EMDR

Что такое и как работает EMDR. Объяснение от практикующих психологов и психотерапевтов.
Добавлять свои объяснения психологических школ, направлений, техник могут зарегистрированные психологи сайта.

психолог

Дистрес, травматичні події, травматичні стосунки глибоко закарбовуються в нашому життєвому досвіді. Вони впливають на наше ставлення до життя і до себе, укорінюються в спотвореній самооцінці. Людина може настільки зжитися з переконанням "я винний", "я слабкий", "я з цим не зможу впоратися", "я в небезпеці", "мені кінець", "я не вартий любові", "я поганий" і т.і., що не вірить і не знає як ще може бути інакше. Пов'язані з дистресом надміру сильні емоції блокують свідомість і заважають мозку природньо опрацювати інформацію, щоб сконструювати адекватну самооцінку. Психотравма продовжує впливати на життя. Виникає розлад, який є підгрунтям для багатьох подальших проблем зі здоров'ям, самооцінкою, самопочуттям, поведінкою.
Це як в історії про слона, якого в дитинстві прив'язували за ногу мотузкою. Він був маленький і порвати мотузку йому було не під силу, а коли виріс, то вже навіть не намагався звільнитися.
Але ж ці "мотузки" утворюються в нашій голові! Вони реальні, а значить піддаються обробці!
Різні психотерапевтичні методи, в різний спосіб і з різним успіхом допомагають в цій ситуації.
EMDR, з одного боку, вдало поєднує принципи властиві іншим методам, а з другого, він чітко структурований і технічний, тому зовсім не схожий на інші. Це не є новий психотерапевтичний підхід. Це лише новий метод, додатковий інструмент для фахівця, що вже має практику в одному з традиційних підходів.
Мабуть жоден інший метод не зазнав такої критики. Тому EMDR піддавався численим і дуже ретельним дослідженням. На даний час, ефективність EMDR клінічно доведена. В 2004 році Американська Психіатрична Асоціація в настанові по догляду за пацієнтами з гострим стресовим розладом та пост-травматичним стресовим розладом (ПТСР), відзначила EMDR як ефективний метод лікування психічної травми. А Департамент Ветеранів і Міністертво оборони США віднесли EMDR до категорії "А", як метод "особливо рекомендований" при лікуванні психотравми.
І жоден інший метод лікування досі не було визнано емпірично заснованим на супервізованій науково-дослідній роботі.
EMDR успішно використовують в роботі з різними проблемами, такими як узалежнення, фобії, панічний розлад, страхи у дітей, депресія, скорбота, порушення адаптації, дисоціативні розлади, при онкозахворюваннях (страхи пов'язані з хворобою чи з лікуванням), розлади харчової поведінки, перераховувати можна ще дуже довго.
Описів процедури EMDR багато в інтернеті (росіяни називають його ДПДГ). Обмежуюсь суттю: під час сесії EMDR відбувається реконструкція травматичного досвіду пацієнта. Його мозок самозцілюється, доопрацьовуючи травматичний матеріал, що залишився неопрацьованим. Це відбувається при допомозі білатеральної стимуляції, коли терапевт просить пацієнта, наприклад, стежити поглядом за рухами, при цьому горизонтально переводить його погляд то вліво, то вправо.
При цьому пацієнт має напрямок - світло в кінці тунелю. Він обирає собі позитивне переконання про себе, до якого хотів би прийти. Наприклад, "я все таки вижив", "я вартий любові", "в цьому немає моєї вини", "я отримав хороший урок" і т.і.
Іноді терапевтичний ефект досягається навіть за одну зустріч!
EMDR - це мій улюблений інструмент і я вдячний своїм вчителям: Mag. Eva Munker-Kramer und Dr. Sylvia Wintersperger, EMDR Institut Austria.

добавить психолога в избранные

комментарий

Ещё объяснения направлений психотерапии, методов и техник:

Символдрама

Гуманистическая психотерапия

Найти психолога в этом методе?

Область, регион:
Средняя стоимость консультации: От: грн До
Работает с проблемой:
Пол:
Лет практики не менее:

Используемые подходы и техники...

Если Ваша анкета есть в нашей базе психологов, авторизируйтесь, чтобы высказаться здесь!

qr