Що робити, коли почуваєш себе в "мінусі" ?

 

Чим гарна прокрастинація? Ти готовий діяти, але самі по собі нові серіали від Netflix не подивляться. Або ти вичікуєш, як майстер кюдо*, щоб знайти ідеальний момент гармонії між тобою та цілю. В будь якому разі ти знаєш що тобі потрібно. Але останні дні травня цього року запам’ятають мені прірвою. Прірвою, в яку не потрапляє сонце думок або бажань. Це відчуття коли за шаленою продуктивністю слідує застій. Рух по синусоїді завмирає на мінусовій позначці, нижче нуля. Будь хто з нас може опинитися в не продуктивному положенні.

І сьогодні цим хтось буду я. Особливо це не зручно коли сотні маленьких чоловічків дивляться на тебе з докором зі усіх закутків. Оскільки якщо ти нічим не зайнятим, то саме час домалювати їх. Добре коли обставини дозволяють спокійно провести цей період в компанії котів, солодощів, серіалів або малюванні фігурок. Проте не завжди так щастить. Можлива є потреба написати статтю на понеділок (це я без жодних скарг, насправді це корисна дисципліна) або просунути проект. Тому які нагадування я дам сом собі у зв’язку з ситуацією, чим і ви можете скористатися:

 

1. Запам’ятай неможливо бути постійно продуктивним, хіба що у тебе манія або ти сидиш на спідах, героїні чи ще якійсь гидоті. Тому не слід будь як картати себе за свій стан. Поки що внутрішній канібалізм нікому не допоміг.

2. Визнач, які справи є пріоритетними, випиши їх. Ось наприклад погодувати кота. Це важливо. Виконати загальні щоденні обов'язки. Також важливо. Притримуватися графік дня. Нехай ці справи будуть виконанні не досконало. Але ти підтримаєш певний робочий ритм.

читайте также:

Перелом эпох. Цифровая эпоха. Актуальные стрессы и способы справиться. Взгляд психотерапевта. Сейчас мы столкнулись с глобальными изменениями цивилизационного характера. То время, в которое мы сейчас живем, похоже по напряженности на эпоху коллективизации. Когда менялся сам уклад жизни. Безусловно, это болезненный период, который проходит

Как спасти семью? Даже самые теплые отношения рано или поздно проходят стадию кризиса. На этом этапе тот, без кого жизнь невыносима становится чужим и не таким. Чувства, которые раньше ...

спросить психолога онлайн

3. Знизь свої очікування та вимоги до себе. Так ти звик, що в тебе купа ідей і сил. Але залиш порятунок світу для героїв Marvel та DC, нехай вони хоч раз впораються без тебе.

4. Вийди на прогулянку. Свіже повітря та можливість змінити оточення наштовхнуть на друге дихання. Нехай останнім часом погода і дивує своєю аномальністю, проте ніколи не слід відмовлятися від гарної прогулянки.

5. Зроби собі чаю. Просто чаю. Не думай про роботу. Сконцентруйся на моменті заварювання чаю. Взагалі виконуй прості та не затратні за часом справи. Ти їх зробив та забув. Замість того, щоб відкладати на потім. А потім знову на потім. І ось уже біля тебе монстр дрібних справ, що хоче зжерти тебе.

6. Сідай за намічені справи та виконуй їх. Так це найпростіше, при всій складності. Результат може бути не задовільний. Ніхто не обіцяв тобі вдалу першу спробу. Проте сирий матеріал, уже краще ніж матеріал тільки в твоїй голові.

7. Не забувай про спорт, він дозволить відволіктись від негативних думок, а також підтримати власний організм. До того ж фізичні навантаження впливають на емоційний стан, на когнітивну сферу. Головне пам’ятай спорт повинен бути без фанатизму!

8. Пошукай емоційну підтримку від оточення. Грумінг це важлива соціальна складова будь-якої взаємодії між примати однієї зграї. Так можливо ніхто не буде вичісувати з твоєї шерсті бліх, проте обійняти або підставити моральне плече завжди зможуть.

9. Практикуй і практикуй мистецтво маленьких кроків. Вважай, що ти жадаєш стати магістром маленьких кроків. Пізнати усі секрети та таємниці цього мистецтва. Коли ті пізнаєш це мистецтво ти станеш не переможним.

Ці рекомендації можна доповнювати і доповнювати в залежності від особливостей та обставин індивідуально. В будь якому разі я сподіваюсь, ви зможете пережити цей час якомога приємніше.

 

 

*Кюдо — традиційна японська практика володіння луком (примітка автора).

У Психолога » Кризисы » Що робити, коли почуваєш себе в "мінусі" ?
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии krizisy В результате возрастных кризисов кто-то на себя опирается, а кто-то в этой жизни теряется

Полюса кризисов. Основные задачи возрастов. Когда ребенок успешно осваивает навыки, знания – растет его уверенность в себе и самооценка. Что происходит, если кризисы прожиты в негативном ключе.

статья по психологии krizisy Эмоциональное выгорание. Синдром эмоционального выгорания. Как бороться?

Синдром эмоционального выгорания был введен в психологию американским психиатром Гербертом Фрейденбергером еще в 1974 году. Это опасное состояние характеризуется нарастающим эмоциональным истощением и свойственно в основном людям, чья работа связана ...

Все публикации раздела Кризисы >>

 
Комментарии к "Що робити, коли почуваєш себе в "мінусі" ?"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr