У Психолога
Авторизация
Запомнить на месяц
Регистрация Забыли пароль?


Іспанський сором за себе в минулому

У Психолога » Вопрос психологу онлайн (бесплатно) » Чувства и эмоции » Іспанський сором за себе в минулому
Відчуваю іспанський сором за себе в минулому з періоду до роботи з психологом. Коли читаю свої давні записи, стає фізично боляче від себе на той період, від своїх проявів вразливості і зухвалості, як від перегляду емоційно перевантаженого кіно.
Щодо психотерапії, в мене склалося враження, що психолог сприймає на свій особистий рахунок моїх *тарганів* і мені з одного боку хочеться це опрацювати, а з іншого я просто боюся сказати, боюся неадекватної реакції, виявитися насправді нехорошою людиною за його оцінкою. Я бачу, що це може бути відсилка до стосунків з батьками і це гарний матеріал для пропрацювання в терапії, водночас відчуття ніби насправді реально перед моїм психологом почуття сорому і провини і реально побоювання що він мене особисто засудить. В таких випадках краще змінювати психолога чи говорити як є? Підсилення відчуття що я ненормальна людина це частина психотерапевтичного процесу чи щось пішло не так?
Вопрос от: ; Возраст: 35

Найдите психолога в Украине: психолог Киев, психолог Харков, психолог Одесса, психолог Днепр и другие регионы Украины или онлайн.


психолог онлайн
3
Яна Валерьевна Музик
Володимир Анатолійович Тарасенко
Ирина Константиновна Зубиашвили
цитата:

Щодо психотерапії, в мене склалося враження, що психолог сприймає на свій особистий рахунок моїх *тарганів* і мені з одного боку хочеться це опрацювати, а з іншого я просто боюся сказати, боюся неадекватної реакції, виявитися насправді нехорошою людиною за його оцінкою.

Це може бути переносом. Явище в психотерапії, коли клієнт проєктує на свого психолога власні переживання, приписуючи фахівцю ту чи іншу реакцію на свої слова чи дії. (Коли психолог проєктує свої реакції на клієнта - це контрперенос. І обидва явища є нормальними в будь-якому людському стосунку, в тому числі, психотерапевтичному альянсі.) Перенос обов'язково варто проговорювати зі своїм психологом, навіть якщо є страх осуду, бо і перенос, і страх осуду - цінні джерела для пізнання себе і вирішення психологічних проблем. Чи довіряєте Ви своєму психологу? Якої реакції на себе з його/її боку боїтеся? І головне, хто з Ваших близьких (мама/тато/партнер, тощо) реагували на Вас подібним чином?

Якщо хтось значущий для Вас соромив Вас за Вашу поведінку, кажучи що Вас "занадто" чи Ви "ганьбите" інших своєю присутністю. Або якщо Ви помилялися в дитинстві/юнацтві і замість не осудливої реакції з боку близьких (всі помиляються, бо ми люди, так буває) Ви отримували шквал осуду, то могла сформуватися така ж захисна реакція і до себе. Важливо розглянути зі своїм психологом, що саме за цією реакцією стоїть.

👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
2
Марія Радченко
Ирина Константиновна Зубиашвили
Доброго вечора!
цитата:

В таких випадках краще змінювати психолога чи говорити як є? Підсилення відчуття що я ненормальна людина це частина психотерапевтичного процесу чи щось пішло не так?

Терапія, на мій погляд, це не допомога на шляху від болю, тобто складних і важких переживань. Навпаки - підтримка йти вглиб болю, витримуючи його тиск і розбираючись з ним. Щоправда, для цього руху потрібен ресурс. Спитайте себе і відчуйте, чи маєте ви зараз необхідний ресурс?
цитата:

Я бачу, що це може бути відсилка до стосунків з батьками і це гарний матеріал для пропрацювання в терапії, водночас відчуття ніби насправді реально перед моїм психологом почуття сорому і провини і реально побоювання що він мене особисто засудить.

Може бути таке відчуття/передбаченя, а от наскільки воно об'єктивне, справдиться або ні - перевірити можна лише в реальному контакті. Та й, зрештою, чим ризикуєте, коли наважитесь?

👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
2
Марія Радченко
Володимир Анатолійович Тарасенко
Ви боїтеся, що психолог Вас засудить. Це одна з думок, яка зупиняє деяких людей звернутися по психологічну допомогу..
Як правило, людина сама себе засуджує за якісь свої вчинки, почуття, думки. І думає, що й інші також засуджують. І зазвичай вона в цьому має рацію. Обов'язково є хтось, хто засудить.
Але чи може засудити психолог?
Загалом психолог теж людина, яка має свої моральні принципи і норми. І, звичайно, як людина засудити вона може. Але Він ще має професійну етику. І фахівець поділяє своє особисте та професійне. Але! Його особисте не прозвучить у професійному просторі.
У психолога є завдання: допомогти розібратися, що з клієнтом відбувається. І більшість фахівців бачать у розповідях клієнтів їхнє страждання. Завдання психолога полягає і в тому, щоб за будь-яких обставин бути за клієнта. Тому, що той звернувся до нього по допомогу і вірить йому. Психолог відповідає за те, щоб створити безпечні умови для самовираження клієнта.
Якщо у Вас є відчуття, що психолог має до Вас якесь негативне ставлення, обов'язково повідомте йому про це
Психолог - це не друг, не батько, не суддя, це ваше дзеркало
І якщо Ви думаєте, що він засуджуватиме, лаятиметься, соромитиме, то швидше за все у Вас стався на нього перенос значущої для Вас фігури

Відредаговано автором 20-02-2025 01:55:02


👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
1
Марія Радченко
Проговорить это с психологом точно стОит. Поскольку тут, скорее ваши страхи и переживания стыда, вины. Возможно это ваш привычный сценарий, который вы воспроизвели в терапии и разобрать его будет очень полезным.

Но если окажется, что психолог и правда все взял на себя и будет обиженным по этому поводу, то психолога лучше сменить, поскольку хороший психолог умеет справляться с подобными ситуациями. Для этого он проходил и проходит личную терапию и у него есть супервизия.

👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
1
Марія Радченко
Доброго вечора.
Насправді, коли пропоацьовуються якісь травматичні ситуації, можуть бути моменти дискомфорту, але... Результативною можна вважати лише ту роботу, яка приносить стан полегшення після завершення сеансу.
Окрім того, є поняття довіри між психологом та людиною, яка до нього звернулася. А це само по собі унеможливлює стан "відчуття ніби насправді реально перед моїм психологом почуття сорому і провини і реально побоювання що він мене особисто засудить". Основне мірило професійності спеціаліста - це безоціночне сприйняття людини, з якою проводиться психотерапія.
Ви і тільки Ви сама повинні вирішувати, чи хочеться Вам і надалі працювати з тим чи іншим спеціалістом. Це, знову ж таки, питання довіри і питання результативності самої роботи.

👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
1
Марія Радченко
Окрім того, якщо Ви бачите, що "...може бути відсилка до стосунків з батьками і це гарний матеріал для пропрацювання в терапії...", як на мене, дещо дивно, що цього не бачить сам психотерапевт. І не пропонує працювати саме в цьому напрямку. Адже, розуміння цілісної картини запиту клієнта, де дитячі травми, в більшості звернень, займають чи не найперше місце - це гарантія результативності роботи. Окрім того, сам процес психотерапії, орієнтований на покращення сприйняття себе, в тому числі, і в минулому.
Адже, ми "тодішні" і ми "теперішні" - це абсолютно дві різні людини. Це як, наприклад, звинувачувати чи соромитися себе за те, що ми, наприклад, не вміли повзати, чи ходити у віці немовляти. Кожної миті свого життя ми обираємо насправді найкращий варіант дій і поведінки відповідно лише тому досвіду та тим знань, які ми отримали від батьків і накопичили, "набиваючи власні синці та гулі".
І тоді виникає питання.
Як можна, загалом, впоратися з проблемою, коли
така кількість питань не озвучується під час терапії і
залишається поза увагою? Думаю, відповідь Ви
знаєте і самі, інакше б не виникло бажання звернутися на цей сайт за допомогою.

Відредаговано автором 21-02-2025 09:25:16


👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
Вітаю!
Те, що ви описали стосовно психотерапії, дуже важливо проговорити з психологом вашим і дослідити такі ваші почуття і почування в ваших з ним стосунках.

👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
Доброго дня!
цитата:

я просто боюся сказати, боюся неадекватної реакції, виявитися насправді нехорошою людиною за його оцінкою

Ваші страхи сковують Вас. Мабуть, Вам дуже важко перебувати в такому напруженому стані.
Що може трапитися найстрашнішого, коли Ви наважитеся піти у свій страх? І що найстрашнішого може статися, коли Ви цього не зробите?
цитата:

В таких випадках краще змінювати психолога чи говорити як є? Підсилення відчуття що я ненормальна людина це частина психотерапевтичного процесу чи щось пішло не так?

Ви можете вибирати для себе безпечний простір і того спеціаліста, з яким за Вашими відчуттями Ви зможете вільно і ефективно рухатися у вирішенні Ваших психологічних труднощів.

👍 рекоммендовать:

Чтобы спросить или ответить, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
Автор вопроса не разрешил его обсуждение. Запрет касается советов от неспециалистов. Открытые для комментирования вопросы - тут.

Наши психологи

Похожие онлайн консультации

Психологический анализ произведений
Засновник / «The Founder» (2016)
фільмЗасновник / «The Founder» (2016) темы: віра одиночество вера
Загублена (2014)
фільмЗагублена (2014) темы: поведінка нарушение идентичности социопат

Рекоммендуем

ls= От любви до ненависти - один шаг От любви до ненависти - один шаг

Почему самые близкие и любимые нам люди в один миг стают злейшими врагами? И почему ненависть ВСЕГДА идет после любви, а не наоборот?

ls= Душевная боль: три урока для тех, кому сейчас тяжело Душевная боль: три урока для тех, кому сейчас тяжело

Душевная боль рано или поздно приходит к каждому из нас, нужно научиться сосуществовать с ней в этот непростой период. Как унять душевную боль? В период, когда нам отчаянно тяжело жить, нужно усиленно заботиться о себе.

ls= Чувство вины. Семь основных форм вины. Чувство вины. Семь основных форм вины.

В детстве вас приучали к чувству вины взрослые, в особенности члены вашей семьи. Лелея чувство вины, вы ускользаете от ответственности. Отбывание приговора за воображаемую вину - невротическая привычка, от которой вам следует избавиться... Вина в

ls= Что такое стыд Что такое стыд

Чем отличается стыд от вины? Откуда берется стыд? За стыдом, как правило, стоит сильная потребность...

ls= О сочувствии. Как правильно сопереживать расстроенному человеку О сочувствии. Как правильно сопереживать расстроенному человеку

Я, как и каждый из нас, бывает, очень расстраиваюсь по различным поводам. Иногда причина понятна. А порой просто, как говорится, накопилось. И мне в первую очередь хочется очень простой вещи...

qr