У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психосоматика. Що це таке, та з чим її їдять

У Психолога » Психосоматика » Психосоматика. Що це таке , та з чим її їдять

психосоматичні прояви Почну, мабуть, з того що таке психосоматика і який вплив вона має на організм людини. 

Отже, якщо простими словами психосоматика – це реакція нашого тіла, (організму) на наш психо-емоційний стан. Це можуть бути витіснені та не усвідомлені людиною такі переживання та емоції як внутрішні конфлікти, різні страхи, сором, не виражена агресія та багато інших які не проживаються, а залишаються в несвідомому. Можна сказати, що психосоматика іншими словами -це біль та страждання душі які не знайшли інакшому виходу як через тілесні прояви, це розповідь нашої душі, а може навіть і крик її про допомогу.

Взагалі визначення здоров’я нам наче доступно, но не до кінця зрозуміло.  Я ще з малку чула вислів 《  В здоровому тілі – здоровий дух. 》 Наш організм це одна єдина субстанція яка тісно пов’язана з тілом та психікою.  Не може бути «здорова» психіка, якщо тіло хворіє, та навпаки. 

Наше тіло розумніше за наше когнітивне. Воно реагує на будь-яку ситуацію в рази скоріше, ніж ми зрозуміємо, що з нами відбувається. Воно наче дає нам сигнали, про то, що щось відбувається з нашим несвідомим . Тіло -це маркер того, що потрібно звернути увагу на ту чи іншу сферу нашого життя. 

Звичайно, є багато наслідків психосоматичних захворювань, та я хочу зробити акцент на декількох найбільш розповсюджених на мою думку .

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

● Однією з причин психосоматичних захворювань являються сильні внутрішні конфлікти. Це наче внутрішня боротьба двох частин між собою. Наприклад, одружена жінка чи чоловік закохуються в іншу людину та хочуть будувати своє майбутнє з ним/нею. Але не можуть розлучитися і піти на такий крок, бо зупиняє страх невідомого, страх осуду важливих фігур, невпевненість в майбутньому партнерові і.т.д. І тут получається прекрасний сильний внутрішній конфлікт. І якщо його не усвідомлювати, то тіло звичайно відреагує психосоматичними захворюваннями можуть бути мігрені, цистіт, проблеми ротової порожнини і купа купенна всього(в кого що). Оскільки всі люди ідивідуальні, то тілесні реакції на внутрішній конфлікт звичайно будуть різні.

І якщо його не усвідомлювати, то тіло звичайно відреагує психосоматичними захворюваннями 

● Це одна причина – «другорядна вигода» це складна складність. Але вона допомагає людині точно в якихось моментах. Тут було б добре запитати в себе,

-а чим мені допомагає моя хвороба? Для чого вона мені? Що завдяки хворобі я можу отримати ? Яку потребу вона мені задовільняє ? Як я можу задовільнити потребу, яку задовільняє симптом без симптома ?

Наведу приклад ...наприклад проблеми з зором. Зір почав раптово та сильно падати. І тут цікаве місце...чого чи кого я не хочу чи не можу бачити, але легалізувати не можу настільки, що аж потрібно почати втрачати зір...? А що буде якщо я почну знов гарно бачити ? То що/кого я побачу, що таке неприємне чи не переносиме моїй психіці ? 

І якщо взяти (наприклад) що мама, яка приїхала до мене на день, а живе тиждень.. і я не можу їй сказати про своє невдоволення її довгому візиту (через страх образити її, стати не зручною ( поганою )) то за свій дискомфорт я заплачу ціною свого здоров’я. 

читайте також:

Психосоматика – таблиці, схеми, інфографіка, тощо – міфи психосоматики Те, що психосоматичне знання стає надбанням загалу, це дуже добре. Але все ж таки кому як не психологам став час нагадувати, що кожна людина унікальна.

Что делать, если ты устал? Иногда бывает так что ты устал.  Ты хорошо выспался, но просыпаешься уставшим. Речь не о депрессии, а о синдроме хронической усталости. Как распознать в себе или близких хроническую усталость?

запитати психолога онлайн

І якщо про цей випадок то, важливо подумати ( попрацювати з психотерапевтом) про то як виставити границі важливій материнській фігурі. І як без симптома попіклуватись про себе.

● Третій прояв психосоматики- ретрорефлексія . Це  а-ля  поворот на себе. Це наказання  себе (несвідоме звичайно) за якийсь поступок який суперечить внутрішнім цінностям, або «краще» наказати себе замість іншого. Наприклад пара розійшлась, бо чоловік був деспотичний та бив дружину. А вона замість  того, щоб це усвідомити і прийняти «повертає все на себе» . Бив- бо я була поганою дружиною та варила поганий борщ. І несвідомо наказує себе за те, що вона «погана» . Або інший приклад .. дитина розбила улюблену вазу мами, і не розуміє, що то випадковість ( бо їй не пояснили, що так буває, і нічого страшного в тому немає) аналогічно попадає в почуття провини, винить себе  що погано поступила. Тут звичайно тіло видає різні симптоми від болів в шлунку до поломаних кінцівок і.т.д.

● Ще один прояв – це інтроекти . Внушені речі з зовнішнього світу в внутрішній. Їх багато закладають з самого дитинства. Наприклад ...дитина хоче піти зимою покататися на санках, а батьки постійно повторяюсь «ти простудишся, довго не катайся», «ти так часто хворієш, куда тобі на двір» і щось ще накшталт цього. Тоді дитина (її тіло) починає поводити себе відповідним зручним для батьків образом. Починає хворіти...і переносить цей «любимый симптом» в доросле життя. 

● Опишу ще один також з важливих причин психосоматичних проявів -це бажання турботи, піклування та тепла. Деколи ми втомлюємося від важких буденного справ і так хочеться відпочити, отримати турботу близьких, їх любов та підтримку. Все би добре, якби це завжди можна було б робити легально.

Але нажаль, так не завжди виходить. І єдиний вихід, що ми обираємо щоб задовільнити потребу в турботі-це захворіти. Всі напевно пригадають  що коли були маленькими, коли хворіли, то можна було просачкувати школу. Мама та тато бігали, переживали, давали ліки, закутували в плед та робили теплий чай. Так ми отримували більше піклування, ніж зазвичай. І тому, нажаль, таким чином і працюють наші патерни поведінки й надалі. Щоб отримати любов – грипуємо. Але як на мене, якщо це розуміти – то з цим можна щось робити. Наприклад попросити про тепло, любов та підтримку в потрібного адресата. Та отримувати це більш легальний способом. Не заставляючи наш організм просити про це такою формою.

Хочу підкреслити, що важливо піклуватися про себе та слухати  що нам підказує наше тіло. Воно постійно дає нам сигнали. І пробувати задовільнити потребу раніше, ніж воно почне про неї кричати. А краще робити це з особистим психотерапевтом. Оскільки, лікування душі самому діється так само як і лікування зубів самому. Боляче, не всі канали видно, не зручно, і як на мене – неможливо ! 

Психолог, психотерапевт Мар’яна Латчук.

У Психолога » Психосоматика » Психосоматика. Що це таке , та з чим її їдять
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihosomatika Что делать, если ты устал?

Иногда бывает так что ты устал.  Ты хорошо выспался, но просыпаешься уставшим. Речь не о депрессии, а о синдроме хронической усталости. Как распознать в себе или близких хроническую усталость?

психологія psihosomatika Болезнь с характером: Часть 2. (язва желудка и 12перстной кишки, нейродермит и псориаз)

Психосоматика болезней ЖКТ, язв желудка и кишечника, кожных заболеваний. Психологические портреты людей, страдающих от этих заболеваний

Усі публікації розділу Психосоматика ᐉ

 
Обговорення "Психосоматика. Що це таке , та з чим її їдять"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr