У Психолога
Авторизация
Запомнить на месяц
Регистрация Забыли пароль?


Горе, утрата

У Психолога » Горе, утрата » Страница 2


статья о горе Размышления об утратах

В последнее время много работаю и думаю о людях, переживающих утрату. Чем старше мы становимся - тем больше в нашей жизни потерь. И каждая новая тяжёлым грузом ложится на предыдущую, образовывая снежный ком.

статья о горе Как пережить потерю отношений и смерть близких

Порой внезапное замужество любимой девушки или отъезд в другую страну близкого друга бывают более болезненными, чем смерть родственника. Потеря отношений — это большой стресс и сильная травма. Для большинства людей одиночество — это лишь временный р

комментариев: 2
статья о горе Время суда

Как происходит процесс горевания? Что в этот момент происходит с горюющим? Как ему можно помочь справится и когда приходит пора исцеления?

статья о горе Горе утраты. Советы, которых стоит избегать.

Вопрос на форуме: «У подруги умерла дочь. Как себя вести?» Многие люди, впервые столкнувшиеся с тяжелейшим из всех испытаний - утратой ребенка, конечно же умирают какой то частью своей души... Это настолько страшное испытание ...

статья о горе Жизнь продолжается...to be continued

Что бы в жизни не случилось, важно помнить и напоминать человеку о том, что жизнь продолжается... Мир вокруг не рухнул.

статья о горе Как мы мешаем горюющему

О том, как мы невольно мешаем своим близким справиться с горем. Скорбящий практически всегда сталкивается с тем, что близкие не готовы встретить его чувства.

статья о горе Почему трагедия в Кемерово цепляет за живое?

Последние дни моя лента фейсбука заполнена различными реакциями на пожар в Кемерово. И я замечаю, что и сам мыслями часто возвращаюсь к этой ситуации. Хочу поделиться своими размышлениями над вопросом, что же именно цепляет за живое в этой трагедии.

статья о горе Детское горе: психотерапевтический случай(из цикла: «Пережить горе»)

Детское горе - звучит неоднозначно. Горе ребенка, у которого умерла мама, совсем недетское! Чувства, догоняющие осознание, что это не страшный сон – это происходит с ним сейчас на самом деле и это навсегда...

статья о горе Тим, хто залишився

Що і чому відбувається з нами, коли ми втрачаємо близьких? Чому так болить, чому настільки важко дихати, а страждання настільки тотальні, що не знаєш куди від них дітися.

статья о горе Попрощайся. («Расставание-маленькая смерть.»)

Почему же нам так больно расставаться? Ведь известно всем, почти с пелёнок, что «Всегда быть рядом не могут люди», что рано или поздно-все мы расстанемся, и если не жизнь, то смерть уж точно разлучит нас.

комментариев: 1
статья о горе Моя рідна душа невиліковно хвора…

Рано чи пізно, всі ми зустрічаємося з смертю близьких, але, всі ми по-різному вчимося справлятися з відчуттями, які нас окутують і конфліктами які ми відчуваємо.

статья о горе Письмо умершему (инструменты из цикла «Пережить горе»)

Смерть разлучает нас внезапно. Мы теряем, не успев проститься с важными людьми. Мы о многом сожалеем и это не дает нам покоя. Но в письмах возможно прояснить отношения, выразить чувства, прожить и отпустить близкого человека.

статья о горе Как говорить с детьми о смерти

Как говорить с ребенком о смерти, в каком возрасте малыш способен постичь свою смертность, и как сделать так, чтоб это осознание не стало для него шокирующим?

комментариев: 1
статья о горе Близкий мне человек неизлечимо болен - как мне быть?

С какими психологическими трудностями нам предстоит встретиться, когда наш близкий человек смертельно болен? Вы чувствуете себя беспомощным, и это нормально. Первое, что нужно - это верить ...

статья о горе Встреча со смертью

В последнее время я часто задумываюсь о смерти. Почему-то жизнь столкнула меня с ней очень рано. Первый раз это случилось, когда мне было всего 5 лет.



Психологи, пишущие на тему Горе, утрата
Алла Анатоліївна Чайковська Киев
Дарья Александровна Дирявка Киев
Эмма Кологривова Киев
Галина Павлівна Руднева Кропивницкий
Алла Володимирівна Романенко Киев
Анатолий Игнатуша Киев
Ірина Ковалишин Тернополь

Психологические фильмы и книги о горе

Вопросы психологу

Доброї ночі. В мене померла мама.
03.01.23 мама зранку почувала себе добре. Потім почалось гірше, подумали захворіла. Десь в 2 години ночі ми почули хрипіння і піну з роту. Вона тоді вже померла. Папа викликав швидку. Ми з моїм хлопцем сиділи біля неї, бо думали що вона ще жива. Вона була блідою, опухшою та вже не дихала. Потім я бачила те як медики намагались привести її до тями аж 40 хвилин. Через комендантську годину вона пробула мертвою на підлозі(батько їй робив штучне дихання коли вона вже була мертвою) приблизно 4 години. Коли приїхали ритуальні послуги, їм довелось їй зв\'язувати руки бо вони не сходились. Я це все чула та бачила. Батько плакав, мій хлопець теж. Я це розповіла своїй старшій сестрі, яка відмовилася від спілкування з мамою ще 2 роки тому. Я постійно бачила як мама плакала через це. Вона намагалась мене підбадьорити. Я , хлопець та батько не спали цілу добу. Потім виявили причину смерті. Рак яєчників з кровотечею. Мама була людиною, яка завжди казала що в неї ніколи нічого не болить і все віддала нам, а на собі економила. Я розумію що їй було боляче та погано, але вона нічого про це не казала. Я відчуваю образу на неї через це, бо зараз вона могла бути живою, але вона залишила мене без мами в 18 років. Мені дуже школа, бо вона навіть не знала про те, що вона помре. Мама сказала що відлежиться і завтра вже піде на роботу. Вона не була готова до цього, їй було всього 46 років. Я пам\'ятаю як вона постійно плакала через те що її мама померла в 54. Мама постійно думала що вона нікому не потрібна. Мені дуже боляче від цього. Я не знаю що робити.

Я звинувачую себе у втраті дитини. Антенатальна втрата на 26 тижні вагітності. Минуло вже близько 3 років.
Вагітність була не запланованою, я пізно стала на облік. Пройшла обстеження, які назначили і два узд. На першому узд виявилось, що в мене термін 17 тижнів і матка в тонусі. Лікарка була дуже стара, як потім виявилось їй було 90. Оглянула і сказала не сношаться. Ми бачились тоді востаннє, її через день провели на пенсію. Коли робили друге узд сказали, що маленький плід та матка в тонусі. Нової лікарки тоді ще не було, акушерка сказала, що все нормально. Пізніше почались болі, я звернулась в поліклініку. Мене перенаправили в лікарню у відділ патологій вагітності. Там у мене запитали чи плід рухається. Поьім повели на пристрій де чути серцебиття. Його не було. Те що я розцінювала як рухи дитини виявилось, плаванням мертвої дитини - так мені сказала лікарка. Вона вже почала в мені розкладатись. Мене залишили в лікарні, щоб я розродилась. Це було в часи ковіду і мої родичі дуже поривались мене відвідати (на щастя їх не пускали у відділення) та втішити словами все буде добре. В мене алергія тепер на ці слова. Я спілкувалась з психотерепавтом в лікарні і він сказав, що не з кожної квітки достигає вишня і так буває, що діти помирають і там було щось про те, що я ще молода і т.д. Коли я повернклась з лікарні мої родичі вирішили не залишати мене саму. Мама з братом на кілька тижнів переїхали до нас з чоловіком. Я не могла працювати і плакати чи робити те що потребувала. Почувала себе як у в\'язниці. Пізніше я змінила роботу, переконала себе, що зі мною все гаразд. Приблизно через пів року мені зателефонувала акушерка з лікарні і запитала де моя картка і чи я зробила аборт.. Коли я сказала, що нічим не можу допомогти вона почала давити на жалість, що вона ж доьре ставилась до мене. Я кинула слухавку і заблокувала її. Пізніше пішла в ту ж поліклініку до гастроентеролога, а там поряд стають вагітні на облік. Я розридалась, мене накрило. Потім ставалось, ще декілька ситуацій де мене проривало. Почуваюсь винною, що не помітила що щось не так, і не вчасно стала на облік, що не планувала вагітність, що нервувалась на роботі, що коли помітила, що маленький животик не забила на сполох, що не зрозуміла, що щось не так. Мені досі страшно пройти те бісове обстеження і я боюсь повторення.

3 роки назад померла бабуся, не можу відпустити плачу кожного дня та згадую


Видео по теме

психолог Как пережить смерть близких. Психолог Марина Мурза для Армия FM .

Часть 1 из интервью. Как пережить смерть близких. Психолог Марина Мурза для Армия FM . Проживание утраты : что есть норма, какие стадии, как помочь близким, которые столкнулись с этим. Каждое горе уникально, но существует поражающие единообразие стадий его протекания.

психолог Це просто грип! Як працює механізм заперечення у психіці?

5 стадій горя! Правда чи міф? Місце заперечення серед етапів горя. ⠀ Механізми психологічного захисту. Чим заперечення особливе? ⠀ Як заперечення пов’язане із когнітивними упередженнями і чому призводить до їх виникнення? ⠀ Механізм заперечення в сучасному світі. Чому варто помічати реальність? ⠀ Нас обманювали?! Ліки від коронавірусу є і це Арбідол?

психолог Невиліковно хворі. Як спілкуватися?

Як рідним і близьким спілкуватися з невиліковно хворими людьми. Психологічні та етичні питання.

Рекоммендуем

ls= Горе утраты. Советы, которых стоит избегать. Горе утраты. Советы, которых стоит избегать.

Вопрос на форуме: «У подруги умерла дочь. Как себя вести?» Многие люди, впервые столкнувшиеся с тяжелейшим из всех испытаний - утратой ребенка, конечно же умирают какой то частью своей души... Это настолько страшное испытание ...

ls= Як говорити з дітьми на незручні теми: Смерть! Як говорити з дітьми на незручні теми: Смерть!

Говорити з дітьми про смерть важко. Зазвичай батьки бояться розмовляти з дітьми на такі теми, щоб не травмувати та не налякати їх. Та чи справді такі розмови лякають дітей? Мовчання лякає дітей значно більше! Як сприймають смерть діти у різні періоди свого розвитку?

ls= Как говорить с детьми о смерти Как говорить с детьми о смерти

Как говорить с ребенком о смерти, в каком возрасте малыш способен постичь свою смертность, и как сделать так, чтоб это осознание не стало для него шокирующим?



Вернуться к ...
qr