У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психотерапія і психотерапевти: основні питання й відповіді.

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Інтерв'ю з психологами » Психотерапія і психотерапевти: основні питання й відповіді. (Відповідей: 1)
Психотерапія і психотерапевти: основні питання й відповіді.
Знайти психолога?

Хто такий психотерапевт і яку освіту він має мати?

психолог
+ психолога в избранные


На мою думку неможливо дати корректну відповідь на це питання.
Сьогодні український простір психологічної допомоги і світовий мають різні обгрунтування та терміни. В нашому просторі психотерапевт - це спеціаліст з медичною освітою. В світовому - це спеціаліст, який працює з психологічними питаннями терапевтичними методами.
За світовим рівнем - я травмотерапевт, бо маю повну післядипломну освіту по роботі з психологічною травмою та пройшла достатню кількість годин інтернатури (практику) в цьому методі. Але за українським стандартом - я психолог, що сертифіцирован для роботи з травмою.
Я навчаюся в екзестанційному аналізі та по закінчені отримаю сертифікат психотерапевта в екзистенційному аналізі, але за світовим стандартом. По стандарту України я буду психолог, що працює в ЕА методі.
На сьогодні у ВР розглядається законопрект по сертифікації спеціалістів нашої галузі. Коли\якщо його приймуть, то матимемо більш наближену до світових стандартів класифікацію спеціалістів.
Для психотерапевта обов'язкова базова фахова освіта (4-5років) + післядипломна освіта в методі (4-6 років) + інтернатура=практика (від 6 мсісяців)

Скільки потрібно сеансів психотерапії та як часто треба ходити?

психолог
+ психолога в избранные


Кількість та частота консультацій залежить від запиту.
Короткострокова терапія, це одне не складне питання, для глибокого стійкого результату може зайняти від 3х місяців до року.
Довготривала терапія, це глибокий та складний проце проробки важких питань, таких як травма; виправлення когнітивних викривлень із закладеним в дитинстві сценарієм; відродження автентичності.. Це від року і більше. Тривалість в різних методах розглядається різна. В деяких я чітко прописані обмеження по тривалості рооти, а в деяких, таких обмежень немає.
При гострій травматизації - це може бути по кілька разів на тиждень, навить кожен день. Або при гострих клінічних захворюваннях таких як covid. По особистому досвіді динаміка одужання у тих, з ким працювала кожен день була набагато вища ніж у тих, з ким працювала через день чи ще рідше. При важкому перебігу клінічних психічних захворювань так само може мати сенс працювати кожен день.
Якщо запит без загострення - раз на тиждень, це необхідна частота для глибокої та стійкої проробки питання\запиту. Якщо зустрічатися рідше, відкат післа роботи з психотерапевтом буде більший, відповідно динаміка дуже низька.
Вважається, що сама терапія - це раз на тиждень. Підтримуюча терапія - раз на два тижні. Тобто значних змін можна не очікувати.

Як зрозуміти, що ваш психотерапевт вам не підходить?

психолог
+ психолога в избранные


Це зрозуміло на першій-другій консультації. Здебільшого це суто суб'єктивне розуміння.
В психотерапії один з ключових факторів є психологічна сумісність. Не досвід чи метод, а саме відчуття довіри, безпеки, надійності саме в цій людині. Якщо цього не відбулося на першій-другій консультації - це не Ваш фахівець.

Не підходить метод - чи буває таке? Чи варто підбирати психотерапевта за методом терапії?

психолог
+ психолога в избранные


Не маю чіткої думки з цього питання.
З одного боку я точно знаю, що, наприклад, арт-терапія чи позитивна терапія чи гештальт, чи мій улюблений екзистенційний аналіз чи... з важкою травмою не впораються, а можуть тільки нашкодити.
З іншого, завжди є виключення. Бо працює не метод, а особистість, людина.
Тому, на етапі вибору спеціаліста, я б радила дивитися освіту, рекомендації і таке інше.. А от орієнтуватися вже на відчуття на першій-другій консультації.

Як зрозуміти, що терапія справді допомагає?

психолог
+ психолога в избранные


Тут може допомогти план терапії в якому саме і прописується чітки цілі та задачі. Наприклад, у клієнта ПА трапляються майже кожен день. Ціль, знизити кількість ПА до 1 на тиждень. Тут є кількісний показник динаміки роботи.
Написання плану терапії в собі має вже терапевтичну дію: клієт максимально конкретизує проблему, починає її чітко бачити, і це вже змінює відношення до проблеми, реакцію та думки про проблему.

Індивідуальна та групова терапія: що обрати?

психолог
+ психолога в избранные


Це не питання вибору. І та і друга мають свої результати і вони абсолоютно різні.
Группа ніколи не замінить індивідуальну роботу так само як індивідуальні консультації ніколи не дадуть те, що дає група. Тому це не питання "або - або". Це питання першочерговості, яка на сьогодні для мене буде більш актуальною.

Чи дає психотерапевт якусь гарантію результату?

психолог
+ психолога в избранные


Не маю відповіді на це питання. Бог є і це не терапевт.
Психотерапія, як і будь яке лікування - це робота в парі. Якщо лікар прописав ліки, а пацієнт їх не п'є, або п'є по своєму графіку - результат від кваліфікації лікаря вже не залежить ніяк.
На результат терапії впливає не тільки фаховість психотерапевта, а ще пластичність психіки клієнта, його рефлексійність, йоо генетика та спадковість, його оточення, його супутні хвороби, його бажання звертатися до психіатра або не бажання іти на фармакотерапію і таке інше.
Приклад із особистого. Працювала з клієнтом з важким депресивним розладом, була фармакоретапія, мали вже доволі стійку позитивну динаміку і радісно махаючи руцями йшли до одужання. Аж раптом 24.02..
Тому, не маю відповіді на це питання, вибачте..

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

04-02-2024

Якщо ви психолог і хочете взяти участь в інтерв'ю, авторизуйтеся!


Регіон:
Ціна консультації: до
Працює:Працює з запитом:
Стать:
Років досвіду від:

Терапевтичний метод...Ще думки психологів
мнение психолога Состояние практической психологии и психотерапии в Украине

Необходимо ли практикующему психологу, психотерапевту, иметь высшее психологическое образование? Как вы оцениваете состояние рынка психологических услуг в Украине?

мнение психолога Влюбленность в психотерапевта

Появление романтических, сексуальных чувств к психотерапевту -- норма или повод для беспокойства?

мнение психолога Психологическое консультирование и терапия онлайн

Отличается ли работа с психологом онлайн от очной и чем. Возможна ли психотерапия в удаленном формате.

qr