Любов?
Алла Григорівна Веленко психолог Київ 15-06-2024 11:02:54 |
Доброго ранку An!
Знаєте, думаю здивую Вас, але мені дуже імпонує Ваше таке бережне ставлення до коханої людини. Що, насправді, говорить, що Ви не лише здатні щиро кохати, але і створити міцні глибокі стосунки. Чи потрібне буде Ваше кохання цій людини, ніхто не знає, однозначно. А от те, що нормальні стосунки створити можна лише на рівних, в стані самодостатності, Ви абсолютно праві! І що кохання таке потрібне Вам - це факт! Тому, як на мене, як би не сталося, але, насправді, розібратися в собі та своїй поведінці - найперше, потрібно Вам. Адже, це Ваше життя. І навряд чи захочеться прожити його, відчуваючи себе приниженою та улесливою. Насправді, та поведінка, про яку Ви пишете, могла сформуватися, дійсно, лише в дитинстві. Маленька дитина ще не вміє жити, не орієнтується в стосунках, тому підсвідомо "списує" те, як поводять себе дорослі значимі люди один з одним і по відношенню до самої дитини. Це передається, як установки та поведінкові моделі, якими дитина і користується автоматично, коли стає дорослою. Вона просто так робить і навіть не розуміє чому. Як батьки ставилися один до одного? Як вони ставилися до Вас? Чи багато було тепла та довіри між вами? Чи не приходилося Вам бути принижено-улесливою в дитинстві, аби тільки дорослі звернули на Вас увагу? Відредаговано автором 15-06-2024 11:07:39 |
Яна Дмитрівна Кузик психолог 15-06-2024 13:45:38 |
Доброго дня.
Ви з таким трепетом кажете про людину, якій хочете дарувати свою любов, з такою повагою і простором. Це дуже свідома і виважена позиція. Але чи можливо ставитись до когось так, давати іншому щось цінне і спражнє, коли не наважуєтесь давати це собі? Ви так дистанційовано кажете про якусь "схему", "природу", цього плазування, наче в цьому вбачаєте лицемірний прямий задум. Хоча перші Ваші слова протилежні цьому. Звісно, з цього можна вийти, віднайти внутрішні опори і ресурси, щоб стояти прямо перед іншими. Але важливо щоб центральною мотивацією цього було бажання стояти за себе. І це велике тема для роботи з психологом, тому що самостійно пробиратись крізь захисти дуже складно. А це саме вони. Звісно, така форма поведінки результативна і має свої плюси, колись Ви і обрали її саме через це, через найменший супротив і результат, через безпеку такого обходження. А зараз, необхідно дослідити її, і досвід з цим "плазунством" пов*язаний, щоб обрати для себе інші способи, стати "прямо", віднайти ту цінність себе і силу, яка у Вас є. |
![]() |
|
Наші психологи
Схожі онлайн консультації

Важен ли пол специалиста? Важно ли, чтобы «кандидатуру утвердили» оба супруга?

Что собой представляет патологическая (компульсивная) лживость? Как распознать в человеке «симптомы» патологической лживости?

Помогает ли перерыв сохранить отношения? Как "грамотно" сделать перерыв в отношениях?
Рекомендуємо!

Під час війни говорити про баланс, внутрішню рівновагу та гармонію не доводиться.Потужний стрес вибиває кожного з власної орбіти по якій рухалися ще донедавна. Як залишатися здоровими, сильними, як в ментальному, так і фізіологічному рівнях, щоб бути

Тест на депресію Бека це один із найбільш широко використовуваних інструментів для оцінки рівня депресії та може бути використаний як інструмент для первинної оцінки стану людини.

Коротенький тест для оцінки рівня тривожності, 7 питань про ваше самопочуття протягом останнього часу.

«Жить одному», «одиночество» - слова с явно выраженной негативной окраской. Быть одиноким почти неприлично... «Быть одному» и «быть одиноким» - суть разные понятия.

Ваш психологический возраст поможет установить онлайн тест. Наш психологический возраст не всегда совпадает с тем, что зафиксирован в паспорте.

Я знаю, что такое депрессия, так как сталкиваюсь с этим в своей работе практически каждую неделю. Я знаю, что такое депрессия, потому что 10 лет назад я сама столкнулась с реактивной депрессией, и прошла медикаментозное лечение и психотерапию.

Вина выжившего многих сейчас парализовала. Те, кто находится в безоспасности, те кто имеет какой-то уровень комфорта столкнулись с очень тяжёлыми переживаниями, которые мешают жить и быть эффективным здесь и сейчас.

Психологическое насилие не заметно сразу. Признаки психологического насилия в отношениях. Партнёр пытается добиться своего любым способом, начиная от оскорблений, заканчивая угрозами, манипуляциями или физическим воздействием на вас.