У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


ЯК ЗАВЕРШИТИ ТОКСИЧНІ ВІДНОСИНИ?

У Психолога » Розрив стосунків, розлучення » Як завершити токсичні відносини?

Як завершити токсичні відносиниВи прийняли рішення про завершення токсичних відносин. А може ви ще сумніваєтесь чи варто,  та  розглядаєте всі "за" і "проти"? У цій статті ви знайдете підказку, як безпечно і ефективно припинити токсичні відносини і попіклуватися про себе в цей важкий час.

Для початку, подумайте, будь ласка ...

ЧОМУ МИ ВХОДИМО В ТОКСИЧНІ ВІДНОСИНИ?

Відповідно до психологічних теорій прихильності вибір партнера не є випадковим. Відносини, побудовані вже в зрілому віці мають дуже тісний зв'язок з нашим дитинством, особливо відносинами з нашим батьками. Вони являють собою більш-менш міцний фундамент усіх наших подальших стосунків.

Підберіть сімейного психолога онлайн або в містах України.

Ми можемо говорити про 3 стилі прихильності: безпечний, тривожний та уникаючий.  Кожен з них має різний набір особливостей, другий частіше зустрічається у жінок, останній у чоловіків.

Визнання та розуміння вашого стилю прихильності - це перший крок до відповіді на ваші запитання:

  • - Ці стосунки є токсичні ?
  • - Як на мою думку мають виглядати відносини?
  • - Чи можу я проявляти токсичність у своїх відносинах?

Якщо у вас вже є роздуми на вищезазначені питання - переходимо до відповіді на головне запитання

ЯК ЗАВЕРШИТИ ТОКСИЧНІ ВІДНОСИНИ?

Припинення токсичних стосунків часто є тривалим психічно обтяжливим і виснажливим процесом. Категорія «токсичності» дуже широка – насамперед це  насильницькі та алкогольні стосунками, заплутані стосунки заснованими на взаємозалежності. Кожна ситуація виглядатиме по-різному, і ви не можете підготувати один універсальний рецепт, щоб закінчити кожні токсичні відносини. Тут я можу лише сказати вам, як може виглядати такий процес, що ви можете зробити, щоб збільшити ймовірність виходу з токсичного зв’язку з успіхом.

1.     ВИЗНАЧТЕ  ЯКІ ПЕРЕКОНАННЯ ВАС ОБМЕЖУЮТЬ?

Які думки з’являються у вашій голові, коли ви думаєте про розставання? Які появляються у вас страхи? Чи  лякає вас голос в середині, що ви ніколи більше нікого не знайдете? Що самотність гірша, ніж бути у цих стосунках? Що ти не справишся?

читайте також:

Жизнь после разрыва отношений Процесс проживания тяжелого расставания или потери, проходит через определенные этапы, которые закономерно следуют один за другим.

Развод. Кто виноват? Часто после развода партнер, которого оставили, пытается разобраться в причинах произошедшего, может впадать в крайности, от «я была идеальной женой(мужем), а он(а)сволочь», до «я во всем виноват(а)». Человек, помимо проживани

запитати психолога онлайн

Чий це голос?

Може бути, що  цей голос не твій, можливо, це хтось  із твоєї родини, друзів? Може, твоя релігія негативно оцінює чи забороняє таку поведінку (наприклад, розлучення)? А може ви вважаєте, що страждання –  це компонент  "справжньої любові"?

Знайдіть переконання які вас обмежують. Подивіться, що заважає вам зробити ці останні кроки.

2. УЯВІТЬ СОБІ, І БУДЬТЕ ГОТОВІ ДО НОВОЇ РЕАЛЬНОСТІ

Тепер прийшов час на візуалізацію вашої нової реальності. Як буде виглядати ваш світ без цієї людини? Як ви будете себе відчувати, працювати? Уявіть собі своє нове життя, після закриття цієї токсичної глави.

Потім зосередьтеся на плані, за допомогою якого можна бути у цій новій реальності. Як підготуватися, що робити, з ким поговорити, про що подбати? На жаль, залежно від стадії та ступеня формалізації ваших стосунків, вирішуватимуться більш-менш логічні питання.

3.    СТВОРІТЬ СВОЮ ВЛАСНУ МЕРЕЖУ ПІДТРИМКИ

Найчастіше в токсичних відносинах відбувається обмеження партнером нашого контакту з сім'єю, друзями та іншими важливими для нас людьми. В кінцевому рахунку, він може прямо заборонити нам з ними зустрічатися, травити байки на тему,  що вони мають на меті перешкоджати  вашим близьким стосункам. Тому так важливо захист своєї незалежної мережі підтримки. Поговоріть з довіреними тобі людьми, розкажи їм в те, що відбувається у ваших стосунках, будьте з ними в постійному контакті, попросіть про допомогу. Якщо ви не маєте таких людей - не соромтеся скористатися допомогою найближчого Центру в кризових Ситуаціях - ви отримаєте в ньому як психологічну підтримку

4.    БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА ПОДБАЙТЕ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ'Я І САМОПІЗНАННЯ

Після цього найскладнішого етапу руйнування та перебудови вашої реальності настане той момент, коли ви нарешті зможете сповільнитись і відпочити. У той же час, як тільки пил осяде, з’явиться і момент для роздумів - часто болісний. Баланс "прибутку та  збитків". Будуть виникати питання в цьому новому етапі життя, які може бути наповненою тривогою і невизначеністю, і буде турбувати питання  - хто я без цієї людини?

 

Перед вами складний і цікавий час досліджувати і визначити заново свою особистість. Інвестуйте в себе, давайте собі можливість для розвитку розуміння і самопізнання.

У Психолога » Розрив стосунків, розлучення » Як завершити токсичні відносини?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія razryv-razvod Как сказать ребенку о разводе?

Как банально бы не звучало, но ребенок думает, что он является причиной развода. Как грамотно сообщить ему о том, что родители разводятся?

психологія razryv-razvod Стоит ли сходиться с бывшими?

Почему вам хочется возобновить отношения с бывшим партнером? На какие аспекты стоит обратить внимание, чтобы принять правильное для себя решение – сойтись или нет?  Итак, первая причина – глядя на себя в прошлом, особенно если ...

Усі публікації розділу Розрив стосунків, розлучення ᐉ

 
Обговорення "Як завершити токсичні відносини?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr