У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Така весняна нудьга

У Психолога » Почуття й емоції » Така весняна нудьга

нудьга Як подолати весняну нудьгу

Зазначимо, весняну нудьгу відчувають далеко не всі. В дійсності багато людей щоденно наповнюються енергетично ранковими пробіжками, концертами в будинках місцевої творчості, а дехто й шопінгом, насичуючи консервативну гаму гардеробу яскравими кольорами новесеньких кофтинок.

Проте, не можемо пройти повз звернення людей, які помічають в собі "весняну апатію". Їхній безресурсний стан нібито проникає у всі сфери життя: в квартирі творчий безлад, на роботі - купа папок-боргів з початку лютого, власне тіло зігнуте, голос тихий, очі опущені...

Людина спробувала відшукати ресурс за вікном, але ж і там доволі знайоме біле поле, голі чорні дерева, та й нагоди одягти ситцеву блузу у бузкових кольорах досі немає: ще холодно, ще сиро, ще ніяково. Ось, власне, про такий психологічний стан йтиме мова.

Під маскою нудьги приходять непрошені гості

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Головне - розібратися у собі: чи то дійсно нудьга, чи щось інше. Нудьга́ — емоційне порушення. Нудьга за психологічним змістом являє відносно спокійне переживання працівником зниженого інтересу до роботи. Це пасивний стан, який характеризується зниженням трудової активності, бажанням відволіктися, поговорити.

Поруч з нудьгою може виникати тривожність, смуток, роздратованість, прокрастанація (відкладання справ), а в гірших випадках - конкретні страхи, фобії. Нудьга не обов'язково пов'язана з календарем чи відсутністю сонця. Важливо не сплутати її з виснаженістю, витісненою злістю на щось чи на когось.

Той самий "знижений інтерес" може бути наслідком посттравматичного стресового розладу, хронічного чи інформаційного стресу тощо.  Тому важливо прислухатися до себе, і якщо після конкретних рекомендацій (список подано нижче), стан не покращиться, варто приділити собі більше уваги і, навіть, відвідати психолога.

Систематично працюю з людьми, які звертаються до мене нібито з "сезонною нудьгою", а врешті решт, виявляється, що півроку тому було емоційно складно перенести скорочення на роботі, а під Новий рік коханий зініціював розрив дворічних стосунків (модель типових звернень).

Нудьга - часто маска більш глибоких прихованих травм. Це своєрідні психологічні "охоронці", які стоять біля входу до замку, у якому десь далеко сховалася справжня виснажена, знервована частинка-принцеса.

І як би довго ми не розважали анімацією охоронців, жонглювали перед ними м'ячиками, їхнє обличчя лишається незмінно нудьгуючим, і до принцеси нас не впустять - її смуток ми не змінимо. У такому випадку й до депресивного розладу не далеко. Нудьга НЕ ПРИЧИНА розладу особистості: це її НАСЛІДОК.

читайте також:

О чувствах и душевной боли Жгучая рана в области сердца... Почему кто-то воскресает из пепла, словно птица Феникс, и искренне утешается в новых отношениях, а кто-то носит эту боль внутри себя, словно она, эта боль, теперь вечный спутник?

Эмоции и коронавирус     Как быть с паникой, стрессом, чувствами страха и злости в нашем обществе из-за эпидемии и карантина? Вы правы, в обществе есть социальная тревога, паника и сильный стресс, агрессия. Проблема в том, что никто нас не учит работать со сво...

запитати психолога онлайн

Вчасно виявити - половина перемоги

Обов'язково варто вчитися психологічній гігієні. Розумітися на поведінкових моментах і їхній емоційній складовій. Якщо складно почуваєшся перші два-три дні - вже варто починати діяти; адже на цій стадії, можливо, ми боремося з нудьгою як такою.

Якщо апатійний, фрустраційний стан триває понад два тижні, тут вже не все так просто. І наші рекомендації, власне, будуть для такого 2-тижневого періоду нудьги.

Антинудьгин - ліки власного виробництва

Дієві "психологічні ліки" - ті, які екологічно впливають на людину, не руйнуючи її фізичного стану, фінансових можливостей, стосунків з рідними.

Рідко коли так вдається: спонтанні покупки авторської випічки під 4 кілограми бісквітного тіста з оригінальним кольоровим фото літньої подорожі, з однієї сторони, - ресурс спогадів, підживлення глюкозою, радість процесу замовлення і поїдання; а з іншої - незапланований фінансовий хаос і додаткові ямочки на сідничках, які багатьох знищують у власному дзеркалі, загострення хронічних захворювань шлункового тракту.

