У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як зрозуміти що мені потрібно: консультування чи терапія?

У Психолога » Психотерапія » Як зрозуміти що мені потрібно: консультування чи терапія?

Психологічне консультування та психотерапія є двома різними, але пов'язаними областями психологічної практики.

Стаття допоможе зрозуміти, який тип психологічної підтримки вам зараз підходить, залежно від ваших поточних проблем та потреб.

психологічна допомога: консультування чи психотерапія
психологічна допомога: консультування чи психотерапія

КоЛИ підійде консультування

Основна мета консультування - це надання короткострокової допомоги людям, які стикаються з конкретними проблемами чи стресом. Консультант спрямовує свої зусилля на розкриття та розуміння конкретних проблем і надання порад або стратегій для їх вирішення.

Якщо клієнт знає, що йому не подобається у власному становищі або поведінці, і він хоче це змінити, доцільно звернутися до психолога по консультацію. Він допоможе розібрати, наприклад, причину конфлікту з братом, навчить нових способів комунікацій, поведінки в різних ситуаціях. Консультування спрямоване на розкриття конкретної проблеми і розробку конкретних стратегій її подолання.

Підберіть для себе психотерапевта онлайн або в містах України.

Консультування направлене на сьогодення і майбутнє, але мало зачіпає минуле.

Через це тривалість консультування, як правило, набагато коротша за тривілість психотерапії і може обмежуватися 1-5 сеансами.

Коли потрібна психотерапія?

Тим, хто хоче більше зрозуміти себе, причини своєї поведінки і стилю життя, доцільніше погодитися на терапію.Психотерапія, на відміну від консультування, частіше спрямована на глибокі зміни в особистості.

Основна мета психотерапії - це не тільки вирішення конкретних проблем, але і поглиблення розуміння власного "я", розвиток внутрішньої свідомості та здатність змінювати патерни поведінки та мислення. Таким чином, вона може сприяти не тільки вирішенню конкретних труднощів, але й досягненню більш глибоких та стійких змін в особистісному розвитку. Терапія часто включає виконання діагностичних тестів. Психотерапевт пропонує проаналізувати свою поведінку, виконати спеціальні вправи, бувають і домашні завдання. Терапія вчить людину задовольняти свої потреби, будувати життя, налагоджувати і підтримувати відносини.

Короткострокова психологічна терапія може тривати 15 - 20 зустрічей, а "середня" психотерапія триває близько 1 - 3 років. Разом з тим, консультування може складати від 3 до 10 зустрічей, в середньому.

Психолог: інструкція користувача

Отже, консультування допомагає знайти вихід з конкретної ситуації, а психотерапія – перестати потрапляти в подібні ситуації. Адже інколи людина помічає, що деякі прикрі події стаються в її житті регулярно: змінюються актори, але сценарій той самий, так би мовити. Коли людина "дозріває" до бажання змінити себе, щоб змінити ситуацвю навколо, вона йде в терапію і вчиться по-іншому мислити, відчувати, реагувати на діяти.
читайте також:

Боль как обретение и сигнал восстановления чувствительности Вспомним Кая, у которого в момент контакта с Живым Другим (Герда) сердечко из ледяного стало живущим и горячим. Первое, что он сделал, почувствовав свое сердце - заплакал и сказал о своей боли.

Психотерапия, как практика новой формы реальности Психотерапия, как инструмент самопознания, повышающий осознанность человека в зоне собственных переживаний и потребностей, его компетентности в вопросах межличностных отношений, открывает сегодня мир огромных, ранее не доступных возможностей.

запитати психолога онлайн

Основні напрямки психотерапії

Багатьом людям, напевне, найбільш знайомий і зрозумілий гіпноз через розважальні шоу, чи з кінофильмів. Він застосовується, наприклад, при лікуванні людей, які втратили пам'ять. Але при серйозних намірах впоратися з психологічними проблемами не варто розраховувати лише на цей метод.

вибір напрямку психотерапії

В психотерапії існує багато різних напрямків та підходів, проте часто говорять про чотири основні течії або напрямки, які вважаються фундаментальними у формуванні теоретичної та практичної бази психотерапії.

Різні підходи психотерапії ефективні в різних ситуаціях, хоча чіткого розділення "проблема-метод" немає. Одну й ту саму задачу можна вирішувати різними способами.

Психоаналітики бачать джерело всіх психологічних проблем особистості в дитячих сексуальних переживаннях. Психоаналіз обіцяє терапевтичний ефект десь в найближчі 2 роки.

Гуманістичні терапевти, зосереджуються на тому, щоб допомогти клієнтам досягати вищого рівня самоприйняття та самореалізації через некондиційну позитивну увагу, емпатію та щирість.

Чи не єдино науково-доказовою вважається когнітивно-поведінкова психотерапія. Вона заснована як на фізіологічних так і на психологічних дослідженнях. КПТ терапевт вчить, як ідентифікувати та змінювати деструктивні або дисфункціональні думки та поведінку з метою впливу на емоційний стан.

Системна сімейна терапія вважає, що поведінка людини найкраще розуміється в контексті міжособистісних відносин. Терапевти працюють з сім'ями або парами, щоб розкрити та змінити нездорові взаємодії та сприяти зціленню відносин.

У Психолога » Психотерапія » Як зрозуміти що мені потрібно: консультування чи терапія?

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihoterapiya Все, что вы не знали об арт-терапии и хотели спросить

-Что сейчас чувствуешь? - спрашиваю я клиентку. -Боль, обиду, разочарование, вину - не хватает слов, чтобы выразить все это. -Тогда не нужно сейчас слов, просто нарисуй эти чувства...

психологія psihoterapiya Потребность и аффект

Неудовлетворённая потребность как открытая рана, которая зудит и поддерживает чувство раздражённости. Если не залечить рану, со временем чувствительность к зуду ослабнет, появится привычка. Анестезия привычкой может превратиться в естественный ...

Усі публікації розділу Психотерапія ᐉ

 
Обговорення "Як зрозуміти що мені потрібно: консультування чи терапія?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr