У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психотерапевт підписується на соц мережі клієнта. Це допустимо?

У Психолога » Поради психолога онлайн (безкоштовно) » Психотерапевт підписується на соц мережі клієнта. Це допустимо?
На скільки допустимим і чи є допуситимим взагалі для психолога просити посилання на мою особисту сторінку Інстаграм і підписуватися на неї?

Цікава думка кожного.
Наперед вдячна!
Питання від: ; Вік: 26


психолог онлайн
1
Ірина Олександрівна Рабчук
Доброго дня.
Для кожного з нас розуміння допустимого різне.
Для вас це один спектр, для вашого психолога можливо інший.
Це не про правильно чи неправильно.
Це про те наскільки це лягає у впшу внутрішню картину світу, особисті межі.
Немає універсального твердження.
Що вас у такому прохані лякає?
Чи говорили психологу про своє сприйняття такого прохання.
Про що це для Вас?

Ответ отредактирован автором 07-09-2022 22:49:48


👍 радити психолога:


психолог онлайн
Добрий день, nika23!

Це залежить від напрямку, в якому працює психолог, та від Етичного Кодексу, якого він дотримується. Є напрямки, де такі стосунки поза кабінетом взагалі суворо заборонені, а є напрямки, де більш м'які варіанти (якщо це позитивно вплине на терапію, за взаємною згодою і т.д.). Але це в будь-якому випадку не повинен бути примус, тиск на клієнта.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Доброго ранку, nika23

1. Законом психологу/психотерапевту не заборонено просити у клієнта його контакти. Водночас, вимагати не має права.
Етичний кодекс психолога та принципи конкретного напряму психотерапії, в якому він працює, можуть обмежувати або дозволяти взаємодіяти з клієнтом поза часом консультації. Водночас, жоден із напрямів не заохочує дружбу між психологом/психотерапевтом та клієнтом та надання останнім будь-яких "плюшок", окрім оплати за сеанс (наприклад, клієнт на сесії розповідає про класного автомеханіка; а психотерапевту треба зремонтувати його авто - та він все одно не повинен просити у клієнта контакти цього автомайстра).
Інтимні відносини є заборонені між психотерапевтом та клієнтом; і ця заборона діє ще від півроку до трьох років залежно від напряму психотерапії.

2. Особисто я поки не просила у своїх клієнтів їх контакти в соцмережах. Водночас, коли клієнт підписується на мене у соцмережі, я можу написати йому коротке вітання та/або підписатися у відповідь. Як правило, на цьому позаконсультативне спілкування завершується. Вийняток - для якихось гострих ситуацій та організаційної переписки.

3. У ситуації, яку ви описали, бачу сенс обговорити все із вашим психотерапевтом. Це може дати багато для вашої особистісної трансформації. Як мінімум, як досвід, коли ви напряму обговорили те, що вам не комфортно.

Бажаю вам опори в собі та добрих людей поряд.

👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!
Автор питання не дозволив його обговорення. Заборона стосується порад від нефахівців. Відкриті для коментарів питання - тут.

Наші психологи

Інтерв'ю з психологами
Інтерв'ю з психологами Патологические лжецы

Что собой представляет патологическая (компульсивная) лживость? Как распознать в человеке «симптомы» патологической лживости?

висловилося: 5

Інтерв'ю з психологами Если ребенок не хочет учиться

Почему некоторые дети совсем не хотят учиться? Почему некоторые родители хотят видеть своего ребенка исключительно отличником?

висловилося: 10

Інтерв'ю з психологами Сексуальная несовместимость - миф или реальность?

Можно ли преодолеть сексуальную несовместимость? Как, в какой обстановке лучше заводить разговор с партнёром о том, что в сексуальной жизни что-то не устраивает?

висловилося: 8

Рекомендуємо

Як не з’їхати з глузду, не випасти в депресію, а витримати і вистояти фізично і морально тоді, коли Як не з’їхати з глузду, не випасти в депресію, а витримати і вистояти фізично і морально тоді, коли

Під час війни говорити про баланс, внутрішню рівновагу та гармонію не доводиться.Потужний стрес вибиває кожного з власної орбіти по якій рухалися ще донедавна. Як залишатися здоровими, сильними, як в ментальному, так і фізіологічному рівнях, щоб бути

Искусство быть одному Искусство быть одному

«Жить одному», «одиночество» - слова с явно выраженной негативной окраской. Быть одиноким почти неприлично... «Быть одному» и «быть одиноким» - суть разные понятия.

Тест на психологический возраст Тест на психологический возраст

Ваш психологический возраст поможет установить онлайн тест. Наш психологический возраст не всегда совпадает с тем, что зафиксирован в паспорте.

7 признаков психологического насилия 7 признаков психологического насилия

Психологическое насилие не заметно сразу. Признаки психологического насилия в отношениях. Партнёр пытается добиться своего любым способом, начиная от оскорблений, заканчивая угрозами, манипуляциями или физическим воздействием на вас.

Честно о депрессии. Как себе помочь Честно о депрессии. Как себе помочь

Я знаю, что такое депрессия, так как сталкиваюсь с этим в своей работе практически каждую неделю. Я знаю, что такое депрессия, потому что 10 лет назад я сама столкнулась с реактивной депрессией, и прошла медикаментозное лечение и психотерапию.

Семейные отношения рушатся – что делать? Семейные отношения рушатся – что делать?

Что предпринять, если члены семьи почувствовали: в семейной жизни появились проблемы? Нужно иметь в виду, что за создание конфликтной ситуации несут ответственность оба супруга...

Вина или комплекс выжившего. Как справится. Вина или комплекс выжившего. Как справится.

Вина выжившего многих сейчас парализовала. Те, кто находится в безоспасности, те кто имеет какой-то уровень комфорта столкнулись с очень тяжёлыми переживаниями, которые мешают жить и быть эффективным здесь и сейчас.

Психология измены Психология измены

Советы психолога парам, переживающим супружескую измену. Поиск отношений на стороне, по-видимому, один из самых простых и доступных в современной жизни способов самоутвердиться. Поисками приключений люди пытаются реализовать основную потребность..

qr