Виходить замкнуте коло: спонтанне непомірковане "Хочу" суперечить "Дійсно хочу саме Я".  Баланс? Екологічний підхід до себе? Не варто відмовляти собі в щоденних радощах, якщо ці радощі чітко ваші: не мамині наставляння, не досвід колеги, якій допоміг стрибок з парашутом, не рекламні пропозиції і гадання на кавовій гущі, а лише ВІДВЕРТИЙ ДІАЛОГ ІЗ СОБОЮ.

Бути у контакті з собою - це мистецтво психології. Тоді і львівський сирник у місцевій кав'ярні, і ароматне капучіно з ягідним каннолі будуть до душі, зігріють і піднімуть настрій. Справжнім дивом стане те, коли ви робитимете замовлення, купуватимете квитки до театру виключно самостійно, тобто влаштуєте ТВОРЧЕ ПОБАЧЕННЯ З СОБОЮ без дорікань.

Таке цікаве побачення з собою психологи радять робити у періоди "нудьги" раз на тиждень, а то й двічі. Це не обов'язково тягне фінансові витрати: задайте, наприклад, собі питання "як давно я відвідував етнічний квартал свого міста?", "коли я в останнє малював на папері?", "може організувати з доньками вечірку кумедних піжамок/мамин день/майстер клас на кухні по виготовленню креативних овочевих омлетів?"...

Поради психолога

Отже, час рекомендацій. Перегляньте сфери свого життя. Час на те, аби щось цікаве спланувати, трансформувати є не завжди, але краще зараз "залити" себе цим процесом, аніж потім звертатися по допомогу.

ПЛАНИ. Розпишіть (це обов'язково робити власноруч) кольоровими лінерами, маркерами, яку модель життя ви обираєте на кінець березня-квітень місяць. Які нові музичні композиції ви слухатимете, які нові вправи виконуватиме вранці, якою новою дорогою йтимете до роботи. Які вивчите нові слова англійською, німецькою, італійською.

ПІКЛУВАННЯ ПРО СЕБЕ. Купіть додому щось таке, що стане символом піклування про себе: це може бути дерев'яна розчіска для волосся, срібна чайна ложка. Тотемом піклування про себе може стати плющ у горщечку, який неодмінно треба поливати і доглядати. А доглядаючи за плющем, автоматично згадуватимеш, що й за собою варто слідкувати. Слід також згадати про антистресову весняну дієту, де повсякденний раціон харчування складатиметься з сирих продуктів, овочів, які багаті на вітаміни групи В.

ВВІМКНУТЕ НОВЕ ЖИТТЯ. Якщо ці елементарні поради не допомагають, можливо ваш унікальний "акумулятор" показує 5 відсотків особистісного заряду енергією.  І часто люди не вкладають цю "енергію" у дію (полити квітку, зробити вправи зранку - це дія, направлена у зовнішній світ),  обираючи не віддавати, а навпаки - утримувати енергію (вимкнути батарею і почекати поки "ХТОСЬ ДЕСЬ ЯКОСЬ піднесе підзарядку"). І тут кожен вирішує самостійно: вимикатися нудьгою чи вмикатися в нове життя.

ВІДКРИТИ У СОБІ МИТЦЯ. Якщо буде прийнято рішення звернутися за допомогою до психолога, швидше за все, людина отримає більше можливостей і повноцінної інформації: це інший погляд на кіно-терапію, музичну  і арт-терапію, це нібито пробудити у собі Митця, познайомитися з ним, перестати бути чиєюсь тінню і почати найшвидшим часом займатися креативом. А креативна діяльність, як відомо, має цілющі властивості: скрізь щільний кокон нудьги народиться через нас щось зовсім нове у світі - пісня, танець, вірш, вчинок добра. І крила розправить Метелик Творчості! 

У Психолога » Почуття й емоції » Така весняна нудьга
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія chuvstva-emotsii Про зависть

Зависть, это добровольное признание себя дерьмом... Такая фраза витает на просторах интернета... Если бы так... Признаться себе, что пора меняться,- очень взрослый и смелый поступок...У нас не вызывают зависть таланты людей, к которым мы не располо

психологія chuvstva-emotsii Равнодушие

«Это меня совсем не трогает». Иногда в своей практике, да и в обычной жизни, встречаюсь с тем, что человек выражает или говорит о своем равнодушии...

Усі публікації розділу Почуття й емоції ᐉ

 
Обговорення "Така весняна нудьга"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr