У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як зрозуміти що мені потрібно: консультування чи терапія?

У Психолога » Психотерапія » Як зрозуміти що мені потрібно: консультування чи терапія?

Психологічне консультування та психотерапія є двома різними, але пов'язаними областями психологічної практики.

Стаття допоможе зрозуміти, який тип психологічної підтримки вам зараз підходить, залежно від ваших поточних проблем та потреб.

психологічна допомога: консультування чи психотерапія
психологічна допомога: консультування чи психотерапія

КоЛИ підійде консультування

Основна мета консультування - це надання короткострокової допомоги людям, які стикаються з конкретними проблемами чи стресом. Консультант спрямовує свої зусилля на розкриття та розуміння конкретних проблем і надання порад або стратегій для їх вирішення.

Якщо клієнт знає, що йому не подобається у власному становищі або поведінці, і він хоче це змінити, доцільно звернутися до психолога по консультацію. Він допоможе розібрати, наприклад, причину конфлікту з братом, навчить нових способів комунікацій, поведінки в різних ситуаціях. Консультування спрямоване на розкриття конкретної проблеми і розробку конкретних стратегій її подолання.

Підберіть для себе психотерапевта онлайн або в містах України.

Консультування направлене на сьогодення і майбутнє, але мало зачіпає минуле.

Через це тривалість консультування, як правило, набагато коротша за тривілість психотерапії і може обмежуватися 1-5 сеансами.

Коли потрібна психотерапія?

Тим, хто хоче більше зрозуміти себе, причини своєї поведінки і стилю життя, доцільніше погодитися на терапію.Психотерапія, на відміну від консультування, частіше спрямована на глибокі зміни в особистості.

Основна мета психотерапії - це не тільки вирішення конкретних проблем, але і поглиблення розуміння власного "я", розвиток внутрішньої свідомості та здатність змінювати патерни поведінки та мислення. Таким чином, вона може сприяти не тільки вирішенню конкретних труднощів, але й досягненню більш глибоких та стійких змін в особистісному розвитку. Терапія часто включає виконання діагностичних тестів. Психотерапевт пропонує проаналізувати свою поведінку, виконати спеціальні вправи, бувають і домашні завдання. Терапія вчить людину задовольняти свої потреби, будувати життя, налагоджувати і підтримувати відносини.

Короткострокова психологічна терапія може тривати 15 - 20 зустрічей, а "середня" психотерапія триває близько 1 - 3 років. Разом з тим, консультування може складати від 3 до 10 зустрічей, в середньому.

Психолог: інструкція користувача

Отже, консультування допомагає знайти вихід з конкретної ситуації, а психотерапія – перестати потрапляти в подібні ситуації. Адже інколи людина помічає, що деякі прикрі події стаються в її житті регулярно: змінюються актори, але сценарій той самий, так би мовити. Коли людина "дозріває" до бажання змінити себе, щоб змінити ситуацвю навколо, вона йде в терапію і вчиться по-іншому мислити, відчувати, реагувати на діяти.
читайте також:

О связи работы мозга и психотерапии Исследования в области работы мозга прекрасно накладываются на психоаналитическую теорию. А именно о том, что большинство наших процессов и действий автоматичны и бессознательны.

Кому и зачем нужна психотерапия Наше прошлое имеет значение, чтобы вам кто не говорил и если оно не пережито до конца, то оно всегда будет вам напоминать о себе в обычной жизни (через сны, тревоги, страхи, забывания, провалы в памяти и т.д.).

запитати психолога онлайн

Основні напрямки психотерапії

Багатьом людям, напевне, найбільш знайомий і зрозумілий гіпноз через розважальні шоу, чи з кінофильмів. Він застосовується, наприклад, при лікуванні людей, які втратили пам'ять. Але при серйозних намірах впоратися з психологічними проблемами не варто розраховувати лише на цей метод.

вибір напрямку психотерапії

В психотерапії існує багато різних напрямків та підходів, проте часто говорять про чотири основні течії або напрямки, які вважаються фундаментальними у формуванні теоретичної та практичної бази психотерапії.

Різні підходи психотерапії ефективні в різних ситуаціях, хоча чіткого розділення "проблема-метод" немає. Одну й ту саму задачу можна вирішувати різними способами.

Психоаналітики бачать джерело всіх психологічних проблем особистості в дитячих сексуальних переживаннях. Психоаналіз обіцяє терапевтичний ефект десь в найближчі 2 роки.

Гуманістичні терапевти, зосереджуються на тому, щоб допомогти клієнтам досягати вищого рівня самоприйняття та самореалізації через некондиційну позитивну увагу, емпатію та щирість.

Чи не єдино науково-доказовою вважається когнітивно-поведінкова психотерапія. Вона заснована як на фізіологічних так і на психологічних дослідженнях. КПТ терапевт вчить, як ідентифікувати та змінювати деструктивні або дисфункціональні думки та поведінку з метою впливу на емоційний стан.

Системна сімейна терапія вважає, що поведінка людини найкраще розуміється в контексті міжособистісних відносин. Терапевти працюють з сім'ями або парами, щоб розкрити та змінити нездорові взаємодії та сприяти зціленню відносин.

У Психолога » Психотерапія » Як зрозуміти що мені потрібно: консультування чи терапія?

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihoterapiya Сказкотерапия и «лечебные» сказки для детей и взрослых

Сказка – это не только интересная и увлекательная история, но и способ поисследовать свой внутренний мир, что стало основой для такого направления как сказкотерапия.

психологія psihoterapiya Законы семейной системы. Расстановки, часть 2.

Законы семейной системы. Закон принадлежности. Закон иерархии. Закон баланса «брать – давать». Движение энергии идет от родителей к детям, а при нарушениях – обратно или по своей собственной траектории.

Усі публікації розділу Психотерапія ᐉ

 
Обговорення "Як зрозуміти що мені потрібно: консультування чи терапія?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr