Психотерапевт підписується на соц мережі клієнта. Це допустимо?
Ирина Терещенко (Київ) 07-09-2022 22:49:12 |
1
Доброго дня. Для кожного з нас розуміння допустимого різне. Для вас це один спектр, для вашого психолога можливо інший. Це не про правильно чи неправильно. Це про те наскільки це лягає у впшу внутрішню картину світу, особисті межі. Немає універсального твердження. Що вас у такому прохані лякає? Чи говорили психологу про своє сприйняття такого прохання. Про що це для Вас? Ответ отредактирован автором 07-09-2022 22:49:48 |
Ірина Абрамчук (Київ) 07-09-2022 23:08:25 |
Добрий день, nika23!
Це залежить від напрямку, в якому працює психолог, та від Етичного Кодексу, якого він дотримується. Є напрямки, де такі стосунки поза кабінетом взагалі суворо заборонені, а є напрямки, де більш м'які варіанти (якщо це позитивно вплине на терапію, за взаємною згодою і т.д.). Але це в будь-якому випадку не повинен бути примус, тиск на клієнта. |
Ірина Олександрівна Рабчук (Рівне) 08-09-2022 10:21:10 |
Доброго ранку, nika23
1. Законом психологу/психотерапевту не заборонено просити у клієнта його контакти. Водночас, вимагати не має права. Етичний кодекс психолога та принципи конкретного напряму психотерапії, в якому він працює, можуть обмежувати або дозволяти взаємодіяти з клієнтом поза часом консультації. Водночас, жоден із напрямів не заохочує дружбу між психологом/психотерапевтом та клієнтом та надання останнім будь-яких "плюшок", окрім оплати за сеанс (наприклад, клієнт на сесії розповідає про класного автомеханіка; а психотерапевту треба зремонтувати його авто - та він все одно не повинен просити у клієнта контакти цього автомайстра). Інтимні відносини є заборонені між психотерапевтом та клієнтом; і ця заборона діє ще від півроку до трьох років залежно від напряму психотерапії. 2. Особисто я поки не просила у своїх клієнтів їх контакти в соцмережах. Водночас, коли клієнт підписується на мене у соцмережі, я можу написати йому коротке вітання та/або підписатися у відповідь. Як правило, на цьому позаконсультативне спілкування завершується. Вийняток - для якихось гострих ситуацій та організаційної переписки. 3. У ситуації, яку ви описали, бачу сенс обговорити все із вашим психотерапевтом. Це може дати багато для вашої особистісної трансформації. Як мінімум, як досвід, коли ви напряму обговорили те, що вам не комфортно. Бажаю вам опори в собі та добрих людей поряд. |
|
Наші психологи
Важен ли пол специалиста? Важно ли, чтобы «кандидатуру утвердили» оба супруга?
Что собой представляет патологическая (компульсивная) лживость? Как распознать в человеке «симптомы» патологической лживости?
Помогает ли перерыв сохранить отношения? Как "грамотно" сделать перерыв в отношениях?
Рекомендуємо!
Під час війни говорити про баланс, внутрішню рівновагу та гармонію не доводиться.Потужний стрес вибиває кожного з власної орбіти по якій рухалися ще донедавна. Як залишатися здоровими, сильними, як в ментальному, так і фізіологічному рівнях, щоб бути
Тест на депресію Бека це один із найбільш широко використовуваних інструментів для оцінки рівня депресії та може бути використаний як інструмент для первинної оцінки стану людини.
Коротенький тест для оцінки рівня тривожності, 7 питань про ваше самопочуття протягом останнього часу.
«Жить одному», «одиночество» - слова с явно выраженной негативной окраской. Быть одиноким почти неприлично... «Быть одному» и «быть одиноким» - суть разные понятия.
Ваш психологический возраст поможет установить онлайн тест. Наш психологический возраст не всегда совпадает с тем, что зафиксирован в паспорте.
Я знаю, что такое депрессия, так как сталкиваюсь с этим в своей работе практически каждую неделю. Я знаю, что такое депрессия, потому что 10 лет назад я сама столкнулась с реактивной депрессией, и прошла медикаментозное лечение и психотерапию.
Вина выжившего многих сейчас парализовала. Те, кто находится в безоспасности, те кто имеет какой-то уровень комфорта столкнулись с очень тяжёлыми переживаниями, которые мешают жить и быть эффективным здесь и сейчас.
Психологическое насилие не заметно сразу. Признаки психологического насилия в отношениях. Партнёр пытается добиться своего любым способом, начиная от оскорблений, заканчивая угрозами, манипуляциями или физическим воздействием на вас.