У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як підвищити власну самооцінку або есе про День народження

У Психолога » Самооцінка та впевненість в собі » Як підвищити власну самооцінку або есе про День народження

про День народження і самооцінку Який день самий особливий для тебе? Якого дня ти очікуєш с завмиранням серця? Який день червоний в твоєму персональному календарі? Ну крім вечора п’ятниці кожної неділі. Я кажу про ваш День народження. Наша культура з появи вас в цьому підготувала базу для формування самооцінки. Оскільки саме День народження може багато розповісти про вашу персональну оцінку себе.

Існують дві крайності коли День народження це найважливіший день в житті людини (так я в цій статті буду дуже часто казати слово день, що поробиш день такий). Тоді людина вважає що усе в цьому світі існує для неї. Частіше за все в неї уже готовий список подарунків які мусять подарувати кожний з сім’ї, друзів та гостей. Скоріше в такому випадку ми можемо спостерігати досить неадекватно завищену самооцінку. Можна очікувати знецінення інших людей, не готовність йти на компроміси. Так в певному сенсі я маю на увазі саме розбещеність.

На противагу розбещеності, можна спостерігати протилежну тенденцію, де до Дня народження, людина починає ставитись як до обтяжливої події, - “Земля зробила черговий оберт навколо Сонця, яка велика подія”. Скоріше це чергове нагадування про те що роки проходять, твої мрії не збуваються, відчувається певне фаталістичне ставлення до життя та до свого місця в цьому житті. Одночасно з цим занурюєшся у негативні переживання, думки. Від Дня народження хочеться втекти як світ за очі, заховатися. Нехай цей день скоріше сплине. При такому ставленні будь що нагадуюче про День народження викликає дратування та не задоволення. Я можу очікувати саме занижену самооцінку.

Одночасно не схожі, ці дві позиції знаходяться на протилежних сторонах однієї шкали сприйняття себе. Носії таких уявлень скоріше за все мають складнощі з адекватною самооцінкою. Чому так відбувається? Саме з моменту народження дитина починає напряму взаємодіяти зі світом. Починає досліджувати його, вивчати, дізнаватися про світ та своє місце в ньому. Створюючи певну мапу, де є знання про те який є світ і який я в ньому. День народження власне є емоційно забарвленою вихідною точкою в створенні цієї мапи.

Так ми маємо такий собі “ефект каченяти”. Але слід відзначити що цей “ефект каченяти” закріплюється з року в рік. До цього приєднуються різноманітні побажання та стереотипи. Вони формують наші уявлення про цей день і про те яким він має бути. Тим самим ми кожен рік маємо точно відправну точку де найкраще порівнюється реальність та фантазії. Як я змінився за рік, чого досяг, що втратив, усе це може бути зафіксовано під час святкування Дня народження.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Але якщо ми повернемось до самооцінки. Першочергово її починають формувати найближче оточення. Це проявляється через дотики, обійми, реагування на дитячий крик. Так ви ще не можете запам’ятати це, але для вашого пластичного мозку це є направляючи сигналами для створення стабільних стратегій поведінки. Одночасно з цим, саме в День народження ми можемо закладати можливість для усвідомлення цінності свого життя, своїх інтересів та можливостей.

Отже що можливо зробити, для повернення цього відчуття. Перше за все поврнемось до паперової роботи: візьміть блокнот та ручку, та почніть виписувати, які у вас є переконання про день народження. Пишіть особливо не задумуючись над їх сенсом.

Наприклад:

“День народження, буває лише раз на рік”, “Треба щоб на День народження було якомога більше побажань”, “Подарунки це саме головне, що я очікую на День народження”, “День народження це сімейне свято”, “25 років це особлива дата до якої я мушу досягти ...” та інше.

Коли ви закінчите виписувати ці думки спробуйте прочитати кожну з них по черзі та побути з нею на одинці. Подумайте які відчуття вона породжує, що ви відчуваєте коли думаєте про День народження саме так. Намагайтесь бути не особливо критичним. Те що буде викликати позитивні переживання та відчуття я пропоную виписати окремо. Те що буде викликати негативні залишити для подальшого розбору. Наступним кроком буде аналіз, звідки на вашу думку прийшли ці переконання. Де саме могли їх знайти, або хто з ваших близьких, друзів, авторитетних для вас осіб міг би виголошувати схожі ідеї. Який сенс вони для вас несли?


Наприклад:

читайте також:

Уверенность в себе Неуверенность в себе. Что такое подлинная уверенность? Независимость от мнения окружающих? Самостоятельность? Уверенность – это вера в подлинное Я, вера в себя. Про эффект самозванца.

Про камушек в ботинке и палки в колесах Оказаться неуспешным, ошибиться, не развиваться, не отвечать какому-то заранее ожидаемому идеалу. Все это не стимулирует, а на оборот останавливает нас на пути к нашей цели, как только мы встречаем препятствия. В итоге проект может быть не сделан или же отложен на потом.

запитати психолога онлайн

“Я завжди бачив в серіалах або фільмах як там святкують Дні народження. Там влаштовують велику вечірку з купою друзів, піцою, повітряними кульками, великим тортом зі свічками. І щоб вона запам'яталась усім на цілий рік. Здавалось саме так і слід святкувати”.

Коли ви виписали такі твердження, наступним кроком буде вступити в диспут з цим твердженням, почати спростовувати йго. Для цього ви можете як використовувати аргументи та докази. Так і шукати твердження на які можете спиратися. Спробуйте обрати альтернативи, які можуть бути вам корисні.

Наприклад

“Святкуючи з найближчими друзями я отримаю так ж задоволення як і від великої кількості людей. Те що я не реалізую більшу частину атрибутів Дня народження не робить мій День народження гіршим”

Останнім кроком буде використання на практиці висновків до яких ви дійшли під час диспуту. На отримання нового досвіду через це.

“Я зібрав найближчих друзів і ми усі пішли в моє улюблене кафе, де чудово провели час”.

Основне завдання цієї вправи це можливість звільнитися від уявлень які погіршували якість вашого Дня народження. Змушуючи себе відчувати себе не таким як треба, дестабілізуючі вашу самооцінку. Так звільнення можливо через дільність, що надасть новий досвід. Гарного вам святкування.

У Психолога » Самооцінка та впевненість в собі » Як підвищити власну самооцінку або есе про День народження
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 0 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samootsenka-uverennost-sebe Нужно ли быть дерзким?

Если за вызывающим поведением скрывается попытка самоутвердиться, унизить другого, произвести впечатление или развлечься, - это показная дерзость.

психологія samootsenka-uverennost-sebe Исследования. Нарциссическая никчемность.

Ты не хочешь больше испытывать стыд, и я понимаю твой страх и злость, ты хочешь стать сильным и заставлять других стыдиться себя. Совершая великие поступки раненного нарцисса ты идешь...

Усі публікації розділу Самооцінка та впевненість в собі ᐉ

 
Обговорення "Як підвищити власну самооцінку або есе про День народження"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr