівець, який має повну вищу освіту за напрямом підготовки «Медицина», спеціалізацію за фахом «наркологія».
5.6. Лікар-сексопатолог – фахівець, який має повну вищу освіту за напрямом підготовки «Медицина», спеціалізацію за фахом «сексопатологія».


[всі пости]
6. Обсяг застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу як професійної діяльності:
6.1. Обсяг застосування методів психологічного впливу як професійної діяльності психолога в лікувально-профілактичних закладах:
визначення, корекція, реабілітація, профілактика порушень взаємин з оточуючим соціальним середовищем людини (соціально-психологічна корекція, профілактика, реабілітація);
психологічне забезпечення навчально-виховного процесу (визначення психофізичного розвитку дітей, психолого-педагогічна корекція, профілактика, реабілітація).
6.2. Обсяг застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу як професійної діяльності лікаря-психолога:
діагностика, корекція психічного стану людини, її особистості, реабілітація, профілактика психічних розладів (медико-психологічна діагностика, корекція, профілактика, реабілітація).
6.3. Обсяг застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу як професійної діяльності лікаря-психотерапевта:
діагностика, лікування, профілактика, реабілітація розладів психіки і поведінки, кризових станів, соматичних розладів, в походженні яких провідним чинником є психологічний.
6.4. Обсяг застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу як професійної діяльності лікаря-психіатра:
застосування методів індивідуальної психокорекції (які були набуті при підготовці на циклах спеціалізації зі спеціальності «психіатрія», тематичного удосконалення з психотерапії та медичної психології, курсах інформації та стажування за затвердженими навчальними планами і програмами) у лікувально-реабілітаційному процесі осіб з розладами психіки і поведінки.


[всі пости]
6.5. Обсяг застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу як професійної діяльності лікаря-нарколога:
застосування методів індивідуальної психокорекції (які були набуті при підготовці на циклах спеціалізації зі спеціальності «наркологія», тематичного удосконалення з психотерапії та медичної психології, курсах інформації та стажування за затвердженими навчальними планами і програмами) у лікувально-реабілітаційному процесі осіб з розладами психіки і поведінки.
6.6. Обсяг застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу як професійної діяльності лікаря-сексопатолога:
застосування методів індивідуальної психокорекції (які були набуті при підготовці на циклах спеціалізації зі спеціальності «сексопатологія», тематичного удосконалення з психотерапії та медичної психології, курсах інформації та стажування за затвердженими навчальними планами і програмами) у лікувально-реабілітаційному процесі осіб з розладами психіки і поведінки.
6.7. Застосування методів психотерапевтичного і/або психологічного впливу відносно осіб з наявністю розладів психіки і поведінки може здійснюватися спеціалістами, які мають відповідну підготовку зі спеціальностей «психотерапія», «медична психологія», «психіатрія», «наркологія».
6.8. Методи психологічного і психотерапевтичного впливу, які були набуті при підготовці на циклах тематичного удосконалення з психотерапії та медичної психології, курсах інформації та стажування за затвердженими навчальними планами і програмами, в медичній практиці можуть використовувати лікарі інших спеціальностей.
7. Методи психологічного і психотерапевтичного впливу можуть застосовуватися лише за усвідомленою згодою інформованої дієздатної особи, відносно якої вони застосовуються, або за згодою її законного представника.
8. Місця застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу:
8.1. Місця застосування методів психологічного впливу з метою визначення, корекції, реабілітації, профілактики порушень взаємин людини з оточуючим соціальним середовищем у закладах Міністерства праці та соціальної політики України визначаються відповідно до Закону України «Про соціальні послуги». До роботи в соціальних службах для співучасті в наданні соціально-медичних послуг за потребою можуть залучатися лікарі-психологи і психотерапевти.
8.2. Місця застосування методів психологічного впливу з метою психологічного забезпечення навчально-виховного процесу у закладах Міністерства освіти і науки України визначаються відповідно до Закону України «Про освіту». До роботи в психологічній службі системи освіти України для розширення діагностичних, корекційних, реабілітаційних і профілактичних заходів за потребою можуть залучатися лікарі-психологи і психотерапевти.
8.3. Місцями застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу з метою діагностики, лікування, профілактики, реабілітації розладів психіки і поведінки, кризових станів, соматичних розладів, в походженні яких провідним чинником є психологічний, корекції психічного стану людини, її особистості мають бути психотерапевтичні кабінети, відділення, центри у закладах охорони здоров’я за умови дотримання ними ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.
9. Психологічний і психотерапевтичний вплив в лікувально-профілактичних закладах застосовується:
за самозверненням особи або її законного представника;
за направленням лікарів будь-якої спеціальності лікувально-профілактичного закладу або органу охорони здоров’я.
10. Забороняється застосовувати методи психологічного і психотерапевтичного впливу особам, які мають дозвіл на заняття народною медициною (цілительством), без вищої психологічної або медичної освіти та відповідної післядипломної освіти.


[всі пости]
lolol.gif
Как,однако,благоразумно была выбрана доменная зона!
А почему не www.moz.gov.net ?
По-моему было бы прикольнее.

автор


[всі пости]
Да, об этом документе я знаю и писала о том, что психотерапевт должен быть врачем. Но если вы заметили этот приказ касается мед.учреждений. А что у нас говрит закон касательно частной практики или других сфер (например, на железной дороге есть психологи, которые могут применть методы психотерапевтического влияния, или школы...)?
Я знаю один случай, когда у арт-терапевта, которого пригласили в госучреждение с лекцией, попросили гос.диплом о том, что она арт-терапевт. Но ведь все мы знаем что таких дипломов у нас в стране нет. Максимум, что могут дать в конце обущающей программы это сертификат и если повезет, то еще и гос. образца. Но сертификат это не диплом. Так что для меня вопрос остается попрежнему открыт.


[всі пости]
цитата:

Как,однако,благоразумно была выбрана доменная зона!

Это да laugh.gif
цитата:

А что у нас говрит закон касательно частной практики или других сфер (например, на железной дороге есть психологи, которые могут применть методы психотерапевтического влияния, или школы...)?

У нас есть психологи-железнодорожники? Ничего себе! laugh.gif
А про школу вот, по-моему, действующая редакция http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0687-09
Ещё попадался на глаза закон, регулирующий деятельность в детских домах.


[всі пости]
Неважно в каких учреждениях - медицинских, не медицинских... Официально, чтобы называться психотерапевтом, психотерапевт должен быть врачом. Без вариантов.


автор


[всі пости]
NNM укажите пожалуйста, закон, который подтверждает Ваши слова.
И кстати, об указе МОЗ

Лікар-психотерапевт – фахівець, який має повну вищу освіту за напрямом підготовки «Медицина», спеціалізацію за фахом «психотерапія».
Подскажите, где таких готовят, насколько я помню таких специалистов ВУЗы у нас не готовят.
И к тому же в этому указе говориться о:
Психологічний і психотерапевтичний вплив в лікувально-профілактичних закладах.
Частная практика сюда не отоситься.
1
Kvitka


[всі пости]
Да нет такого закона.Отдельные указы.
Психотерапевтов готовят в мед. ВУЗах. После или во время интернатуры по психиатрии проходят доп.курс.
Частная практика у нас, как таковая, не легализована, законодательно не оформлена. Это как проституция - она есть, но ее нет.

2
RoboCop
Kvitka

Аби прийняти участь в обговоренні, авторизуйтесь або пройдіть реєстрацію!

qr