У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Супервізія психологічної і соціальної роботи в сфері профілактики ВІЛ/ СНІД

СНІД
У Психолога » Професійним психологам » Супервізія психологічної і соціальної роботи в сфері профілактики ВІЛ/ СНІД

Цей невеличкий текст є наслідком діалогів з колегами, що працюютьв сфері профілактики ВІЛ/СНІД.

Переважно це мої роздуми про специфіку супервізії соціальної роботи і досвід. В тому числі, невеликий досвід соціальної роботи в сфері профілактики ВІЛ/СНІД зі споживачами ін'єкційних наркотиків та жінками комерційного сексу. Тому надалі в цьому тексті я говоритиму саме соціальне і психологічне консультування з такими клієнтами. 


Для початку хочу визначити що таке: 


  1. супервізія
  2. соціальна робота
  3. психологічна робота (першочергово маю на увазі консультування). 

Сайт пропонує психолог онлайн безкоштовно.

Отож. Супервізія - це спеціальний вид діяльності, який має на меті професійну підтримку в колі колег або професійному співтоваристві. В теорії часто (але не завжди) супервізія - це допомога більш досвідченого менш досвідченому колезі за запитом останнього. Окрім того - це спосіб забезпечення якості консультативних послуг. 

Соціальна робота  - професійна діяльність, що має на меті допомогу у забезпеченні повноцінного функціонування окремій людині чи якомусь гурту людей. 

Психологічне консультування покликане допомогти окремій особистості (шляхом надання певної інформації та використання певних професійних методик) у вирішенні тих чи інших психологічних питань, складнощів. 


Звідси перший висновок: соціальна робота (зокрема, консультування в соціальній роботі) і психологічна робота - це відмінні види діяльності. Як на мене, соціальна робота значно більше орієнтована на реалізацію певних чітких завдань, ніж психологічне консультування, в якому робота веденться за запитом, що в процесі може змінюватись. Соціальна робота визначається потребами суспільства чи окремих його представників. Це ж можна сказати і про психологічне консультування. Але способи реалізації цих потреб лежать в дещо різних площинах. Зокрема, психологічне консультування більш індивідуалістичне; соціальне консультування більше орієнтоване на "польові" (т. зв. аут-річ) роботи, коли необхідно в(и)ходити в сферу життя цільової групи.

читайте також:

После моего визита, мой психолог записался к своему! Если мы подходим к исследованию со знанием – это уже не исследование, а повторение этого знания(опыта). Повторение чужих знаний, трактовок, принципов, оценок. Применение знаний – это принятие авторитета.

Облака как проективная методика Вспомните, когда в последний раз вы вглядывались в причудливые формы облаков, сравнивали их с чем-то знакомым?

запитати психолога онлайн

Тому супервізія в соціальній роботі частіше спрямована на розгляд певних стратегій, технік і методів роботи. Таким чином, менше уваги приділяється станам і почуттям соціального працівника (хоча, ігнорувати їх теж не варто - адже в емоційній сфері є "ключі" до мотивації). Як на мене, супервізія соціальної роботи іноді ближче до менеджменту, ніж до вивчення "людського фактору". Це порівняно із супервізією в психологічному консультуванні. Хоча, я не беруся казати, що це добре або погано. Скоріше - це зона дотику. 

На мою думку, професіоналові необхідно зберігати і розвитвати свої людські особистісні якості. Це може забезпечити високу якість діяльності фахівця та допоможе йому вберегти себе від професійного "вигорання", яке неможливо оминути в допомагаючих професіях.

У Психолога » Професійним психологам » Супервізія психологічної і соціальної роботи в сфері профілактики ВІЛ/ СНІД
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія professionalam Як знайти свій метод психотерапії? Позитивна терапія за Носсратом Пезешкіаном.

Нині, коли протокол допомоги при багатьох захворюваннях включає не лише пігулки, а й необхідність працювати з психотерапевтом, постає питання: а як же обрати з тих методів, які затвердив МОЗ України як методи з доведеною ефективністю?

психологія professionalam Причины ухода из терапии

Некоторые расставания с клиентами для меня так и остались загадками. Анализируя причины, по которым психотерапия была прекращена, я натолкнулся на множество факторов, которые так или иначе послужили тому причиной.

Усі публікації розділу Професійним психологам ᐉ

 
Обговорення "Супервізія психологічної і соціальної роботи в сфері профілактики ВІЛ/ СНІД"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr